پنتاگون در ردیابی تجهیزات نظامی گمشده موفق نبود
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۴۹    ۱۳۹۹/۹/۲۹ کد خبر: 165824 منبع: پرینت

بازرس ویژۀ امریکا برای باسازی افغانستان (سیگار) گزارش می‌‎دهد که وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) در کار نظارت و ردیابی تجهیزات نظامی کمک شده در افغانستان، موفق نبوده‌است.

به گزارش طلوع، بربنیاد گزارش تازۀ سیگار، تجهیزات نظامی‌‌که به افغانستان داده می‌شوند از بهر چگونگی کاربرد آن و نیز جلوگیری از انتقال به گروۀ سوم باید همه‌ساله از سوی نظامیان امریکایی موجودی شوند؛ اما بربنیاد این گزارش ۶۰درصد تجهیزات از ماه می ۲۰۱۹ تا اپریل سال ۲۰۲۰موجودی نشده‌است.

سیگار گفته‌است که دو سال پیش مقام‌های افغان به ناظران امریکایی گفتند که از مجموع چهل و هشت دوربین شب که امریکا به نیروهای افغانان داده‌ بود، ۱۹دوربین در اختیار گروه‌های مخالف قرار گرفته‌اند و ۲۹دوربین نابود شده‌اند.

تجهیزات نظامی که بازرس ویژۀ امریکا برای باسازی افغانستان از آن یاد می‌کند شامل سیستم‌های کشفی، بمب‌هایی که توسط شعاع لیزر اداره می‌شوند، وسایل شب‌بین و دیگر تجهیزاتی است که به نظامیان افغانستان کمک شده‌اند.
اما روح الله احمدزی، سخنگوی وزارت دفاع ملی در گفتگو با طلوع‌نیوز این گزارش سیگار را بی‌بنیاد خواند.

بربنیاد گزارش سیگر تجهیزاتی که به نظامیان افغان تحویل داده شده‌اند باید همه ساله از سوی نظامیان امریکایی موجودی شود تا اطمیان یابند که این تجهیزات بدون اجازۀ حکومت امریکا به گروۀ سومی سپرده نشده باشد. اما فرماندهی مشترک انتقال امنیت به افغانستان گفته‌است که برنامۀ نظارت بر تجهیزات بر جغرافیای جنگی مانند افغانستان طراحی نشده‌است و انتظار ندارند که در آینده نیز به این مشکل رسیدگی شود.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پنتاگون
تجهیزات نظامی
نظرات بینندگان:

>>>   غنی دزد و وزیر دفاع دزد و همه ....صفتان راس دولت دزد

>>>   جناب سیگار!!!
تشویش نداشته باشید همه ای ان سلاح ومهماتی که مفقود گردیده مستقیم ویا غیر مستقیم به دستور پنتاگونیان <خودشما >برای طالب ها فرستاده شده است به نیروهای افغان با تجهیزات فراوان دستور حمله داده میشود وقت مهمات وسلاح وتجهیزات جابجاگردید ناگهان نیروهای افغانی را دستور عقب نشینی میدهند درین میان همه ای ان وسایل را طالب تصرف مینماید علاوه ازین که چقدر را خود مستقیم توسط هلیکوبتر ها وماشین های نظامی به جبهات طالب روان میکننداگر چنین نکننداتش جنگ خاموش وبرنامه های خارجی ها ناتمام می ماند
گل نبی عیدی زاده

>>>   مفتشین امریکایی سلاح و مهمات،مثل داکتر های بدون مرز هستند.
داکتر های بدون مرز که هستند در کشور های مختلف در مناطق مختلف و دور افتاده سفر میکنند و مریضان را معاینه میکنند و برایشان دوا میدهند.
دفعه دیگر که بیچاره ها مریض شدند،داکتر درک ندارد و بیچاره ها مجبور هستند که پوش برای داده شده را بگیرند و به شهر به یک دواخانه بیایند و صد ها افغانی و یا پول دیگر برای خرید دوا بدهند و شرکت های صادراتی دوا، دوای بیشتر به این کشور ها صادر میکنند و مصارف سفر داکتران بدون مرز را نیز این شرکت ها میپردازند.
حالا باز رسان تسلیحات امریکایی نیز اعلان میکند که تجهیزات گم شده است و یک مقدار را خودشان به طالبان میدهند و باقیمانده تجهیزات را طالبان از بازار سیاه پشاور پاکستان توسط پول های کمک شده کشور های عربی میخرند.
نه درین دنیا چیز مفت است و نه در اًن دنیا.
در آن دنیا نیز تا که نماز خوانده ...خود را پاره نکنی و یا روزه گرفته روده های خود را خشک نکنی و از گرسنگی و تشنگی داد نزنی،نه جنت است و نه ودکا و ویسکی جنت و نه هم حور های جنتی.
البته در صورتی که دنیای دیگر باشد.چرا که وقتی که حفیظ الله امین پسر مامای عبالرسول سیاف رنده بود،او از سیاف کرده بزرگ بود و سیاف احترام او را داشت.
حالا سیاف یک و نیم چند حفیظ الله امین عمر دارد و ریش سفید شده است و در روز قیامت حفیظ الله امین او را نخواهد شناخت و خواهد گفت:هیچ باورم نمیشه که تو رسولک این قدر عمر کردی و ریش سفید شدی.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است