ارگ: مجلس صلاحیت معرفی به دادستانی را ندارد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۱۱    ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ کد خبر: 165928 منبع: پرینت

همزمان با معرفی‌شدن شهردار کابل به دادستانی، ارگ ریاست‌جمهوری در نامه‌ای گفته‌است که شورای ملی صلاحیت معرفی مقام‌های حکومتی را به دادستانی ندارد.
در این نامه که از آدرس ادارۀ امور ریاست‌جمهوری نشر شده‌است، آمده‌است که بربنیاد تفسیری‌که دادگاۀ عالی از قانون اساسی ارایه کرده‌است، شورای ملی تنها صلاحیت نظارت از کارکردهای حکومت را دارد نه معرفی مقام‌های حکومت به نهادهای عدلی و قضایی.

مجلس نمایندگان داوود سلطان‌زوی، شهردار کابل را بدلیل حاضر نشدن برای پاسخگویی به مجلس، کوتاه آمدن در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی در کابل و چند مورد دیگر به دادستانی معرفی کرد.
گل‌رحمان همدرد، عضو مجلس نمایندگان بیان داشت: «چندین بار شهردار کابل به تالار مجلس دعوت می‌شود، اما متأسفانه او به قانون احترام نمی‌کند و به مجلس نمی‌آید. اگر مبرا از همه‌چه هست، چرا به مجلس نمی‌آید؟ به همین دلیل، مجلس مجبور شد اورا به دادستانی معرفی کند.»

اما نعمت‌الله بارکزی، رییس نشرات شهرداری کابل دربارۀ عدم حضور سلطان‌زوی به مجلس چنین گفت: «شهردار کابل براساس فرمان رییس‌جمهور تقرر شده‌اند و از دید قانونی هیچ مکلفیتی ندارند که در جلسات مجلس حضور پیدا بکنند.»

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ارگ
مجلس
نظرات بینندگان:

>>>   مردم از چورلمان آنقدر نفرت دارند که حتی اگر سلطان زوی در مقابل شان قرار گیرد از آن حمایه میکنند

>>>   خانم سلطان زوی مصروف خدمات در ارگ است و زور کل اولس به جناب شان نمیرسد.
بچه سلطان از یک معدن بی پایان که در ارگ به خدمت گمارده اند تا زنده اند هوا کشی میکنند و چتری گیر استخدام میکنند و زور همه در کمرش.
فقط بلدوزر قندهاری امکان دارد که یک روز بچه سلطان را هوا کشی کند.

>>>   پارلمان حق نظارت از امور دولت را دارد.دولت متشکل از کابینه یعنی وزرا است.شاروالی کابل جز دولت نیست.همانطوری که ریاست احصاییه نیز جز دولت نیست.
بنأ نمایندگان مجلس رییس احصاییه را خلاف قانون به مجلس خوانده بودند و رییس جمهور از رییس احصاییه خواسته است که علیه این کار غیر قانونی مجلس نمایندگان،به سارنوالی شکایت کند تا رییس مجلس نمایندگان را توقیف و تحت نظارت بگیرد و علیه او اقامه دعوی کند و بعد از تکمیل دوسیه،این دوسیه را به مراجع قضایی بفرستد تا رییس پارلمان به جزای خود بنا بر عدم در نظر گرفتن قانون برسد.

>>>   زور بالای زور ,مربی داشتی مربا بخور.وقتیکه قانون شکنی ازخود ارگ منشاء میگیرد.
عبید.

>>>   پارلمان خودش چه؟ یکبار از دزدان خود هم یک کلمه بگوید.

>>>   تمام فسق و فجور و فساد مالی و زورگویی و عمل غیر قانونی از جناب ارگ نشینان و همفکران و هم دسترخوان ارگ است ریس ارگ حال که میداند پایش بزودی و یا کمی دیرتر از ارگ کشیده شود و شخص دیگری جایش را بگیرد هر انچه خواست خودش و هم دسترخوانش است از پول خانه ملت به عناوین مختلف به یغما میبرند و هر قدریکه صدا بکشی که این چپاول را کردند و یا ان چپاول را چون دادستانی کل و دادگاه عالی این دو مرجع موضوعات دستبردی و جناحی را بررسی میکنند این هردو ارگان زیر تاثیر و فرمان ریس ارگ اشرف غن هتند هر انچه دستور غنی خان باشددادستانی کل و دادگاه عالی کشور همان خواست ارگ را براورده میکنند نه تطبیق قانون را بالایمجرمین واقعی و متکرر.

>>>   مفسد ترین رژیمی که تا حال شاهد آن بوده ام.
مردم بخوابید، خواب بسیار شیرین است مگر طولانی شدن آن کمر درد و شانه دردتان میکند. میترسم که همانطور برای همیشه فلج نشوید!!!!
آزاده


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است