چین برای حمله بر امریکایی ها در افغانستان پول داده‌؟
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۳۷    ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ کد خبر: 165936 منبع: پرینت

شبکۀ خبری "سی‌ان‌ان" گزارش کرده‌است که دونالد ترامپ، رییس‌‌جمهور امریکا در اوایل ماه دسامبر اطلاعاتی دریافت كرده‌‌است كه چین به‌‌دنبال پرداخت پول به افراد غیر دولتی برای حمله به نیروهای امریكایی در افغانستان بوده‌است.
اما در این گزارش آمده‌است که تاکنون این اطلاعات به‌گونۀ رسمی، تأیید نشده‌است.

گزارش می‌افزاید که در اوایل ماه دسامبر کاخ سفید گزارش‌هایی به‌دست آورد که چین به نیروهای غیر دولتی در افغانستان پول پرداخت کرده‌است تا نیروهای امریکایی را، هدف قرار بدهند.
این گزارش از زبان یکی از افراد نزدیک به جو بایدن رییس‌جمهور منتخب امریکا می‌گوید که جو بایدن می‌کوشد تا دربارۀ این ادعاها از دولت ترامپ اطلاعات، به‌دست بیاورد.

یک مقام دفتر جو بایدن گفته‌است: "تیم ما تلاش خواهد کرد تا آنجا که می‌توانیم دربارۀ این ادعاها از دولت ترمپ، اطلاعات بگیریم."
پیش از این، مقام‌های امریکایی روسیه را نیز به دادن به پول به طالبان از بهر کشتن نیروهای امریکایی در افغانستان، متهم ساخته بود.

از سوی دیگر، به تازگی روزنامۀ هندوستان تایمز گزارش کرد که نیروهای امنیت ملی افغانستان یک شبکۀ ده نفری از جاسوسان چینی در افغانستان بازداشت کرده‌است، اما این خبر را منابع رسمی افغانستان تأیید نکردند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
چین
حمله آمریکایی
نظرات بینندگان:

>>>   در افغانستان گله دزد ها و آدم کشان فراوان وجود دارند.
فقط پول بده جسد بگیر
کس نمیپرسد که کی را چرا بکشم.
فقط مقدار پول است که تعین میکند به کدام سرعت کشته شود.

>>>   عربستان سعودی واکسین ساخته شده درآن کشور را امر تطبیق داده است این واکسین که برخلاف واکسین های کشورهای غیراسلامی که از محصولات خوگ دران استفاده شده وحرام میباشد نه بلکه خالص از ادرار شتر ساخته شده وحلال است
یک منبع گفت : سراز فردا تطبیق این واکسین بجز از فامیل شاهی وکابینه برای سایر مردم همه تطبیق میشود

>>>   ترامپ دیوانه شده است . گاهی روسیه و گاهی هم چین را متهم میکند . این کار بیخردانه را هیچ کس انجام نمیدهد . ولی این تهمت هم از کمال بی خردی است .

>>>   استخبارات و جاسوسان پاکستان در کوشش اند تا از رقابتها بین امریکا و چین استفاده کنند از امریکا مثل همیشه دالر بگیرند و بر ضد چجین توطئه کنند و از چین کمک اقتصادی بگیرند و خود را دوست چین معرفی کنند. پاکستانیها رقابتها بین چین و امریکا را به دشمنی تبدیل میکنند تا راه برگشتی برای چین باقی نماند. متأسفانه که چین از اوضاع افغانستان اطلاعات کافی ندارد و دنباله رو دستتگاه جهنمی جاسوسی پاکستان است و پاکستان در راه بسیار خطرناکی چین را میکشاند و این کشور بزرگ را بچاه میاندازد و از سر چاه به آن مشوره میدهد و کمک اقتصادی میگیرد این است پلان استراتیژیک پاکستان در کشاکشهای چین و امریکا. چین در افغانستان ضرورت به مطالعات مستقل دارد تا شیطنتهای رذیلانه پاکستانیها را درک کند. پاکستانیها از رقابتها تاریخی هند و چین نیز استفاده میکنند و کوشش دارند تا این رقابتها را بجنگ خونین تبدیل کنند و خود بسوی کشمیر پیش روند. چین اگر هشیار نشود در دام پاکستان در جنوب آسیا و آسیای میانه و خاورمیانه به مشکلات زیادی گرفتار میشود که عامل اصلی آن سیاستهای شیطانی پاکستان است.

>>>   سعدی شاعر معروف می گوید ده درویش در گلیمی بخسپند و دو پادشاه در اقلیمی نگنجند.
آمریکا هژمونی جهانی است. هژمونی هیچ قدرت مستقلی را در جهان تحمل نمی کند. یک روز شوروی یک روز جهان اسلام و امروز هم چین.
آمریکا دشمنی دامنه داری را علیه چین هدایت می کند و متحدان خودش را هم فراخوانده است.
چین اولین کشوری بود که بی رحمی نظامیان استرالیایی و مظلومیت غیرنظامیان در افغانستان را به گوش جهانیان رساند و فرانسه و نیوزلند این عمل چین را محکوم کردند و در نهایت از افغانستان معذرت خواهی کردند.
جنگ رسانه و خبرپراکنی در حقیقت یک نوع از جنگ هست و به جنگ روانی معروف می باشد.

>>>   او بیادر!
غم ما سربازان افغانی را کی میخورد؟
هر سال ده ها هزار نفر ما تلفات و مجروح و زخمی و معلول داریم.
با هزاران رحمت و تلفات دشمن را دستگیر میکنیم،اما دولت آنها را کالای نو پوشانده و ده ده هزار افغانی انعام داده از محابس رها میکند و آنها دوباره ما را علاوه بر کشتن در جبهات،بصورت انفرادی نیز ترور میکند.
پس آیا این دولت خود ما است که در روبروی ما میگوید که ما از سربازان خود دفاع میکنیم و از پشت سر با رهایی زندانیان طالب ما را به خنجر میزند؟
اگر چنین باشد،ما را از سربازی تیر.
ازین که در جنگ به ناحق تلف شوم،میروم گدایی میکنم،اقلاً با گدایی میتوانم جان خود را نگاه کنیم.

>>>   بانظری بتاریخ مملکت افغانستان چین هیچوقت بافغانستان حمله نکرده است و از چین بمردم افغانستان اسیبی نرسیده است. شیطان اصلی پاکستان است که برهبری سی آی ای امریکا، انتلجنت سرویس انگلیس و موساد اسرائیل میخواهد چین را به طلیسم شیطانی چندجانبه گرفتار کند و بعد از آن باج بروت بگیرد. پاکستان بتمام عالم تروریسم میفروشد و از پول خون مردم بیگناه تغذیه میکند. طالب، داعش، القاعده و ده ها گروه تروریستی و افراطی دیگر در پاکستان مرکز دارند و در پاکستان تعلیم دیده اند. ایغوریها در پاکستان بدالر امریکا تعلیم دیدند تا در چین آشوب برپا کنند. پاکستان چین را با شبکه های تروریستی زیر اداره خود در افغانستان بدروغ آشنا میکند تا اعتماد چین را برای بقدرت رسیدن تروریستان طالب بدست آورد بعد از اتحاد طالب، داعش، القاعده و تمام افراطیون و تروریستان شرق میانه و جنوب آسیا و آسیا مرکزی را برقرار میکند تا بعالم و منطقه ترویسم و تروریس بفروشد. مواد مخدر بفروشد و معادن و آب افغانستان را صاحب شود. هند و چین را بجنگ اندازد و تروریستان را بطرف کشمیر و هند ارسال کند تا مسلمانان هند را تعلیم افراط و ترور بدهند. چین باید نقشه های دوزخی پاکستان را درک کند و سیاست مستقل در افغانستان روی کار آورد که جدا از اهداف شیطانی پاکستان و امریکا باشد.
آی ای آی پاکستان اوضاع منطقوی و جهانی را برای صلح و آرامش در افغانستان تخریب میکند. پاکستان از رقابتهای امریکا و چین و هند و چین برای گل آلود کردن آب استفاده میکند تا از همه دالر و کمک بگیرد و این درگیریها را اگر بتواند به جنگهای منطقوی تبدیل کند. ترورها با همآهنگی آی اس آی، سی آی ای و ارگ کابل ملاغنی احمدزی صورت میگیرد از طالب و داعش بعنوان وسیله استفاده میشود.
استخبارات و جاسوسان پاکستان در کوشش اند تا از رقابتها بین امریکا و چین استفاده کنند از امریکا مثل همیشه دالر بگیرند و بر ضد چجین توطئه کنند و از چین کمک اقتصادی بگیرند و خود را دوست چین معرفی کنند. پاکستانیها رقابتها بین چین و امریکا را به دشمنی تبدیل میکنند تا راه برگشتی برای چین باقی نماند. متأسفانه که چین از اوضاع افغانستان اطلاعات کافی ندارد و دنباله رو دستتگاه جهنمی جاسوسی پاکستان است و پاکستان در راه بسیار خطرناکی چین را میکشاند و این کشور بزرگ را بچاه میاندازد و از سر چاه به آن مشوره میدهد و کمک اقتصادی میگیرد این است پلان استراتیژیک پاکستان در کشاکشهای چین و امریکا. چین در افغانستان ضرورت به مطالعات مستقل دارد تا شیطنتهای رذیلانه پاکستانیها را درک کند. پاکستانیها از رقابتها تاریخی هند و چین نیز استفاده میکنند و کوشش دارند تا این رقابتها را بجنگ خونین تبدیل کنند و خود بسوی کشمیر پیش روند. چین اگر هشیار نشود در دام پاکستان در جنوب آسیا و آسیای میانه و خاورمیانه به مشکلات زیادی گرفتار میشود که عامل اصلی آن سیاستهای شیطانی پاکستان است.

>>>   خارجی ها هم دروغ وتهمت را یاد گرفته اند میتذسم کرزی وغنی در اسمان هم برون ملاءیکه ها را به دروغ گوی عادت میدهند گرچه در سیاست همه چیز مجاز است وکانسان سیاسی راست نمیگوید ودر سیاست ایجاب میکند که دشمن را به هرنوع ممکن فریب دهیولی دروغ وخدعه ای که فهمیده نشود واقلا انهای که تماشابین اند درک نتوانند که دروغ طرف چقدر بزرگ است کسی باور نمیکند که چینای هابرای کشتن امریکای ها پول بدهند بلی اگر مخالفین چین که انهاراعلیه چینای ها تربیت ومسلح میسازند امریکای باشند حتما چینای ها بخاطر دفعضرر از خودشان این کار را میکنند
ازینها که بگذریم با ازاد سازی چینای ها اگر انهم به اجازه صورت نگرفته باشد یک امید واری پیداشد وان این که ارگ نشینان کابل صد در صد مردور وزیر فرمان نیستند بلکه یک در صد استقلال وازادی عمل دارند به گمان اغلبخارجی ها با رهای چینای ها موافق نبودند واحتمالا اینکار خلاف مرضی انها صورت گرفته باشد سخت بالای مزدوران شان قهر وغضب میباشند واحتمالا ندیدن خلیل زاد با غنی هم علتش همین باشد وانها رامجازات خواهند کرد ومانند داکتر نجیب به دار اویزان خواهند کرد
گل نبی عیدی زاده


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است