صالح با تبریک سال میلادی جلسه را آغاز کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۹    ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ کد خبر: 165950 منبع: پرینت

جلسه سیزده جدی مطابق به دوم جنوری ۲۰۲۱:
کار می نماییم و سخت تلاش می نماییم که سال ۲۰۲۱ برای ملت ما از هر دید بهتر باشد. سال نو مسیحی را که با تاریخ تولد عیسی مسیح پیامبر مبعوث عجین شده است مبارک باد میگویم. اسم او و مادرش مریم درکتاب آسمانی ما یعنی قران به تکرار ذکر گردیده است و یکی از زیبا ترین قصه های قران است.

اول: از پولیس کابل بخاطر دستگیری سه نفر رهزن که صاحب یک تکسی را وحشیانه به قتل رسانیده و میخواستند فرار نمایند سپاس می نمایم. این اتفاق بد در ناحیه شانزدهم اتفاق افتاده بود. امید است که دستگیری قاتلین گوشه ای از درد خانواده متضرر را کم بسازد. در عین حال سرنخ از قاتل یک جوان در دشت برچی نیز بدست آمده است. منسوبین از بخش های مختلف با خانواده درد دیده در تماس اند. از امنیت ملی بخاطر دریافت و خنثا سازی یک بمب در زیر پلچک در موسهی کابل سپاس می نمایم. از کارمندان موظف پرسیدم که جزییات را بدهند. آنها گفتند که قرار بود این بمب توسط ریموت منفلق گردد. تخت ریموت یک وسیله پیچیده تخنیکی است که در افغانستان یافت نمیشود. این وسیله در بازار های تجارتی یافت نمیشود و در پاکستان نیز باید اول اجازه دولت را خریدار با خود داشته باشد. امروز قرار است که امنیت ملی جزییات این تخت را که هزاران عدد آن سالانه به طالبان ازجانب پاکستان تحفه داده میشود به مردم در یک اعلامیه نشان بدهند. در چهل هشت ساعت گذشته بازهم ریاست امنیت ملی کابل توانسته است پنج تن از انتقال دهنده های ماین های مقناطیسی و بمب را به کابل دستگیر نمایند. هریک ازین دستگیری ها از وقوع یک فاجعه انسانی جلوگیری می نماید.

دوم: پایان یافتن محکمه طراحان حمله به دانشگاه کابل نویدی از عملی شدن عدالت است. مردم بی صبرانه منتظر این خبر بودند. در عین زمان طراحان چند قتل عام دیگر نیز به اشد مجازات محکوم گردیده اند. این فهرست را در زودترین فرصت با ملت شریک خواهیم ساخت.

سوم‌: شهید محمد عابد جاهد ولد عبدالمعبود ساکن اصلی ولسوالی نهرین ولایت بغلان که بخاطر آشتی میان دو قوماندان محلی و متفنذ قومی در تلاش بود در ناحیه هفدهم ترور گردید. ریشه ترور او بر میگردد به حلقاتی که نمیخواهند نهرین متحدانه علیه طالب و ترور بسیج شود. پس پیگیری دوسیه او از نهرین تا کابل با جدیت ادامه خواهد داشت. شما بیاد دارید چند هفته قبل یکی از افسران جوان وزارت داخله، بخش مخدرات را به اسم لمر خلیل در نزدیکی سرای شمالی ترور کردند. من وعده گذاشته بودم که قاتل را پیدا می کنیم زیرا قتل او ریشه در کشمکش های مشخص داشت و چهره های مشخص از قاچاقبران که اکنون در زندان اند در آن دست داشتند. قاتل پیدا شد و در روز های آینده تمام اعترافات او شریک خواهیم ساخت. شریک سازی این اعترافات به مردم فرصت و دسترسی ایجاد میکند که از دنیای تاریخ و بویناک جرم با خبر شوند تا خود و عزیزان شان را از شر این قشر خونخوار حفاظت نمایند.

چهارم: امروز اولین دور از امتحانات آمرین جنایی حوزه های پولیس در کابل دقایقی قبل آغاز یافت. این امتحان نه تنها که پولیس و سارنوالی را در زنجیره ارزش عدلی در یک صفحه قرار میدهد بلکه به ما توان میدهد که از توان اصلی خویش در امر مبارزه نهادینه و تهدابی علیه جرم و جنایت بیشتر آگاه شویم. روند اخذ امتحان از منسوبین جنایی در یازده ولایت شامل میثاق امنیتی ادامه خواهد یافت و در کمتر از یک ماه نتایج را بصورت کلی و اجمالی به مردم بیان خواهیم نمود.

پنجم: روز پنجشنبه یک موتر اداره امور در ناحیه هفتم انفجار داده شد که متاسفانه حاجی بهرام خان شهید و محمد جاوید زخمی گردید. ابراز تسلیت به خانواده شهید دارم و به زخمی ها شفای عاجل استدعا دارم. تحقیقات ابتدایی نشان میدهد که مواد از قبل جابجا گردیده بود. تجارت نشان میدهد که وقتی راننده ها با بی احتیاطی موتر های خویش را در سرای ها و یا ورکشاپ های نا مطمین میگذارند مواد انفجاری در آنها جابجا میگردد. البته این روش بر همه حادثاتی که رخ داده است مصداق ندارد. از تمام هموطنان ما تمنا داریم وقتی که موتر خویش را در جای نا مطمین و بیگانه پارک می نمایند پس از آمدن دوباره بازرسی نمایند تا از گزند ماین مقناطیسی درامان باشند. تجربه دوم این است که وقتی ماین مقناطیسی با عجله و در وقتی که موتر در سرک آهسته می شود یا توقف میکند گذشته میشود نفر بجابجا کننده به کس دیگر زنگ میزند که کار شد. نفر دومی پس از چند لحظه یا دقیقه با ارسال پیام به شماره تیلفون که یکجا با بمب است آنرا نفجار میدهد. پس از همه تمنا داریم وقتی کسی بدون موجب به موتر تان هنگام توقف نزدیک شد عاجل مشکوک شده و تمام نقاط را بازدید نمایید. کار های زیاد تخنیکی صورت گرفته است که این عمل وحشیانه طالب خنثا گردد. نتایج کار های تخنیکی این عمل وحشیانه قاتلین مردم یعنی طالب را کاهش داده است اما صفر نساخته است. انشالله روزی صفر نیز خواهد شد.

نوت: تمام نظر سنجی های دولتی و غیر دولتی نشان میدهد که سطح رضایت مردم از میثاق امنیتی کابل و استراتژی تطبیق آن یعنی جلسات شش و نیم در بدترین حالت از پنجاوپنج درصد پایین نیامده است. با آنکه ما تلاش داریم سطح رضایت را با بهتر سازی اوضاع و ارایه نتایج قابل لمس و درک برای مردم بالا ببریم اما در عین حال میثاق امنیتی یکی از معدود برنامه های ملی است که سطح رضایت از آن هیچگاهی از پنجاه درصد پایین نشده است. میثاق امنیتی از آن شما است. سهم و شراکت مردم میتواند وضعیت را به سرعت بهبود بخشد. ترور های هدفمند و کشتار ملکی ها نشان میدهد که هرکس که طالب نیست زیر هدف وتهدید طالب است. پس هرکس که طالب نیست باید ضد طالب شود. با این ورش وضع را زود تغییر خواهیم داد.

امرالله صالح


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
صالح
جلسه
نظرات بینندگان:

>>>   جلسات صرف گذارش ها ئیست که دراخبار قبلا بارهابارها تکرار شده بنام شش ونیم دیگر بارتکرار چی سودی دارد

>>>   از زیبا ترین قصه هاست ! حتی از قصه رستم وسهراب هم زیبا تراست

>>>   لعنت خدا بر قاضی های فاسد.
تروریست ها دانشجویان ما را کشتند و زخمی کردند و باید همه اعدام میشدند اما این قاضی های کثیف از قانون زیر شکم کار گرفتند ، کجاست عدالت؟؟؟؟؟
قندهار در حال سقوط است و طالب در پی هجوم و تو صالح سوار بایسکل شش و نیم در پسکوچه های کابل مصروف
تا باد چنین بادا

>>>   دزدان مسلح با حمله بر موترهای امیر محمد خاکسار، عضو مجلس نماینده‌گان، یک موتر و یک جنگ‌افزار مربوط به محافظان این عضو مجلس را با خود بردند.

به گزارش اسپوتنیک، گواهان رویداد می‌گویند که این رویداد شب گذشته در منطقۀ پل‌سرخ از مربوطات حوزۀ سوم امنیتی پولیس رخ داد و دزدان مسلح بر یک رنجر پولیس سوار بودند.

به‌گفتۀ گواهان، در این رویداد سه تن از محافظان آقای خاکسار زخمی شده‌اند و یکی از دزدان هم کشته شده‌است.

یکی از این گواهان رویداد گفت: «دزدان آمدند و دروازه‌های موتر را باز کردند. من در پیش موتر ایستاد بودم. زیر پای من فیر کرد و من رفتم سپس بر دیگر نفر شلیک کرد».

امیر محمد خاکسار عضو مجلس می‌گوید که خودش در موتر نبود: «شاهدان عینی در آن‌جا بودند. گفتند که یک موتر رنجر آمد و مقابل محافظان من ایستاد شد. سه محافظ من را زخمی ساختند»

>>>   بررسی روزنامه ۸صبح نشان می‎‌دهد که پولیس شب‎‌هنگام در بسیاری از مناطق مرکزی و دروازه‎‌های ورودی شهر هرات حضور ندارد. براساس بررسی‎‌هایی که از وضعیت شهر هرات توسط روزنامه ۸صبح صورت گرفته است، حضور نیروهای پولیس در نیمه‎‌های شب اندک است و در برخی مناطق هیچ نیروی امنیتی وجود ندارد.

>>>   صالح بچیم
در فکر این باش که اگر ترامپ در آخرین روز های قدرت شعله جنگ با ایران را بیفروزد، دامن ما را نسوزد.
یا تو مصروف پس کوچه های کابلی و شاید تا هفته ها هم از آنچه در شرف وقوع است و واقع خواهد شد غافل.

>>>   تو در غم سال نو عیسوی مباش در فکر سال جدید هجری و قرن جدید باش که با آغاز قرن ناموس ملت پایمال لشکر جهالت طالب و پاکستان نشود.
با پدرام مقابله مکن.
اگر مرد هستی و از آن چیز مردانه داری تا سال نو پوز طالب را به خاک بمال در غیر آن پلان پاکستان و خلقی های فاشیست این است که در ۷ ثور سال نو اعلان امارت طالبی کنند و بیرق خود را بر فراز ارگ بلند کنند و سر غنی و صالح و دانش را به دار بیاویزند.

>>>   صالح
در غور کی ترور شد؟؟؟؟؟؟
یا خودت فقط مسول کوچه و پسکوچه های کابل هستی؟؟؟؟؟؟؟؟
مصروف باش
تا باد چنین بادا

>>>   جناب صالح
آوازه است گه قصد ترور پدرام را داری؟؟؟؟؟؟
اگر این اشتباه را انجام بدهی عاقبت اش سخت سنگین است.
بحرالدین باعث ها هنوز هم زنده اند

>>>   محترم صالح
آیا پیامبر غیر مبعوث هم وجود دارد؟؟؟؟
کریسمس یا به حساب غربی ها روز تولد
حضرت عیسی (ع) تاریخ ۲۵ دسامبر است و سال نو عیسوی اول جنوری با هم ارنباط ندارند.
در شب سال نو آتش بازی میکنند و در روز سال نو استراحت .
فقط در شب کریسمس رفتن به کلیسا و مراسم مذهبی است.
به هر حال
بیشتر از هفتاد جلسه شش و نیم دایر شد و در هر جلسه اگر حد اوسط ۵ تصمیم گرفته شده باشد میشود ۳۵۰ تصمیم.
حال بخش مطبوعاتی خود را وظیفه بده که یک جدول گذارش دهی نشر کند که در یک ستون تصمیم های گرفته شده باشد و در ستون مقابل اجرات انجام شده تا معلوم شود که نتیجه چه است.

یک جدول هم از تروریست های گرفتار شده با تفکیک اینکه کدام هایش در جمله شش هزار تروریست رها شده از زندان هستند که برگشته به جنگ و گرفتار شده.
قصه رهایی ۷ هزار تروریست دیگر هم در سر چوک گرم است و شاید پیش شرط دور دوم مذاکرات باشد.

>>>   صالح
تو یک کشف خارق العاده کردی و آن اینکه ریموت کنترول از پاکستان می آید.
از کرامات شیخ مااین است
شهد را خورد و گفت که شیرین است

در زمان جهاد ، شاید خودت چندان حضور نداشتی از دال گرفته تا استنگر همه از پاکستان می آمد.
چیزی که از پاکستان نمی آید چیست؟؟؟؟؟
از چپلی طالب تا لنگوته اش
از موترسایکل تا داتسن اش
از تفنگچه تا سلاح ثقیله
خلاصه همه و همه از پاکستان می آید و این را به شمول امریکا همه میدانند مگر حودت تازه متوجه شدی.
طالب در چغلپوره پاکستان از بطن بی نظیر بوتو تولد شد.
پدرش امریکا و انگلیس بود و مادرش بی نظیر و دایه اش مولانا فضل رحمن و سمیع الحق
چنین ساده اندیشی از تو بعید است اما خود فریبی یا مردم فریبی چه سودی دارد.
کار را بر خود چنان سخت مکن که غنی مجبور شود برای رضایت پاکستان که در نهایت رضایت امریکا است بر سر خودت معامله کند.
غنی برای ماندن در قدرت ۶ هزار تروریست را رها کرد و عاروق هم نزد.
شاید بفهمی یا شاید هم این نوشته را هرگز نخوانی مگر یادت باشد که دره شیران جای بگیل ها نیست .

>>>   ایزک را چیز پیدا شد بر خاله اش امتحان کرد.
جمعه خان همدرد را سر تسلیم خم کردی و حفاظت را از پدرام دزدیدی .
پدرام خدا دارد و صالح و نا صالح اش در کار نیست.
فهم امنیتی پدرام به آن حد است که از جان خود محافظت کند اما صالح از مهمان خود در خانه خود محافظت نتوانست.

>>>   در یک شهر پنج میلیونی هیچ امکان این که جرم و جنایت رخ ندهد،وجود ندارد.
چه قتل باشد ،چه دزدی،چه غارت،چه آدم ربایی،چه رشوه و چه انواع و اقسام جرایم دیگر بشمول تولید وقاچاق مواد مخدره و غیره.
در افغانستان علاوه بر این ها انفجارات و حملات انتحاری و بمب های مقناطیسی نیز وجود ندارد.
در محابس افغانستان هزاران محبوس وجود دارند که به جرایم مختلف محبوس شده اند و بعد از مدتی به اساس فرمان های مختلف رها شده اند.
اکثر حادثات جنایی و حملات مسلحانه و انتحاری که در شهر کابل رخ میدهد،امکانات دریافت مسببین آنها خیلی مشکل است.
امکان دارد همین شخصی که در مقابل کمره ژورنالست از رخ دادن حادثه منحیث شاهد سخن میگوید،خودش درین حادثه سهیم باشد.
بنأ مسؤلین امنیتی بخاطر این که به انتقادات مردم از بی امنی و بی قانونی جواب داده باشند،همین مجرمین چوب خطی را که خود شان محبوس و نظر به فرمان رها میکنند،عاملین این جنایات شمرده،آنها را دوباره دستگیر و باز به اساس کدام فرمان رها کنند.
در حقیقت محابس خانه دوم این مجرمان چوب خطی است که هم خودشان به اساس جرمی که میکنند،گرفتار و روانه زندان میشوند و هم به اساس ضرورت مقامات امنیتی،بخاطر به پاسخ گویی به انتقادات مردم،بدون جرم ،متهم شناخته شده،روانه زندان شوند.
بهر صورت ما چند قسم معاون اول رییس جمهور داشتیم.
یونس قانونی:
هر روز موسفیدان و متنفذین ولایات را به حضور میپذیرفت و به آنها بیانیه میداد.
جنرال دوستم:
با بادی گارد های خود چند روز در صحن ارگ دوش و سپورت میکرد و بعداً به جوزجان و میمنه رفت و اعلان کرد که در مقابل طالبان جهاد میکند.
امرالله صالح:
وظایف شاروالی و قوماندان امنیه کابل را به پیش میبرد.
آیا اینها کدام وقت فکر کرده اند که آیا وظیفه یک معاون رییس جمهور عبارت از همین کارها است و یا نظر به قانون اختیارات و وظایف و مسؤلیت های بزرگتر ازین ها را دارند؟
شاید هم بعضی از آنها لیاقت این مقام را نداشتند و برای بعضی ها نیز صلاحیت کامل برای اجرای اموری که در قانون برای شان پیش بینی شده است،داده نشده است.

>>>   صالح هم از غنی در یهودی بودنش کم نیست

>>>   صالح
برای خوش خدمتی بی بی گل سال عیسوی را تبریک گفت.

>>>   روز زبان ازبکی و ترکمنی مبارک باد.

>>>   شب گذشته در ارگ چه گذشت؟؟؟

>>>   قصه های شش ونیم
قصه بعد از خواب است
قصه های شش و نیم
قصه از بهر کم کردن اضطراب است
قصه های شش ونیم
بهر یکجا شدن عاطل ها و باطل هاست
تا مگر روز نو خویش به شیرینی یک قصه خوب
به امید شب خوش خاطره آغاز کنند

قصه های شش و نیم
کرده مصروف تمامی سپاه
تا که دشمن بد بخت کثیف
راحت و با دل جمع
تک درختان بلند باغ را
نقش بر خاک کند
و ره خویش بدین گونه بسی صاف کند.

قصه های شش و نیم
مثل یک بود و نبود
زیر آسمان کبود
سالها زمزمه طفلان خواهد شد
سالها پچ پچ سر گوشی پیران خواهد شد

قصه های شش و نیم
قصه های شش و نیم

>>>   برای رییس حکومت موقت شش معاون اول و ۴ معاون دوم ضرورت است.
داوطلبان به دوحه بشتابند.

>>>   خدایا
همه منافقین را رسوا بساز ، یارب


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است