جنجال بالای هیچ...!
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۲۶    ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ کد خبر: 165952 منبع: پرینت

در این روزها بازهم شورای ملی مثل همیشه مصروف درگیری های بی حاصل هستند و تازه نظر به دلایلی که نزد این شورا موجود است اعلان کردند که گویا بودجه سال 1400 را تصویب نمیکنند.

البته من به جزییات این بودجه نمی پردازم؛ ولی بمثابه شاگرد اقتصاد میتوانم بگویم که بودجه و تصویب دوره مالی یک کشور آیینه شفاف همان حاکمیت و همان نظام است. بنآ پیش از اینکه در مورد چگونگی تصویب بودجه این دولت! دیدگاه داشته باشیم؛ بهتر است خود این "نظام" و حاکمیت و یا هرنظام دیگری را بشناسیم... نظامیکه فساد اداری در آن بیداد میکند، بودجه ای که منابع مالی و پولی اش در حد غیر قابل کنترول است و غارت میگردد؛ بودجه ای که منبع و مصرف اش در ابهام قرار داده باشد؛ و.... بدون شک اگر به زبان خیلی ساده بگویم شباهت به آن ضرب المثل وطنی دارد: آدم تیل مفت دولت را یافتید حتی به دامن خویش جمع میکند" زیرا اینجا زنگ چور را زده اند.

اینکه پارلمان چه چیزی را میخواهد تصویب کند من نمیدانم!
در اینصورت بدون تردید قطعآ حرف از بودجه مالی بازی با کلمات فریبنده است نه با ارقام واقعی. نغاره کوبیدن و مصروف کردن خود را بالای مفهومی بنام بودجه از یک طرف فقط ضیاع وقت و از طرفی هم ذهنیت مردم را مخشوش کردن به جهت دیگری سوق دادن است.

عطا صفوی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
شورای ملی
بودجه
نظرات بینندگان:

>>>   دم بودجه را گرفتن دو سود دارد
۱ جیب پیسه خورک ها پر میشود
۲ باد دل بشردوست و امثالهم خالی میشود

>>>   پارلمان از رئیس صاحب جمهور خواسته اند درکـــــد 91 سهم داشته باشند اما اداره ریاست جمهوری گفته اند کد 91 خط سرخ ماست ،


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است