در یکسال هیچ آمریکایی در افغانستان کشته نشده
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۱۸    ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ کد خبر: 165954 منبع: پرینت

در حدود یکسال گذشته هیچ نظامی آمریکایی در افغانستان کشته نشده است.
پمپیو در رشته توییتی همچنین گفته است:"ماموریت ما در افغانستان از میان بردن شبکه القاعده و هر گونه تهدید علیه آمریکا است. برای رسیدن به چنین هدفی به صدها و هزارها نیرو در افغانستان نیاز نداریم. شریک‌هایی مانند افغان‌های شجاع و نیروهای ناتو هستند."

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفته است که کشورش توانایی اعمال قدرت از راه دور را هم دارد.
مایک پمپیو از مذاکرات صلح بین دولت افغانستان و گروه طالبان به عنوان پیشرفت یاد کرده است بدون آن که هیچ اشاره‌ای به کشتار غیر نظامیان در افغانستان بکند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پمپیو
نظامی آمریکایی
نظرات بینندگان:

>>>   این چه جای خوشی است که تنها امریکای کشته نشده افتخار میکنند مگر یک امریکای انسان است افغانی که بیش از یکصد هزار ان در یک سال گذشته کشته شده اند انسان نبودند شما که خودرا طرفدار حقوق بشر وانسان دوست میگفتید معلوم است طالب وداعش وحکم تیار و... ساخته ودست بافته ای خود شماست چه با انها توافقنامه امضا بکنید وچه نکنید انها از شما وزیر فرمان خودتان اند به بهانه های واهی وموهوم افغان بیچاره را میکشید وچند امریکای محکوم به اعدام وحبس های طویل المدت را می اورند انها را ذریعه ای طالب وداعش میکشند ولی در مقابل یکصد هزار افغانی مظلوم را هم سر به نیست مینمایند خلاصه اگر خارجی ها بخواهند واراده نمایند ظرف نیم ساعت در افغانستان وجهان جنگ خاتمه می یابداما چرا این کار را نمیکنند بخاطر این که در جنگ ونزاع دست های انها برای چپاول وتجارت مواد مخدر باز میباشد وگرنه این صدها هزار تن مواد مخدرمگر بال دارد به کره ای مریخ پرواز کرده چه شد؟همه اش توسط طیاره های نظامی انتقال می یابد افرین برتو که دعوی دموکراسی ودفاع از حقوق بشر مینمای!!!فقط باید امریکای کشته نشود که نشده است اگر هم شده ان مجرمین ومحکومین به اعدام بوده است
گل نبی عیدی زاده

>>>   اگر امریکا به صورت کامل خارج شود برای ده ها سال هیچ امریکایی در افغانستات کشته نمیشود.
طالب سر باز پاکستان است و پاکستان دشمن افغانستان است نه دشمن امریکا.

>>>   آقای پمپیو!
کدام وقت مریض شده باشی و یا تب کرده باشی که داکتر دوای مسکن برایت داده باشد؟
این دوای مسکن برای چند ساعتی درد را تسکین میدهد و یا تب را پایین می آورد،اما با گذشت چند ساعت،تأثیر آن از بین میرود و دوباره درد و تب شروع میشود.
از آغاز ریاست جمهوری دونالد ترامپ مخالف بودن قوای امریکا در افغانستان در یک جنگ بدون مفهوم و بدون نتیجه با مصرف ده ها ملیارد دلار سالانه بود.
روی همین ملحوض مذاکرات صلح را با طالبان روی دست گرفت و خودت را وظیفه داد تا این پروسه را پیش ببری.
قبل از شروع مذاکرات دوحه،طالبان بخاطر آن که در مذاکرات دست بالا را داشته باشند،بالای قوای امریکایی حمله کردند و یک و یا دو نفر کشته و زخمی شدند.
کشته ودزخمی شدن این سربازان امریکایی باعث قهر دونالد ترامپ شد و مذاکرات را به تعویق انداخت.
بعداً نظر به پیشنهاد خودت و مقامات امنیتی و جنرالان پنتاگون،دونالد ترامپ را قناعت دادید که در افغانستان جنگ است و تا زمانی که مذاکرات شروع نشود و آتش بس نشود،جنگ ادامه دارد.
بنأ موضوع کاهش خشونت ها مطرح شد.
این کاهش خشونت ها در حقیقت در مقابل سربازان و غیرنظامیان افغان نبود،بلکه به معنی قطع جنگ در مقابل نیرو های امریکایی بود.
طالبان نیز در اثر فشار پاکستان ،به منظور بر گزاری مذاکرات بین طالبان و امریکا و خروج سربازان امریکایی از افغانستان،موافقت کردند و حملات علیه نیرو های امریکایی را قطع کردند،با وجودی که نیرو های امریکایی در چندین عملیات در مقابل طالبان،دوشادوش سربازان افغانی جنگیدند.
حالا توافقات میان امریکا و طالبان امضأ شده است و مذاکرات بین الافغانی جریان دارد.
این که دولت شما باقی میماند و یا دولت جدید روی کار می آید،چند روز بعد معلوم میشود.
اگر دولت شما باقی بماند،همان پلان خروج قوای شما از افغانستان تکمیل میشود و افغانستان به یک آینده نا معلوم و شاید گرفتن قدرت توسط طالبان و جنگ های داخلی بیانجامد.
اگر دولت جدید در امریکا بیاید،دو راه دارد:
یا تطبیق پلان شما و خروج کامل قوای شما از افغانستان و سپردن افغانستان به یک سرنوشت نامعلوم و یا هم عدم خروج قوای شما و ادامه جنگ در مقابل نیرو های شما و نیرو های افغانی.
پس این یک سال عدم تلفات جنگی شما عبارت از همان دوای مسکن خواهد بود که موقتاً درد و تب را تخفیف میدهد،اما چاره دایمی درد را نمی کند.

>>>   ...های طالب را به جان ملت ما رها کرده اند و ....تر های طالب را از بند رها کرده اند تا ملت ما را بدرند و حال طالب که حتما" دوزخی های شیطان صفت هستند آنقدر مشغول کشتار ملت ما هستند که فراموش کرده اند خارجی هایی هم وجود دارد.
طالب دین و دنیای خود را به امریکا فروخت تا پیشقراول پاکستان شود و صوبه دار افغانستان اما دولت ها و حکومت ها در جهان می آیند و میروند مگر مقاومت ملت ما در مقابل پاکستان و .... هایش طالبان ادامه دارد.
ملت ما حال آموخته که سگ کشی کنند تا از شر پاکستان رهایی یابند.

>>>   چرا کشته شود افغانستان را آشغال کردی دیگر چه می خو اهید

>>>   متاسفانه عده ای راه را گم کرده اند ویا عمدا خودرا به راه گمی زده اند جنگ امریکا با طالب وداعش وحکمتیار واقعی نبوده ساختگی وتصنعی محض است احمق ترین افراد هم نمیتوانند باور نمایند که درینجا صحنه سازی های جنگ واقعیت دارد انچه حقیقت دارد انست که ازیک سو باتربیت کردن اتباع کشور های اسیای میانه وچچینی وچینی بالای رقیب ها فشار می اورند واز طرف دیگربا تشدید جنگ ونا امنی بهتر میتوانند چپاول وتجارت های غیر مجاز مواد مخدر را انجام دهند پمبیو ویا دیگر مسولین بلند پایه نیک میدانند که گروپ های تروریستی را خود ساخته وتسلیح وتمویل کرده اند وگاهی هم که انهارا میکشند همان عناصر خودرو وخود جوش را از میان برمیدارند وگرنه خارجی وطالب پ وداعش وکرزی وعبدالله وغنی همه فقط دشمن ملت ودارای های مادی ومعنوی این مرزوبوم اند ایا این سر براه گروپ های تروریستی کافر هستند هرگز نه همه ای شان یک تعدادشان ظالم واز مسایل بیخبر اند چنانچه اقبال لاهوری میگوید
ملا زسیاست جهان بیخبر است
ازمکر وفریب این وان بیخبر است
هرچند زدشمنان دین بیزار است
خود اله ای دست دیگران بیخبر است
در جای دیگر میگوید
زما بر صوفی وملا سلامی
که پیغام خدا گفتند مارا
ولی تعبیر شان در حیرتانداخت
خداوجبریل ومصطفی را
در شعر دیگری ملا صاحب را اینگونه توصیف مینماید
دل ملا گرفتار غمی نیست
نگاهی است ودراو یک نمی نیست
ازان بگریختم من از مکتب او
که در ریگ حجازش زم زمی نیست
البته این عمومیت نداردهستند علمای کرام که مفسرین ومحدیثین وسیاست مداران خوب میباشند
یک بار یک خارجی گفته بود ما اگر خود پیش قدم شویمافغانها هم پول مارا میگیرندوهم ما را میکشند اما ما از طریق عرذبها وپاکستانی ها برنامه ها وکمک های خود به انها را عرضه میداریم که هم دستشان را میبوسند وهم پلانهای ما تطبیق میگردد
قاضی فضل الله فضل سابق مشاور وزارت معارف

>>>   اگر میخواهید پشرفت کنید باید از استاد اردوغان و سربازان ترکان کمک بخواهید تا افغانستان را آباد کند.
رستم جوزجانی

>>>   اگر میخواهید پشرفت کنید باید از استاد اردوغان و سربازان ترکان کمک بخواهید تا افغانستان را آباد کند.
رستم جوزجانی

>>>   اما در یکسال اخیر حتی نوزادان افغان در زایشگاهها کشته شدند لعنت به آمریکا و متحدانش


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است