پمپیو: از راه دور قدرت را در افغانستان نشان می دهیم
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۲۱    ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ کد خبر: 165955 منبع: پرینت

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که مأموریت نیروهای این کشور در خاک افغانستان حذف القاعده است و برای این کار نیازی به استقرار ده‌ها هزار نیرو در افغانستان نیست.
مایک پمپیو وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی توییتری اعلام کرد که کشورش برای انجام مأموریت خود در افغانستان نیازی به استقرار ده‌ها هزار نیرو در خاک این کشور ندارد.

پمپیو در حساب کاربری رسمی خود در توییتر مدعی شد: «مأموریت ما در افغانستان از بین بردن القاعده و رفع تهدیدها علیه کشور آمریکا است. برای انجام این کار نیازی به استقرار ده‌ها هزار نیروی ایالات متحده [در خاک افغانستان] نیست. ما شرکایی داریم: افغانستانی‌های شجاع و نیروهای ناتو. ما این توانایی را نیز داریم که از راه دور قدرتمان را نشان دهیم.»

دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا اخیراً فرمان اجرایی خروج 2000 نظامی این کشور از خاک افغانستان را صادر کرده است که با خروج آنها تعداد نظامیان آمریکایی در افغانستان به 2500 نفر خواهد رسید.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پمپیو
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   طاابان چون کانگرو القاعده را در زیر جلد خود دارند .
طالبان در دوحه با امریکا قرارداد پروژه همکاری و جنگ نیابتی را امضاء کردند در حالیکه این قرار داد از سوی پاکستان و القاعده تائید شده.
ده ها دولت در امریکا می آیند و میروند مگر پاکستان در زیر پای خود طالب را نگاه میدارند و طالب القاعده را.

>>>   کسی نیست که به این بی عقل بگوید که چرا در مزاکرات بن چلی گک ها را دور زدید.
نی حال که ناف شان کنده شده بهانه های ثمرقندی میکنند.

>>>   از نزدیک چه کردی که از دور خواهی کرد.
دو هفته دیگر به تعطیلات تمام عمر میروی
ما میدانیم و مهار کردن سگ های طالب و داعش و القاعده و ارگ و سپیدار.

>>>   اینکه پمپئو میگوید ماموریت امریکا در@ افغانستان مبارزه باالقاعده است دروغ مضحکی بیش نیست خود شما القاعده راحمایه وتمویل میکنید وبه این بهانه در کشور ما برای اهداف خود حضور دارید.خودتان11سپتمبر را بوجود اوردید وبه وطن ما حمله نمودید ومردم بیدفاع مارا کشتید.امید داریم باشرارتهایی که در منطقه ایجاد میکنید وکردید الله پاک ج ریشه شما را بکند.اهداف شما تحکیم پوسته های متعدد درجایجای کشور ما ومنطقه است وبه یغما بردن ثروت ومنابع زیرزمینی ما وملتهای منطقه ورقابت با چین وروسیه وایران است.//
داکتر عبدالرب اچکزیMD

>>>   مطلع باش با این غرورت باز کوبیده میشوی . هم پیمانان القاعده را که به اشتباه دوست خویش و شریک گرفته ای به
کس دوست نمیشود و پلان ستراژیک خود را دارند
بینشی

>>>   دروغ نگویند در طول ۲ سال است که می گویند می روم مگر عملی نمی کنید

>>>   برادران افغانستانی نگران نباشید آقای پمپیو اسمش در ردیف قاتل درجه یک سردار سلیمانی است و رهبر ایران دستور داده آمر و قاتل سدار باید از کره زمین حذف شوند و سپاه و ملت ایران و هم پیمانانش قسم شرافت خورده اند این کار را عملی خواهند کرد فقط صبور باشید امسال اتفاقات جالب در جهان خواهد افتاد.
لازم است صبر شود ابتدا ترامپ از قدرت خلع شود و بعد انتخابات ریاست جمهوری ایران با کمال آرامش برگزار شود پس از آن کلمه *انتقام سخت- که ایران روی آن قسم خورده بود عملی خواهد شد آنچه گذشت یک سیلی کوچک بود برنامه های زیبایی برای آمریکا و اسراییل تدارک دیده ایم
خصوص این اسراییل که انتقامش این نیست که یک شخص ترور فیزیکی شود چون اخیرا باز دانشمند پدر هسته ای ما را هم به شهادت رساند انتقام اسراییل حذف آن از کره خاکی زمین است یعنی باید با موشک های که از سرتاسر خاورمیانه شلیک میشود بالمره و دفعتاً با خاک یکسان شود.

به شما حق میدهم این کلمات برای شما هم عجیب و طنز باشد اما گذر زمان امکان تبدیل آن به واقعیت را نشان خواهد داد.
عمار

>>>   ما طالب کشی را آغاز میکنیم
پاکستان را از دو سو میفشاریم
یا لاندی یا لاندی
فاشیسم و سگ های دور و برش را نابود میکنیم


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است