وحیدالله شهرانی فیصلۀ دادگاه را خلاف قانون می‌داند
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۴۴    ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ کد خبر: 165959 منبع: پرینت

وحیدالله شهرانی، وزیر پیشین معادن که روز گذشته از سوی دادگاۀ ویژۀ وزیران به ۱۳ ماه زندان و پرداخت یک و نیم میلیون دالر محکوم شد، این فیصله را خلاف قانون می‌داند.
دادگاۀ ویژۀ وزیران وحیدالله شهرانی را مجرم شناخت و به یک سال و یک ماه حبس تنفیدی و پرداخت یک و نیم میلیون دالر محکوم ساخت.
دادگاۀ عالی اعلام کرد که وحید الله شهرانی در یک پیمان ساخت کارخانۀ سمنت در هرات و معدن ذغال سنگ پهلوانان در این ولایت به سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌یی متهم بود.

اما آقای شهرانی می‌گوید که هیچ دادستانی از وی تحقیق نکرده‌است و دادگاه درباره‌اش یک فیصله ناعادلانه کرده‌است.
او در این باره افزود: «کاملأ یک فیصلۀ خلاف قانون بود. در چوکات قانون نبود. از من نه تحقیقات کردند و نه کدام سندی دارند. و نه آن‌ها قبلأ با من دیده‌اند و نه کدام ابلاغیه‌یی را به من به‌عنوان متهم قضیه، به من صادر کرده‌اند.»

وحید الله شهرانی که در مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرم‌‎های سنگین به‌سر می‌برد قرار بود امروز با طلوع‌نیوز دربارۀ چگونگی محاکمه‌اش گفتگو کند، اما تیلفونش خاموش شد و رابطه‌اش با طلوع‌نیوز قطع شد.
این نخستین‌بار است که دادگاۀ عالی از ایجاد و برگزاری دادگاۀ ویژۀ وزیران برای محاکمۀ یک مقام متهم به فساد خبر می‌دهد.

در همین حال، دادستانی از بررسی ده‌ها پروندۀ فساد در مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرم‌های سنگین خبر می‌دهد.
جمشید رسولی، سخنگوی لوی سارنوالی بیان داشت: «در سال مالی ۱۳۹۹حدود نزدیک به دوصد هفتاد قضیه ناشی از جرایم فساد اداری تحت کار سارنوالی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری قرار گرفته‌است.»

از سوی دیگر، دادگاۀ عالی نوشته است که میر محمد صدیق فرهنگ، وزیر پیشین تجارت و صنایع به غدر و اختلاس متهم است و اگر تا بیست روز دیگر به دادگاه حاضر نشود، دادگاه در غیاب وی دربارۀ این اتهام‌ها فیصله خواهد کرد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
وحید الله شهرانی
دادگاه
نظرات بینندگان:

>>>   وحیدالله شهرانی واحمد ضیا مسعود وامرالله صالح وقانونی ومحقق واسماعیل خان وخلیلی ودانش وچوکره های بیشمار دیگر غلام بچه های ارگ بودند که فکر میکردند به نمایندگی از ملت وقوم وبه نمایش از ریاست مردم به لب نان وجاه برسند وگویا هم مقام ومنزلت کسب نمایند وهم ارگیان را راضی نگاه دارند بیخبر ازین که حریف زیرک ترازان بود که اینها گمان مینمودند ومی پنداشتند در واقع گردانندگان پشت پرده وقدرتمندان اصلی شاید کمیته ای است مانند کمیته ای سیصد که توسط یهودیان اداره وکنترول میشود غیر از کرزی وغنی وعبدالله است اینها نیز به پای غلام بچه نمی رسند بلکه غلام دختر های اجانب وبیگانگان اند ازیک دوستم پرسیدم یاسر عرفات یک زمانی به امریکا وانگلیس واسرایل نزدیک بود چه شد که اورا در محاصره کشیده اند وبلاخره مسموم ساختند دوستم جواب داد اقا قلم خود کار را که رنگش تمام شد چه میکنی؟گفتم دور می اندازم گفت اورا نیز رنگش خلاص شده همین طور تا زمانی که اینها رنگ داشتند ومیتوانستند ازینها استفاده ببرند وعلیه همدیگر استعمال کنند رشد میدادند وکنون منتظر مجازات های شدید تر ازین هم باشند اگر وحیدالله وخواهران وبرادرانش که در بالا ازانها ذکر بعمل اوردیم هیچ جرمی نداشته باشند به جرم معامله گری وبی وفای به قوم وملت شان باید محاکمه ومجازات شوند انها همیشه یک چیز را ازیاد برده اندوان انتقام خداوندی است واه ملت مظلوم وبیدفاع از گلون انها ومابقی خواهد گرفت انشاءالله اینها که اکثرشان بخدا ورپز باز پسین ایمان نداشتند وندارند ارامی وبهشت خودرا در دنیا میدند بیخبر ازین که هرجا بهشت باشد دوزخ هم دارد <فما الحیات الدنیاالا متاع الغرور>وحید الله جان یک اطمینان دارد وان یک گروپ از صهیونیست ها اند که از چندین سال بدینشواینها را زیر تربیت ونظر دارند شاید شایدانها به دادشان برسد واورا ازین مهلکه نجات دهد وگرنه اینها نه پایه ای مردمی داشتند ونه هم دانش وبینیش انچنانی که در یک وقت کم تا اینحد رشد نمایند
حاجی غلام نبی عیدی زاده
گل نبی عیدی زاده

>>>   بی داد گاه عالی آلت دست غنی است.

>>>   چی غیر عادلانه حکمی
اگر واقعاًعدالت تاًمین میشد به صد ها ملیون دالر حیف ومیل این دزد ازداشته های ملت که گرسنه می خوابد حصول می شد وخودش باحامی اش بنام فساد در زمین به دار اویخته میشد
وم. از هالند

>>>   بلی وحیدالله جان. نوش جانت که در وقت کرزی خودت و پدرت بوجی ها را پر کردید. وقتی پرسانتان شود، کار به غیرقانونی بودن میرسه ولی وقتی چور تان روان باشد، هیچ خبری نیست.

>>>   دادستانی باید اوراق تحقیق از شهرانی را علنی کند و نشان دهد که دوسیه روال طبیعی خودش را طی کرده.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است