۱۰ جاسوس چینی عفو و به پکن تحویل داده شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۲۲    ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ کد خبر: 165962 منبع: پرینت

رسانه‌های هندی گزارش دادند که ۱۰ جاسوسی چینی که در عملیات نیروهای امنیت ملی افغانستان بازداشت شده بودند، به چین تحویل داده شده‌اند.
هندوستان تایمز در گزارشی مدعی شده است که جاسوسان چینی، از سوی حکومت افغانستان عفو و با پرواز ویژه به چین برگشتند.

طبق این گزارش، حکومت افغانستان به مقامات دولت چین پیشنهاد کرده‌است در صورتی که به طور رسمی عذرخواهی و به نقض قوانین بین‌المللی و خیانت به اعتماد کابل اعتراف کنند، این ده جاسوس را آزاد می‌کند.

به تاریخ ۱۰ دسامبر گزارش شده که ۱۰ چینی که به اتهام جاسوسی و فعالیت در یک شبکه تروریستی در کابل دستگیر شده‌اند. اما در آن زمان حکومت افغاستان از جمله امرالله صالح؛ معاون نخست ریاست جمهوری که مسوولیت رسیدگی به امنیت کابل را به عهده دارد، بازداشت شهروندان خارجی را رد بود.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جاسوس چینی
پکن
نظرات بینندگان:

>>>   بهترین کارشده حکومت ما که توسط نابغه ها رهبری میشود باید همچو اجراات داشته باشد
وقتی پنجهزار قاتل وجنایتکار به زورامریکا رها میشود ده فرد چینی هم باید آزاد شوند
ر

>>>   عجب مملکتی بی سر وبی دروازه است در هیچ جای دنیا کسی جاسوس را عقو نمیکند اما درین اشفته بازار هربار ۵۰۰۰ جاسوس به یکبارگی بخشیده ورها میشود درینجا اگر قرار باشدجاسوس ها دستگیر ومجازات گردند در راس امور کشور همه جاسوسها اند
گر حکم شود که مست گیرند
درشهر هر انکه هست گیرند
اگر جاسوس انست که مخالف منافع ملی کشورش وبه نفع اجانب عمل مینماید همه درینجا اینکار را میکنند کسیرا نمی یابی که وطندوست وملت پرور باشد همه بیگانه پرور وجیب پرست اندکسانی که باید به جرم خیانت ملی دستگیر ومحاکمه شوند شاروال کابل مقرر می نمایند ویا وزیر تجارت صنعت ویا ریس شورای امیت ملی ویا ریس امنیت و... سیما سمر شکریه باریکزی رمضان به شر دوست وفوزیه کوفی ورقاصه های ستاره ای افغان همه جاسوس هستند وجاسوس به عباره ای دیگر استخبارات خارجی درینجااستخبارات ۴۶ کشور فعالیت دارنداگر برای دیگران مجاز است که استخبارات شان ازادانه تردد نمایند از چین چرا نباشد؟در خالی که چین از خوف تروریستهای کشورش وشناسای انها احتمالا دست بکار شده باشذد ودیگران هرکدام به نوبه ای خود جاسوس وتروریست تربیه میکنند در حالی که افغانها مخالف همه ای انهای اند که در کشور افغانهااعمال تخریبی انجام میدهند وحتی مخالف ان عده افغانهای اند که بخاطر تخریب دیگر کشور ها فعالیت مینمایند مانند افغانهای که در سوریه وعراق ولیبیا استخدام میشوند کشور عزیز مارا اگاهانه میدان استخبارات وتروریزم ساخته اند این کشور حیثیت شهر بی دروازه را داردومانند بدن ضعیفی که هر نوع مکروب میتواند نفوذ نماید انا لله وانا الیه راجعون
گل نبی عیدی زاده

>>>   جاسوسان چینی هدف شان افراطیون اویغور بوده که می خواستند افغانستان رابرای چین پاکستان بسازند وگروه های ترورستی وآدم کش تشکیل دهند وداخل چین بروند افغانستان باید با جاسوسان چینی همکاری کند تا یک ترورست اویغور که مانند طالبان هیچ برنامه جز آدم کشی ویرانی ودحشت ندارند نتوانند سربلند کنند ودرد سر برای همسایه شرقی ماشوند

>>>   دولت چین هیچوقت باید فریب دولت پاکستان و اردوی پاکستان و سازمان جاسوسی پاکستان را نخورد حاکمان پاکستان دوستان و همسایگان خود را بپول میفروشند و هرکس به آنها اعتماد ند بچاه میافتد. چین باید با مردم افغانستان بطور مستقیم رابطه دوستان طبق حسن همجواری و همسایگی خوب داشته باشد. پاکستان هدف ادامه جنگ در افغانستان را دارد. حکومت و اردوی پاکستان هدف تسلط بر منابع و آبهای افغانستان را دارد. حادثه اخیر جاسوسی بسبب این بود تا چین را مجبور کند که برضد مردم افغانستان موضع بگیرد و از ترویستان طالب و داعش و القاعده دفاع کند و برای پاکستان جزیه بدهد تا جوسوسان را افشا نکند. پاکستان چهل سال است که تروریست و جاسوس به جهان میفروشد و با خون مردم افغانستان تجارت میکند. پاکستان با اقدام اخیر کوشش کرد تا پای چین را به این لجنزار بکشد و چین را بدنام کند. در پشت این دسیسه سی آی ای امریکا و آی اس آی پاکستان بودند. شبکه حقانی و داعش بطور مستقیم توسط آنها رهبری میشود.

>>>   ارگ نشینان از ریس تا معاونین و مشاورین و دیگران شان هیچگاهی بملت راست و صادق نبوده همیشه از دوک و فریب و اغوا کار گرفته اند بخاطر دوام قدرت خود شان در داخل ارگ .

>>>   گفته میشود که ماین های مقناطیسی ساخت چین از طرف همین اشخاص به کابل آورده و استفاده میشد. اکنون احتمال از طرف شبکه های پنهانی آنها استفاده میشود. دولت از این موضوع واقف است ولی خود را به اصطلاح به بی خبری میزند.

>>>   چین حق دارد جاسوسی کند.
زیرا او خودش به پروبلم بنیاد گرایی در ایالت سنکیانگ چین در میان مسلمانان ایغور مواجه است.
تا بحال چندین مرتبه دولت امریکا برخورد دولت چین را در مقابل مسلمانان ایغور مورد انتقاد قرار داده است.
در داخل افغانستان گروه های مختلف اسلام گرا بشمول داعش و گروپ های اسلامی ازبکستان و چیچین و مجاهدین ایغور موجودیت دارند.
همانطوری که خود چین و دولت امریکا و کشور های عربی و کشور های غربی در افغانستان از گروه های مجاهدین در مقابل ارتش شوروی دفاع میکردند،حالا دولت امریکا نیز از گروپ های مسلمانان ایغور در افغانستان،توسط دولت افغانستان حمایت میکنند.
همین حالا خود چین نیز از گروپ جیش محمد در پاکستان که برضد هند فعالیت میکنند حمایت میکنند.
بنأ این جاسوسی ها توسط اغلب کشور ها صورت میگیرد.
حتی اخیراً پوتین نیز در مقابل تعزیرات کشور های اروپایی بالای برخی اشخاص و افراد در داخل روسیه عکس العمل نشان داده است و اداره استخباراتی کشور آلمان را مورد تعزیرات قرار داده است و گفته است که منبعد جاسوسان آلمانی اجازه ندارند وارد روسیه شوند.

>>>   واقعا باید برای این رهبران به اصطلاح افقانستان
خون گریست حالا اگر برعکس بود وچین ده جاسوس
افقانستان را دستگیر کرده بود ایا به همین راحتی
ازاد میکرد کم از کم چین اعدام میکرد این اشرف
غنی وبیناموس های دوربرش به خاطر از دست ندادن
دلار وپول حتا حاظرنند هر کاری بکنند سربازان
اردو وامنیت ملی این همه تلاش میکنند وجان های
خود را فدا میکند که این ها رو دستگیر کند
اما این بیناموس هاراحت اینها رو ازاد میکنند
بهتر است سربازان اردوملی وامنیت ملی دیگر
از دستور اشرف غنی وبیناموس های دوروبرش
اطلاعت نکنند تا بینیم چه غلطی میکنند

>>>   خدمت سربازان اردو ملی وامنیت ملی لطفا اگر
ازاین پس جاسوس تروریست طالب داعش ادم ربا
سارق مسلح هرکدام از این ها رو دستگیر کردید
درجا بکشیدشان وبه جهنم بفرستیدشان این ها رو
زنده نگذارید چون اشرف غنی یهودی این ها را
دربدل پول ودلار ازاد میکند وپولش رابه جیب خود
وکرکسان دوربرش میریزد

>>>   کشوری را که گردانندگان ان همه جاسوسها باشند دیگر از ده جاسوس چینای چه میترسند!!!

>>>   مردم افغانستان در بیداری تجارب را با خون ملیولها مرد و زن بدست آورده اند و طالب و غنی و کرزی را میشناسند. بپاکستان هیچ زمانی اعتماد ندارند. کشورهای همسایه باید تجارب و خون مردم بیگناه را بیهوده نپندارند و از طالب و غنی احمدزی حمایت نکنند.
دولت چین اطلاعات غلط را از آی اس آی و دولت فاسد پاکستان بدست میآورد که کالا اشتباه است. طالب و داعش از روز اول مورد حمایت امریکا و پاکستان و عربستان سعودی بوده است و امریکا طالب و داعش و دولت افغانستان را حمیات کرده است تا جنگ ادامه داشته باشد. سی آی ای و آی اس آی طی چهل سال جنگ را در افغانستان رهبری کرده است. طالب را برای جنگ و ترور و کشتار تربیه کرده اند و برای ترور و کشتار مردم بیگناه و نخبگان و منورین افغانستان از طالبان استفاده میکنند تا زمینه برای چور و چپاول معادن افغانستان آماده شود. قدرتهای استعماری که منابع افغانستان را میخواهند به تروریستان طالب ضرورت دارند تا مردم را سرکوب کنند. دیروز امریکا بود فردا نمیدانیم کدام قدرت باشد که با پاکستان و طالب همکار شده و مردم بیگناه افغانستان را سرکوب کند. مردم افغانستان با طالب را هیچوقت بخشیده نمیتوانند. طالب دشمن مردم است و غنی احمدزی امریکایی دشمن مردم است. پاکستان دشمن تاریخی افغانستان بوده هست و خواهد بود. این را باید تمام همسایگان و مردم جهان بدانند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است