حکومت با رهایی جاسوسان چینی قانون را نقض کرد
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۳۵    ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ کد خبر: 165976 منبع: پرینت

کمیسیون امنیتی و استخباراتی مجلس نمایند‌گان می‌گوید که حکومت ده جاسوس چینی را که اخیرأ بازداشت کرده بود، آزاد کرده‌است؛ کاری‌که به‌گفتۀ اعضای این کمیسیون نقض قانون است.

خان آغا رضایی، رییس این کمیسیون می‌گوید که بیجنگ به حکومت افغانستان وعده سپرده‌است که این جاسوسان در چین محاکمه خواهند شد، اما به‌گفته او این‌کار عملی نیست.
بربنیاد اطلاعات آقای رضایی، اندکی پس از آن‌که نیروهای امنیتی این جاسوسان را در کابل بازداشت کردند، نیروهای ویژۀ ریاست‌جمهوری آنان را با خود بردند و اجازه ندادند که از سوی نیروهای امنیتی بازجویی شوند.
آقای رضایی افزود: «متأسفانه حتی فرصت تحقیق برای نیروهای امنیتی افغانستان یا برای مسؤولین داده نشده‌. این‌ها گرفتار شدند؛ یک روز بعدش حکومت افغانستان مداخله می‌کند، این‌ها را می‌گیرد، یک طیاره چارتر می‌آید همۀ شان را می‌برد.»

روبینا جلالی، عضو کمیسیون امنیتی و استخباراتی مجلس نیز بیان داشت: «جاسوس‌ها بیایند در شهر کابل کابل خانه کنند و تمام مسایل را در دست بگیرند؛ باز آن‌ها پذیرای شوند از جانب حکومت؛ این قابل قبول نیست.»

در همین حال، رسانه‌های هندی گزارش داده‌اند که این ده جاسوس چینی، از سوی رییس‌جمهور غنی عفو شده‌اند. بربنیاد گزارش‌های رسانه‌های هندی، امرالله صالح، معاون نخست رییس‌جمهور و حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رییس‌جمهور در انتقال این جاسوسان به چین نقش داشته‌اند.

بلقیس روشن، عضو مجلس نمایندگان اظهار داشت: «مطمیناً که از کشور چین اگر جاسوس‌هایش را آزاد کردند - یا به احترام روان کردند، همانطوری‌که انس حقانی و مالی خان امریکایی را که می‌گیرند آزاد می‌کنند؛ در این هم صد فیصد که امتیاز گرفتند.»

بربنیاد گزارش روزنامۀ هندوستان تایمز این ده جاسوس چینی بیست وسه روز در افغانستان نگهداری شدند و سپس حکومت چین در یک هواپیمای چارتر آنان را از کابل بیرون کشید.

مسعود انصار، طلوع‌


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جاسوسان چینی
حکومت
نظرات بینندگان:

>>>   کدام قانون؟
حرف غنی قانون است.

>>>   مه حیران مانده بودم که ای بمب های مقناطیسی و چسپکی در شهر کابل از کجا می آید؟
در زمان بودن مجاهدین در پاکستان،تنها مین ها بود که در سرک ها گور میکردند و هر وقت موتر و یا عابر تیر میشد،انفجار میکرد و مردم را کشته و زخمی میکرد.
آنوقت ها این ماین های چسپکی با کنترول از راه دور وجود نداشت.
حالا فهمیدم که این ماین ها از کجا می آیند؟

>>>   حکومت باید از چین معذرت بخواهد !

>>>   دولت خودش به خاطر زهینیت مردم این کار را نمایشی قرار داده بودند

>>>   دولت چین اطلاعات غلط را از آی اس آی و دولت فاسد پاکستان بدست میآورد که کالا اشتباه است. طالب و داعش از روز اول مورد حمایت امریکا و پاکستان و عربستان سعودی بوده است و امریکا طالب و داعش و دولت افغانستان را حمیات کرده است تا جنگ ادامه داشته باشد. سی آی ای و آی اس آی طی چهل سال جنگ را در افغانستان رهبری کرده است. طالب را برای جنگ و ترور و کشتار تربیه کرده اند و برای ترور و کشتار مردم بیگناه و نخبگان و منورین افغانستان از طالبان استفاده میکنند تا زمینه برای چور و چپاول معادن افغانستان آماده شود. قدرتهای استعماری که منابع افغانستان را میخواهند به تروریستان طالب ضرورت دارند تا مردم را سرکوب کنند. دیروز امریکا بود فردا نمیدانیم کدام قدرت باشد که با پاکستان و طالب همکار شده و مردم بیگناه افغانستان را سرکوب کند. مردم افغانستان با طالب را هیچوقت بخشیده نمیتوانند. طالب دشمن مردم است و غنی احمدزی امریکایی دشمن مردم است. پاکستان دشمن تاریخی افغانستان بوده هست و خواهد بود. این را باید تمام همسایگان و مردم جهان بدانند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است