اشرف غنی تلاش دارد حضورش را توجیه کند
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۵۴    ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ کد خبر: 165999 منبع: پرینت

آقای غنی برای تصرف قدرت تلاش‌های زیادی انجام داد. پول‌های گزاف بیت‌المال را به نفع خود در انتخابات به مصرف رساند. تمام افراد و اراکین دولتی را در خدمت گرفت و از همه مهمتر که صدها هزار رأی تقلبی را به نفع خود به صندوق‌ها ریخت. با این بیان بعید می‌نماید که او به سپردن قدرت به یک دولت مؤقت راضی شود.

آقای غنی احتمالاً برای تداوم حکومت خود برای زمان پس از دوره‌ی ریاست جمهوری‌ کنونی هم‌ برنامه ریخته است. شاید در دمدمه‌های انتخابات آینده‌ی ریاست جمهوری، با بیان دلایلی به ظاهر عامه‌ پسند کوشش کند که تداوم حضور خود را در انتخابات آن زمان توجیه کند.

از جمله ممکن است با استناد به تقسیم قدرت در دوره‌ی حکومت وحدت ملی و باز تقسیم قدرت در دوره‌ی کنونی، سعی کند که حضور خود را در انتخابات آینده موجه جلوه دهد. البته این نکات وابسته به سیاست دولت آینده‌ی امریکا است که درباره‌ی افغانستان چه تصمیم می‌گیرد؛ اما روحیه‌ی حاکم بر جامعه حاکی از عدم رضایت مردم از دوام حکومت آقای غنی است.

مردم انتظار دارند صلح و امنیت در جامعه برقرار گردد حتی اگر منجر به کنار رفتن آقای غنی از رأس حکومت فعلی شود. حکومت کنونی در برآورده‌ شدن نیازهای ابتدایی و اساسی جامعه ناکام بوده است. امنیت مردم روز به‌ روز با کاهش جدی مواجه شده و آمار فقر تا ۹۳ درصد افزایش یافته است و از همه مهمتر که دوره‌ی حکومت آقای غنی با قتل ده‌ها هزار اتباع کشور همراه بوده است.

سید مسعود حسینی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غنی
توجیه قدرت
نظرات بینندگان:

>>>   حکومت موقت زیر چتر ملل متحد ایجاد شود و غنی استعفا بدهد.غنی و تمام شهروندان کشور هم اجازه دارند که در دور بعدی انتخابات شرکت کنند به شرط اینکه منبع پولی مصرف انتخابات را به صورت شفاف نشان بدهند.

>>>   انشاءالله كه غني را در جاي نجيب ببينيم.

>>>   من دیدگاه این هموطن را می ستایم، نه به خاطر اینکه حتما با هرچه نوشته است، موافقم، بلکه برای اینکه منطق تحلیلی دارد. آقای حسینی دولت غنی را به خاطر دلایل اساسی محکوم می کند. از حیف و میل پول بیت المال حرف می زند، از خراب شدن وضع اقتصاد مردم یاد می کند، و به ناکامی دولت در برآورده کردن امینت و نیازهای ابتدایی جامعه اشاره می کند. این یعنی تحلیل، یعنی نگاه منطقی و قابل استدلال در قالب یک گفتمان درست. لازم نیست خواننده با آقای حسینی همنوا باشد، و می تواند دیدگاهش را به نقد بکشد. خسته شدیم از "تحلیل" های بادکی و خنک "کارشناسان" که فقط چسپیده اند به حربهٔ قومیتگرایی و تباربازی های بچگانه. وقتی پایهٔ تحلیل شان می لرزد، می پرند به عرصهٔ پوچ و تکراری "پشتون" در برابر "تاجیک"، "تاجیک" در برابر "هزاره"، "هزاره" در برابر "ازبیک"، و "ازبیک" در برابر همگی! بس است، برادر! اگر حرف منطقی برای گفتن نداری، بهتر است خاموش باشی و نفرت پراگنی نکنی. امیدوارم این یادداشت مختصر آقای حسینی را به حیث راهنمای تحلیل سیاسی نگاه کنید و از آن بیاموزید. تشکر.

>>>   غنی دیگر به تاریخ پیوسته.
منزل نهایی اش جهنم است که در آن جاودان خواهد ماند.

>>>   حفظ نظام جمهوریت و حفظ دست آورد ها به معنی حفظ غنی کوچی و دار دسته فاشیست و فاسدش در قدرت نیست و نباید باشد۰ یک حکومت سرپرست متشکل از چند نفر مورد قبول مردم میتواند این نظام را حفظ و سرپرستی کند و شرایط صلح و توافق را با طالبان آسان تر کند۰
غنی کوچی با تمام عصبیت تعصب و تقلب و خیانت هایش میتواند برود به فضله دانی تاریخ و این ملت مظلوم را بحالش بگذارد۰

>>>   غنی کوچی با خلیلزی، غلام دیگر امریکائی صرف بخاطر حفظ قدرت خودش دیدن نکرده نه بخاطر ملت، خودتانرا فریب ندهید۰ غنی همان غنی است که مثل .... تا بگرام دوید و عقب عساکر ترامپ ایستاد؛ آنهم بخاطر قدرت و ماندن در ارگ بود نه بخاطر منافع یا حیثیت ملت۰


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است