گزارش اولین روز هفته از امرالله صالح
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۱۵    ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ کد خبر: 166000 منبع: پرینت

جلسه تاریخ ۲۰ جدی ۹۹ مطابق به ۹ جنوری ۲۰۲۱:

اول: گزارش مدیریت تصفیه کابل بانک را شنیدیم. ناقص بود و قرار است که تا سه روز دیگر باز بیایند. مدیر قبلی استعفا داده است. وقتی جدیت و پیگیری وجود داشته باشد ناکاره ها مجبور به استعفا میگردند.

دوم: سه نفر از افراد که بصورت مستقیم در ترور شهید یوسف رشید دخیل بودند تثبیت و دو نفر شان دستگیر گردید. جزییات را وزارت داخله و امنیت ملی برایتان میدهد. یکی از قاتلان به بهانه درس خواندن خودش را همصنف پسر یوسف خان ساخته بود تا از این طریق تمام برنامه را تکمیل نمایند. تروریستان مربوط به گروه کوچکی از طالبان است که زیر اسم مستعار مسلمیار در لوگر فعالیت دارند. وقتی اعترافات قاتلین را دیدیم با خود گفتم خدایا ... همین چند تا آدم که هیچ بوی از انسانیت نمی برند و با این سر و صورت ابلیس گونه توانستند یک شخصیت ما را بگیرند. امید است که پس از تکمیل دوسیه این قاتلین نیز اعدام گردند. از منسوبین حوزه هفتم پولیس بخصوص از اوریاخیل آمرحوزه ابراز سپاس و قدردانی می نمایم.
تشریحات او را از وضعیت ساحه و دسترسی اش به هسته های تروریستان شنیدم. کار خارق العاده انجام داده است. وجدان طالب – اگر که داشته باشد – از ریختن خون فعالان مدنی کشور ما باید بلرزد و بپوسد. این نوع وجدان قابل احیا و بازسازی نیست. ریختن خون ناحق فرجامش دامن گیر شدن قاتل و رسوایی در دنیا و مجازات در آخرت است.

سوم: در حوزه پنجم یکی از پیلوتان شجاع قوای هوایی افغانستان در منطقه نیازبیک ترور گردید. جگرن غلام دستگیر خان شهید با برادرش به رهنمای معاملات رفته بود. پولیس و امنیت ملی پس از صحبت و مصاحبه با شاهدان صحنه قاتل را تثبیت و دستگیر کردند. از منزل قاتل به اسم حبیب مشهور به غور زنگ همان تفنگ بی صدا که توسط آن جگران غلام دستگیر خان شهیده شده بود یافت شده است. از تیلفون قاتل عکس های شهید نیز یافت شده است که برایش داده شده بود تا در هدف گیری اشتباه نکند. هدف گیری پیلوت ها یکی از برنامه های استراتیژیک باداران طالب است که میخواهند افغانستان داشته های استراتیژیک نداشته باشد و همان نظام ملانصرالدین که از هر دید به همسایه مهتاج باشد بار دیگر ایجاد گردد. هیچگاه به این آرمان باطل نخواهند رسید.

چهارم: مشکل داودزی سنتر حل گردید. شاروالی سی و هفت پارک کوچک را که غصب گردیده است تثبیت کرد که عنقریب آزاد سازی آن آغاز میگردد. باندی که بالای وکیل خاکسار حمله کرده بود شناسایی شد. یکی از رنجرهای پولیس که توسط دزدان و باجگیران استفاد میگردید تثبیت گردید. دزدان دستگیر گردیدند و اکنون تحقیق ادامه دارد که این موتر چگونه در اختیارشان قرار گرفته بود.

نوت: مدتی این مثنوی تعطیل شد. روز پنجشنبه بخاطر سفر به شهر جلال آباد نتوانستم جلسه شش و نیم را دایر نمایم. پرواز ما از کابل ساعت پانزده کم هفت صبح صورت گرفت. برای بار اول بود که با طیاره بوینگ از شرکت باختر به ننگرهار سفر میکردم. مدت پرواز فقط چند دقیقه محدود را در بر گرفت. هر ولایت افغانستان ویژگی های خاص خودش را دارد. ننگرهار از دید دانش در رده بلند قرار دارد. غنای فرهنگی در ننگرهار هوید است. بسیار خوشحال شدم که در صفوف پولیس در ننگرهار تعدادی از زنان خدمت می نمایند. بارها گفته ام در ولایتی که زن در صفوف پولیس نباشد دولت توان رسیدگی حداقل پنجاه درصد از قضایای حقوقی و جرمی را نمیداشته باشد. در این سفر چهل و پنج باب مکتب را وزارت محترم انکشاف دهات رسما به وزارت معارف سپرد و ما افتخار شاهد بودن در صحنه را داشتیم. مانند هر ولایت دیگر ننگرهار خواست های مشروع و برحق زیاد دارد اما کندوی منابع و سرمایه دولت متاسفانه نه چقر است و نه پهناور که به همه این خواست ها یکسره رسیدگی صورت گیرد. امید است روزی دولت افغانستان به هر خواست ملت افغانستان در بخش توسعه و انکشاف پاسخ مثبت داده بتواند. مردم از بهبود امنیت رضایت داشتند – از باز بودن دروازه اداره محلی به رخ مردم اظهار خوشی میکردند و یکی از بهترین خواست های زنان ننگرهار این بود که باید تعدادی از مساجد در شهر جلال آباد دو منزله شوند و منزل دوم مساجد بصورت اختصاصی در اختیار زنان قرار داده شود و اگر چنین نمی شود مساجدی که نو ساخته میشوند باید یک بخش اختصاصی برای زنان داشته باشند. میلیون ها زن مسلمان در این کشور آرزو دارند روزی به مسجد رفته و ادای نماز نمایند و از ثواب جماعت محروم نمانند. اما متاسفانه لایه های ضخیم فرهنگی در طول تاریخ بر افکار دینی جامعه اضافه گردیده و مسجد را به عبادتگاه مردان مبدل ساخته است و حالا حتا شنیدن این درخواست شاید مو در جان بعضی تاریک اندیشان را راست نماید. مادرم این آرزو را که روزی بتواند در جماعت بایستد به گور برد. در تحقق این خواست برحق دینی زنان ننگرهار تلاش خواهم کرد. دیدار بسیار مختصر با رییس اتحادیه فارم های مرغداری داشتم. متاسفانه نزدیک به یک هزار فارم مرغداری که حدود ده هزار ننگرهاری را صاحب کار و مصروفیت با عاید ساخته بود بسته شده است اما هنوز هم ننگرهار یکی از بزرگترین تولید کننده های مرغ در افغانستان است. به گفته هموطن ما دلیل بسته شدن هزار فارم مرغداری سیاست اشتباه آمیز دولت در قسمت تعرفه و سیاست واردات مرغ از بیرون است. به گفته او اگر ما به سیاست ماقبل بحران کرونا برگردیم و مالیه و تعرفه بر واردات انواع مرغ را زیاد سازیم فارم داران میتوانند دوباره به رقابت بپردازند و این سرمایه دوصد و شصت میلیون دالری را که اکنون در معرض انقراض قرار دارد نجات دهند و یا نجات یابد. قرار بر این شد که مقام ریاست جمهوری با نماینده های تجار ننگرهار در کابل دیدن نماید. ننگرهار شصت و چند نوع میوه سیتروس (ترش و می خوش) تولید میکند – خوب حداقل در آنجا شصت و چند لوحه در پیشروی شصت و چند نوع میوه از خاندان مالته گذاشته شده بود. به هر حال من متخصص زراعت نیستم. دوستانی از ننگرهار دارم که در صحنه سیاست و دانش مطرح اند و از کار با آنها برای افغانستان همیشه فیض برده ام. آرزو دارم روزی در میله گل نارنج اشتراک نمایم. متاسفانه در طول زندگی فرصت اشتراک در میله گل سرخ و در میله گل برایم میسر نشده است.
دریغ که زمانه و موج های بیرحم اش گاهی هر که را هر سو برد و پرتاب کرد و مسیر را طوفان تعیین کرد و نه ما. از مهمان نوازی – لطف خوش و طبع خوش هموطنان ننگرهاری ما سپاس می نمایم. سفره ی ما در ننگرهار هر چیز داشت و اما آن یک چیز را که تنها در ننگرهار است نداشت – پته دانه. در سفر دیگر حتما از قبل فرمایش خواهم داد و اما تا آندم این خاطره کوتاه و شیرین را همیشه گرامی میدارم. ننگرهار و مردمانش همیشه سبز و خرم باد. آمین.

نوت دوم: محترم رزاق احمدزی رییس اداره مبارزه با جرایم سنگین در وزارت امور داخله یک کادر استخباراتی و اداری است که با سفارش و حمایت مستقیم من به این سمت گذاشته شده است. قبلا علیه او یکی از وبلاگ نویسان اسلام ستیز و مهاجر ستیز در اروپا اتهامات را بسته بود که سراسر دروغ بود. بزرگترین اتهام این بود که گویا رزاق احمدزی پس از وفات مادرش دوصد یورو از پول دولت را ناحق بدست آورده است. موصوف هیچ نوع دوسیه جرمی در افغانستان و بیرون از افغانستان ندارد و من از رفاقت و کار با او فخر می نمایم. در هفت ماه گذشته او یکی از همکاران نزدیک من در بخش انسجام بود و فعالیت های با نتیجه و با ثمر در راستای خیر و منافع مردم افغانستان انجام داد. برایش آرزوی موفقیت و کامیابی بیشتر دارم.

نوت سوم: هر از گاهی اعتراف یکی از تروریستان را با ملت شریک می سازیم تا باشد بدانند که اگر تلاش بی وقفه نیرو های امنیتی و دفاعی کشور نباشد طالب و حامیانش میخواهند کشور را دوزخ بسازند. امروز نیز اعتراف یکی از تروریستان به اسم خواجه مطیع الله شریک می سازیم. از خانواده هایی که عزیزان شان را در اثر فعالیت های تروریستی وی از دست داده اند خواهش می کنیم که به دولت مراجعه و خواهان حق العبد گردند. تمام مصارف برای مراجعه و استخدام وکیل از جانب دولت پرداخت میگردد.

امرالله صالح


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کزارش
صالح
نظرات بینندگان:

>>>   در مورد استخدام شکنجه گر بدنام خاد بنام رزاق در بست ریاست مبارزه با جرایم سنگین چه توجیه دارید. نامبرده خواهرزاده سلیمان لایق و خویشاوند حضرت صبغت صبغت االه مجددی قبلا در حدود ۴۰۰۰ موتر فرسوده را ارطریق کمک مستوقی هرات به افعانستان وارد کردو در زمان اخر حکومت داکتر نجسب لایق او را بحیث پیاده سفارت افغانستان در پاریس فرستاد ، در ضمن این شخص در کشور سویدن به جرم کلاه برداری تحت تعقیب است . غنی بخاطر اینکه نام این شخص پسوند احمدزی را یدک می کشد ، وی را به این پست گماشت ، وگرنه این شخص نه کدام تحصیل و درایت این کار را دارد. یگانه شایستگی که دارد ، او شگنجه گر خاد وکلاه بردار مشهور است.
محمد علی فیاض

>>>   مسئولین قوماندانی امنیه نورستان آن اداره را به آتش کشیدند تا مصرف وسایل دزدیده شده مجرا گردد:
در نتیجۀ آتش‌سوزی در مقر قوماندانی امنیۀ ولایت نورستان خسارات زیاد به ساختمان آن وارد شده است.

محسن ورسه جی سخنگوی این قوماندانی به رادیو آزادی گفت، بعد از ظهر امروز(شنبه، ۲۰ جدی) به دلیل شارتی برق در مقر این قوماندان آتش سوزی صورت گرفت: "در این آتش‌سوزی، آمریت تهیه و تداراکات و آمریت حوزه های شهری با تمام وسایل و تجهیزات آنها از بین رفته است".

سخنگوی امنیۀ نورستان همچنان گفته در نتیجۀ این حریق به کسی آسیب نرسیده و تا هنوز میزان دقیق خسارت ناشی از آن مشخص نیست.
ازنظر تکنالوژی پولیس افغانستان پیشرفته ترین درجهان است مثلا اگر صد تن پودر تریاک را برای شان بدهید دریک شب آنرابه چونه تبدیل میسلازند ئوسپس بنام شسشه یا پودرآتش میزنند

>>>   کا کا صالح
کندوی بودجه نه چقر است و نه عریض
اما نصف زیاد این بودجه به کود ۹۰و ۹۱ و ۹۲ و احتیاط اختصاص یافته که هیچ کس در موردش پاسخگو نیست ، چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟
ملیون ها دالر در بازسازی قصر دار لمان مصرف شد ، حال چه استفاده یی از آن میشود.

گروپ مسلمیار در لوگر
شرم است به تمام پرسونل امنیتی
از ارگ تا لوگر چند کبلومتر راه است.
مگر لوگر زادگاه غنی نیست؟؟؟؟؟،،،
شما که با تمام طول و عرض در لوگر نمیتوانید کار کشفی و استخباراتی و پیشگیرانه و تصفیوی انجام دهید پس به چه دردی میخورید؟؟؟؟؟؟؟؟

ننگرهاری شجاع به غنی گفت که ۴ سال پیش آمدی و دروغ گفتی که برق ننگرهار تامین میشود و دوسال بعدش پشتون های پاکستان هم صاحب برق میشوند مگر حالا کابل هم تاریک است و برق ماهیپر و نغلو و درونته با هم تنها جلال آباد را روشن نمیکنند.
مگر غنی باز هم وعده مفت داد در حالیکه تا شش ماه بعد نه این می است و نه این میخانه.

قاتلین آمر ستار را خو کسی نشناخت و خون آن مرد پایمال شد و معامله صورت گرفت.
کورس کوثر و دانشگاه و ده ها مکرد دیگر چه شد؟؟؟؟
کی ها اعدام شدند؟؟؟؟؟؟؟؟
فکر نکنم تا شش ماه دیگر که بساط ارگ جمع میشود کسی اعدام شود.
فکر نمیکنی با این همه وعده های دروغ وجدان انسانی ات اگر بیدار شود در ایام نقاهت و بیهودگی بعد از ارگ نا آرامت کند؟؟؟؟؟؟؟
جاده یک طرفه است.
هرچه میخواهی بگو و هرچه میخواهی بکن
مثل دیگر ها تو هم
روزی پشیمان میشوی
غرق حرمان میشوی
اشک به دامان میشوی

>>>   مردم به کجای دولت مراجعه کنند؟
چرا آدرس گنگ میدهید؟؟؟؟
دادستانی یک بخش کمک به آسیب دیدگان برای دعوی حق العبدی ایجاد کند تا مردم با مراجعه بدان خواهان حق خود شوند و انجمن وکیلان مدافع را هم دولت استخدام کند که کار های فنی اش را پیش ببرند.

>>>   جناب صالح قبلا برایت احترام داشتم و فکر می نمودم که این انسان فهمیده و میهن دوست هستی ، اما با استخدام این رزاق احمدزی شخصیت خودن مورد سوال است. رزاق احمدزی این جنایتکار بی تعلیم و فرومایه در سوبدن به قاچاقبری اشتغال داشت و صد ها پاکستانی را بنام افغان به سویدن و دیگر کشور ها ی اروپایی قاچاق کرد و حتی یک خواهر خود را به نکاح پاکستانی دراورد . وی بیش از چندین هزار موتر فرسوده و دودزا را از اروپا بکمک مجددی مستوفی هرات به افغانستان صادر کرد. هزاران هموطن ما در دوران شاغلیت و ی در خاد ،‌تحت شگنجه های وحشیانه این جنایتکار قرار گرفت . جناب صالح رفاقت خودت برمنافع مردم و علیا کشور می چربد . نمیدانم که این کشور بکدام جهت روان است ، کشور و مردم اله بازی شما جهادی ها و مزدوران خادی قرار گرفته است.
فرشته ارزو

>>>   جناب صالح خودت در این شرایط کرونا و دربدری مردم، عروسی مجلل در هوتل کانتیننتال برگذار می کنی و مردم باید تاوان عیش و عشرت شما قلدران را دهد، حرف شما گپ مفت است، برای شما و دیگر شرکای ذهن جوال شما کدام آبرویی باقی نمانده است
امین قانع

>>>   زنده باد صالح!
افغان

>>>   مثنوی پر جفنگ ات گر شود آغاز چه سود؟
امروز موتر کارمندان حفاظت عامه را به هوا کردند و سخنگوی بیچاره با چند نفر شهید شد.
اداره حفاظت عامه که از خود حفاظت کرده نمیتواند چگونه از دیگران حفاظت خواهد کرد؟؟؟؟؟
صالح خان
به ما میگویی که در فلان منطقه لوگر طالب چنین پلان کرد و چنان عمل کرد ، حال سوال ما از تو و ۴۵۰۰۰۰ قوای مسلح این است که وقتی تا لوگر رفته نمیتوانید که چند تا طالب چرک و چتل را دستگیر کنید از این همه جفنگ گفتن تان چه سود؟؟؟؟؟

>>>   اگر جلسه شش و نیم نباشد بیچاره صالح خود را به چی مصروف سازد.
با شش و نیم و بی شش و نیم مردم کشته میشوند.
نتیجه کار شش و نیم اخبار و اطلاعات دروغ است.

>>>   این امرالله گک را خوب لوده ساخته اند و در چه جزیاتی مصروف ساخته اند تا در سوچ های بالا دست نزند۰

>>>   صالح چیزی بنام شرافت را نمیشناسد۰ او نه تنها عقبش را بلکه هویت و شرافتش را هم به اوغانتوب فروخته۰

>>>   هروعده که دادند به ما باد هوا بود/ هرنکته که گفتندغلط بود و ریا بود
چوپانی این گله به گرگان بسپردند/این شیوه واین قاعده هارسم کجابود
رندان به چپاول سراین سفره نشستند/اینها همه ازغفلت وبیحالی مابود
خوردند وشکستند و دریدند وتکاندند/هرچیز دراینخانه بی برگ ونوا بود
گفتند چنینیم و چنانیم دریغا ..؟/ اینها همه لالایی خواباندن ما بود !

جناب صالح تو هم مانند سایر غداران جهادی داری به چشم مردم خاک می پاشی . گفتار ات زیاد و عمل ات کم . هر کجایی دزد است ،‌بگرد و اطراف تو گرد امده اند. دزدی را رفیق خود خطاب کرده و به ریاست جراییم سنگین می گماری ، مگر در این کشور قحط الرجال است، گرگ را چوپان رمه را دادن ههههه
عبدالله نیزک

>>>   پاکستان مشغول هم آهنگی احزاب قوی برای پلان های بعدی خود است.
صالح خان
خودت گرچه عمرت کم است اما به هر صورت دوران آخر نجیب و قضایای آن زمان را به یاد شاید داشته باشی.
اگر نجیب در روز های آخر متحدین خودرا زیر پا نمیکرد و اوغان بازی راه نمی انداخت شاید سرنوشت کشور گونه دیگر میبود.
حال غنی نیز احزاب قدرتمند و ریشه دار را نا دیده گرفته و فکر میکند که با چیغ و پیغ مشکل را حل میکند اما پاکستان برای تکرار سناریوی سال های ۹۰ خود را آماده میکند.
تو مصروف شش و نیم باش چون سر رشته کار دست محب و اتمر ایزک است.

>>>   صالح
موتر ودان را پیش از اینکه جنازه اش دفن شود شهردار و کارمندانش به آهن فروشان دوره گرد سیر ۱۲۰ اوغانی فروختند ، سهم خودت چند رسید.
تیم تخنیکی چه را آزمایش میکنند ؟؟؟؟؟؟
بیچاره دولت غنی

>>>   پولیس با وجدان و کارکشته مانند جنرال ظاهر خانه نشین می شود، در عوض انسانهای آلوده به فساد، چکه چور و متقلب مانند امرخیل، خاديست ها مانند، خیبر. رزاق احمدزي در راس امور قرار می‌گیرند. ننگ و شرم بر شما مفسدین.
بکتن ار کارکنان وزارت داخله

>>>   صالح مرد شجاع و مسلکی با احساس و با وجدان با تجربه ای که دارد من شخصاً و قلبا سپاسگزارم از همه ای کارکرد هایش قابل قدر است....کمر ظالمان آخر به زمین میخورد شرمنده و رو سیاه دنیا و آخرت میشوند... خداوند خدای لشکرهای آسمانی پاسبانش باشد. تا قوت یابد و صفحه ظلمت و تاریکی را سفید سازد...
نجیب مهاجر

>>>   در حکومت موقت آینده جای خودت در کجاست؟؟؟؟

>>>   جناب امرالله جان صالح،
اینکه اشرف غنی بینهایت زیرک کار کشته و یک فریبکار حرفوی در کارش است هیچ شکی وجود ندارد. پس از چنین کسی در شرایط جنجالی اوغانستان انتظار نباید داشت که یک انسان هوشیار صادق و با تدبیر را که استقلال نفس و استقلال اراده داشته باشد بحیث معاون خود انتخاب کند، مخصوصن زمانیکه آن معاون باید از دسته یا جناح مقابل یا جناح دیگری باشد. چنین کسی چون غنی یک معاون بلی آقا بگو و سرخم کار دارد تا غنی کوچی بتواند تمام گند کاری های خود را بالای او توسط او و بنام او انجام دهد. و قسمیکه دیده میشود غنی درین کارش خوب موفق بوده، چنانچه او تو را در حوالداری شهر کابل چنان مصروف و غرق ساخته که شاید تو و چوکره هایت فراموش کرده باشی که معاون نخست ریاست جمهوری کشور در سطح تمام کشور هستی، نه سر احوالدار شهر کابل.
راستی درگیری با چند تبنگ فروشان شهر و سر دادن چند شعار بلندپروازانه کسی را به شهرت نمیرساند، و اگر هم چنین شود دوامی ندارد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است