شکنجه‌شدن یک جوان از سوی فرماندۀ پولیس هرات
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۳۸    ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ کد خبر: 166012 منبع: پرینت

سلطان داوود سطان، فرماندۀ پولیس ولایت هرات، جلیل احمد عضو یک خانواده را در مهمانخانه‌اش شکنجه و لت‌وکوب کرده‌است.
پولیس پس از شکنجه، جلیل احمد را چند شب به‌طور غیرقانونی در بازداشت نگهداشته‌است.

در همین حال جلیل که در وجودش زخم‌های عمیق دیده می‌شود، می‌گوید که پولیس در مهمانخانۀ فرمانده پولیس هرات، با نگهداشتن او در هوای سرد او را به شدت لت و کوب کرده‌است: «من را به مهمانخانه بردند و چشم‌هایم را بسته کردند. در این هوای سرد پنکه‌ها را روشن کردند، پاهایم را در آب کردند و پنجره‌ها را باز کردند. گفتم به لحاظ خدا بیشتر از این ظلم نکنید.»

اعضای خانواده و شماری از نزدیکان جلیل احمد در برابر دفتر والی هرات دست به اعتراض زدند و خواهان عدالت شدند.
امرالدین، برادر جلیل احمد گفت: «قوماندان امینه در مهمانخانۀ خود جای شکنجه درست کرده‌است. در ۲۴ساعت بندیان را به کسی نشان نمی‌دهد و شخص قوماندان بازداشت شدگان را لت‌وکوب می‌کند.»

دفتر کمیسیون حقوق‌بشر در هرات شکنجه جلیل احمد را نقض آشکار حقوق بشر و یک کار غیرانسانی می‌‎خواند.
میرویس امینی، سرپرست دفتر کمیسیون حقوق‌بشر در هرات بیان داشت: «شکنجه یکی از مواد نقض صریح حقوق‌بشری است. شکنجه جز حقوق مطلق تلقی می‌شود. در هرگونه شرایط چه شرایط جنگی و چه شرایط صلح نباید از شکنجه به خاطر گرفتن اقرار و سند کار گرفته شود.»

فرمانده پولیس هرات شکنجه جلیل احمد را رد می‌کند و می‌گوید که او عضو یک گروه از دزدان مسلح است و در حادثه ترافیکی زخم برداشته است.
سلطان داوود سلطان، فرمانده پولیس هرات اظهار داشت: «می‌خواست یک دکاندار را در منطقه تربار در ولسوالی انجیل هدف قرار بدهد، قبل از رسیدن به هدف وقتی که از سوی پولیس دستور توقف به او داده شد، وارخطا شد و همین کسی که ادعا دارد، موتورسایکل اش به زمین خود زخمی شد.»

خانواده جلیل احمد از نهادهای عدلی و قضایی می خواهند که عاملان این شکنجه را به کیفر برسانند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
شکنجه
هرات
نظرات بینندگان:

>>>   پولیسی که نمیتواند زمری پیکانرا دستگیر کند پولیسی که نمیتواند زئیس قبلی المپیک را دستگیر کند پولیسی که بزرگانش شش صد ملیون پول نان سربازانش را می دزدند پولیسی که در یک شب پودر شیشه را به چونه تبدیل میکند کسی انتظار عمل درست ازینهارا ندارد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است