باشندگان ننگرهار: اشرف غنی وعده خلاف است
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۴۱    ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ کد خبر: 166013 منبع: پرینت

باشندگان شش ولسوالی شینوار ولایت ننگرهار اشرف غنی را به وعده خلافی متهم می‌سازند و از او می‌خواهند که به وعده‌هایی‌که می‌دهد باید عمل کند.
به‌همین دلیل، بزرگان قومی و باشندگان ولسوالی‌های نازیان، اچین، هسکه مینه، غنی خیل، دربابا و اسپین غر امروز در شهر جلال‌آباد گرد هم آمده بودند.
به گزارش طلوع، به‌گفتۀ آنان، دو سال پیش رییس‌جمهور غنی در ارگ تعهد کرد که دولت، خانه‌هایی را که در جریان جنگ با داعش ویران شده‌اند بازسازی می‌کند؛ اما این وعده هنوز عملی نشده‌است.

شاه محمود شنواری، باشندۀ ولسوالی هسکه مینه گفت: «رییس‌جمهور تعهد کرده بود که خانه‌یی که متضرر شده‌اند می‌سازد؛ اما متأسفانه مقام‌های محلی به رییس‌جمهور طوری گزارش دادند که وعده‌ها عملی شدند.»
نورستان پاچا، باشندۀ ولسوالی غنی خیل نیز افزود: «به‌ خانواده‌های شهدا که در رویدادهای خونین متضرر شده‌اند، باید رسیده‌گی شود و در این باره از حکومت به‌ویژه رییس‌جمهور می‌خواهیم وعده‌هایش را عملی کند.»

اشرف غنی دو سال پیش در سفرش به ننگرهار نیز وعده‌هایی به مردمان این ولایت داده بود: «به‌زودی یک هیئت تعیین کنید که چند خانه ویران شده‌است. من حاضرم با هر خانه کمک کنم. حکومت با هر خانۀ متضرر کمک می‌کند و این کمک را هرچه عاجل می‌کنیم.»
بزرگان قومی ولسوالی‌های شینوار ننگرهار، قطع‌نامۀ گردهمایی شان را به والی ننگرهار سپردند تا او این خواست‌های آنان را به رییس جمهور برساند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ننگرهار
اشرف غنی
نظرات بینندگان:

>>>   مردم ساده ننگرهار
غنی برادر بزرگ شیطان است.
هر کجا میرود کلوخ میگذارد و از آب میگذرد.
کدام وعده غنی در این شش سال انجام شده که این وعده اش شود.
با تقلب خود را در ارگ نگه داشت و هر زمان که احساس خطر گند به نزد پشتون ها میرود و احساسات قومی آن ها را به نفع خود استفاده میکند و در نهای هیچ.
غنی یک فامیل ۴ نفره است.
پسر و دخترش شهروند امریکا هستند و اصلا" تذکره افغانستان ندارند و در افغانستان تولد نشده اند.
خانم غنی در لبنان تولد شده و یک عیسوی است و در پهلوی شهروندی لبنان پاسپورت امریکایی دارد چون در امریکا کار و زندگی میکرد و در افغانستان هم تذکره افغانی گرفته ودر آن خود را پشتون و مسلمان ثبت کرده در حالیکه اصلا" عرب مسیحی است.
خود غنی هم چون در امریکا زندگی و کار کرده حتما" پاسپورت امریکایی داشته اما نیاز به یک تحقیق دارد.
پس از این فامیل ۴ نفره ۲ نفر شهروند امریکا ، یکی لبنانی امریکایی و افغانستانی و یکی هم که غنی است وانمود میکند که فقط شهروند افغانستان است.
این زن و شوهر برای چور به افغانستان آمده اند نه برای آباد سازی.
بیهوده از لید طلب سیب نکنید .

>>>   نام اش نورستان پاچا،اما از اشرف غنی کمک میخواهد.
تو خودت پادشاه تورستان هستی.در گورستان هم جنگل زیاد است و هم سنگ.
همراه سنگ چهار دیوالی بسازید و همراه چوب های جنگل سقف و بام،میشود خانه.
فقط یک اره برقی برای قطع جنگل بکار دارید و یک بلدوزر برای کندن سنگ.
اگر بلدوزر ندارید ،گل آغا شیرزوی،بلدوزر کرزی را ببرید.

>>>   غنی صد ها سر را تر کرده یک سر هم کل نکرده غنی صد سر هزار کلاه و مرد هزار چهره است درهرجا بایک چهره نو خود را تغیر چهره میدهد در صحبت هایش بمردم حاضر در مجلس وعده های غیر عملی سر خرمن زیاد میدهد همینکه بطرف ارگ رفت وعده هایش زیر خاک میگردد با یک چهره دیگر به جای دیگر میرود حرفش حرف نیست و گپش گپ نیست فریبکاردم دم مزاچ مرد هزار چهره است گپ هایش را جدی نپندارید گپ هایش حباب روی اب است سخت شایق قدرت و چوکی است و خود خواه و جاه طلب از خود راضی .

>>>   های مردم ننگرهار
غنی کجا برود؟! وعده‌هایش چطور می‌شود؟ شش میلیون شغل، صادرات برق، مهار بادها، دهلیزهای هوایی، دهلیزهای زمینی، انتقال گاز شبرغان به مزار و کابل، احداث سرک کابل- بامیان- هرات، پروژه تاپی، پروژه توتاپ، پروژه کاسا یک‌هزار، خط اهن تاجکستان- افغانستان- ایران، بند برق بخش‌اباد، احداث بلاک‌های رهایشی به فامیل شهدا، تبدیل‌کردن غزنی به شهر توریستی و پایتخت کشورهای اسلامی، تبدیل‌کردن پکتیا به شهر تجارتی آسیا، تبدیل‌کردن بدخشان به چهار راه تجارت منطقه‌ای، تبدیل‌کردن ننگرهار به ولایت تولیدی و صادراتی، تبدیل‌کردن قندهار به شهر انرژی آفتابی، احداث شش‌هزار مکتب در دو سال، توزیع نمرات رهایشی به معلمین، تعدیل قانون اساسی، معیاری ساختن پایتخت و شهرها، از بین‌بردن فساد، شایسته‌سالاری، و.......

گپ‌های دل‌سردی نزنید، گپ رفتن نزنید که این شخص خیلی کار دارد.
چند سال دیگری هم برایش وقت بدهید،
دیدید باد‌ها را مهار کرد،
دیدید سرک کشید،
دیدید قیومی و اکلیل حکیمی رفقایش را فراخواند و محاکمه کرد،
دیدید به معلمی خانه داد،
دیدید برق آورد و شهرها چراغان شد،
دیدید که دیگر برای بقایش نه دروغ گفت و نه معامله کرد،
دیدید برای دهن‌بستن کسی هیچ مشاوریت و پستی ایجاد نکرد...
دیدید ناگهانی این‌همه کار را کرد و دهن‌های تان باز ماند.

به نقل از مقاله سیامک هروی

>>>   اگر اشرف غنی چال باز نمی‌بود دو دفه انتخابات بردگی عبدالله را از خود نمیتوانست ، از او‌توه قو نداشته باشید او‌ تنها در فکر خودش زنش و دختر و بچه آش است و برای شان صد ساله خرج شان را پیدا گری کرده و بیغم است . وا بجان مردم که از یک طرف اشرف خان پایمال شان کرده میزه از طرف دیگر هیبت خان . غم مردم را اینها ندارند فقط به فکر قدرت استند . خدا تباه شان کند انشالله اه مردم و خون شهدا و اشک یتیم ها سیل شده اینها را با دار و دسته شان غرق خواهد کرد و یک نفر عادل و‌مسلمان با رحم و وطندوست را حاکم‌ خواهد کرد که جزای هردوی این خونخوار ها و حرامخوار های آدم کش را بدهد انشاالله


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است