هیات های حکومت و طالبان مذاکرات را جدی نگرفته اند
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۵۱    ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ کد خبر: 166014 منبع: پرینت

درحالی‌که تیم‌های کاری هیات‌های مذاکره‌کنندۀ حکومت و طالبان بحث‌ها را دربارۀ صلح در دوحه آغاز کرده‌اند، اما تاکنون شیخ عبدالحکیم حقانی، رییس هیات مذاکره کنندۀ طالبان و شماری از اعضای این هیات هنوز از پاکستان به قطر نرفته‌اند.

ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی دفتر طالبان در قطر، شیخ عبدالحکیم حقانی و شماری از اعضای هیات طالبان پس از توقف دور نخست مذاکرات به تاریخ ۲۴ قوس، به پاکستان رفتند و هیات حکومت به کابل برگشتند.

منابع نزدیک به طالبان، مطرح شدن بحث حکومت موقت را از سوی زلمی خلیلزاد، علت تأخیر در سفر تمامی اعضای هیات طالبان به قطر می‌دانند؛ اما سخنگوی دفتر سیاسی طالبان، نرفتن عبدالحکیم حقانی را به قطر نمی‌پذیرد.

به گزارش طلوع، هیات حکومت به تاریخ شانزدهم ماه جاری هجری خورشیدی به دوحه رفتند تا دور دوم مذاکرات صلح را آغاز کنند. اما اکنون شورای مصالحۀ ملی اعلام کرد که برخی از اعضای هیات حکومت نیز بدلایل شخصی هنوز به دوحه نرسیده‌اند.

مجیب‌الرحمان رحیمی، رییس امور رسانه‌های شورای مصالحۀ ملی بیان داشت: «بیشتر از اعضای هیات در قطر حضور دارند، بحث‌های مقدماتی هم آغاز شده تعدادی از اعضای هیات، هم هیات حکومت و هم هیات طالبان تا هنوز نرسیده‌اند تعدادی شاید به دلایل شخصی سفر شان تأخیر شده.»

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حکومت
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   هیأت طالبان منتظر هستند که ببینند رییس جمهور جدید امریکا چه تصمیمی برای افغانستان میگیرد.

>>>   خبر خوش برای مامورین و معلمان
نظر به مکتوب کابینه افغانستان همه ریاست های نیمه دولتی به دولتی تبدیل شده و حالا شرکت های مانند شرکت آریانا شرکت افغان تیلی کام که کارمند شان دو لک و سه لک معاش داشتند انشالله که یکسان می شود شما فکر کنید همین شرکت ها معاش کارمندان خود را به دل خود انتخاب کرده اند این یک بی عدالتی بود و حالا این مفاد برای دولت و مامورین و معلمان خواهد شد تا معاش ها یکسان شود تشکر از فیصله کابینه


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است