اخراج پناهجویان افغانستانی از آلمان متوقف شد
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۴۲    ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ کد خبر: 166216 منبع: پرینت

محکمه‌ای در آلمان قضاوت خود در مورد اخراج پناهجویان افغانستانی را که تا حالا معتبر بود، تغییر داده است. براساس حکم جدید، حتی پناهجویان سالم و مجرد، به جز موارد استثنایی، در شرایط کنونی نباید از آلمان اخراج شوند.

براساس منابع محکمه عالی اداری ایالت بادن وورتمبرگ آلمان، به دلیل تشدید فقر در نتیجه بحران کرونا، اخراج آن پناهجویان افغانستانی که سالم اند و قابلیت کار و اشتغال را دارند نیز باید متوقف گردد. این محکمه روز چهارشنبه در قبال اقامه دعوای یک پناهجوی افغانستانی، اخراج پناهجویان به افغانستان را به دلیل پیامدهای اقتصادی بحران کرونا تا زمان نامشخصی رد کرد.

براساس تصمیم این محکمه، یک جوان سالم و مجرد دارای توانمندی اشتغال نیز نباید در وضعیت کنونی به افغانستان اخراج شود، «چونکه به دلیل وضعیت وخیم اقتصادی ناشی از پاندمی کرونا، او قادر نخواهد بود از راه های قانونی ابتدایی‌ترین نیازمندی‌های روزمره به شمول مواد خوراکی، سرپناه و امکانات بهداشتی خود را تامین کند.» این محکمه گفته است که بر این اساس در حال حاضر منع اخراج پناهجویان افغان در سرتاسر آلمان اعتبار دارد.

قضات این محکمه در ادامه گفته اند که با وصف آن، استثناهایی در شرایط خاص می‌تواند وجود داشته باشد، از جمله در مواردی که نیازمندی های زندگی یک پناهجوی رد شده پس از اخراج از طریق ملکیت‌اش، خانواده یا شبکه‌های اجتماعی تامین شود. این محکمه تأکید کرده است که «یک جوان مجرد اخراج شده از کشورهای غربی، با توجه به شرایط وخیم مرتبط با کرونا «دورنمای واقع‌بینانه» برای یافتن کار در بازار کار روزمزد نخواهد داشت.»

قضات محکمه براساس معلومات چندین ساعته شفاهی و کتبی یک کارشناس امور و بررسی دقیق مسایل مختلف به ویژه وضعیت پایتخت افغانستان چنین تصمیمی را اتخاذ کرده اند. آن‌ها گفته اند که با توجه به وضعیت فردی پناهجوی شاکی به این نتیجه رسیده اند که اخراج به افغانستان در حال حاضر نمی‌تواند صورت بگیرد. اما این محکمه گفته است پاسخ منفی اداره مهاجرت در مورد درخواست پناهندگی این پناهجو درست است.

قبل از این محکمه مذکور به این تصور بود که پناهجویان رد شده جوان، سالم و مجرد در صورت اخراج با تهدیدی از بابت مشکلات اقتصادی روزمره مواجه نمی‌باشند.
آلمان از پایان سال ۲۰۱۶ به اینسو پناهجویان رد شده افغان را اخراج می‌کند. تا اکنون بیش از همه پناهجویانی که مرتکب جرم شده و یا از نظر امنیتی خطرساز تلقی می‌شوند، به افغانستان اخراج شده اند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پناهجویان افغانستانی
آلمان
نظرات بینندگان:

>>>   پارلمان و ملت ما باید هوشار باشد در قسمت یکسان سازی معاشات غنی یهودی می خواهد معاشات اضافه را تا دو و یا سه ماه به تاخیر اندازد در این صورت پارلمان باید بودجه را زمانی تاید کند که معاشات از اول سال مالی یعنی از ماه جدی باید پر داخته شود در غیر این صورت غنی می خواهد مردم را فریب بدهد و یا به تاخیر بی اندازد برای وکلا محترم باید مطلب را ارسال بدرید

>>>   پناهجویان هیچگاهی ازالمان اخراج نشدند وبعدازین هم اخراج نخواهند شد.
گاهی چندجوان مجرم متکرردرگذشته هم اخراج شده ودراینده هم خواهدشد.
عاقل

>>>   این بدان معنی نیست که پناهندگانی که جرم میکنند و اعمال خلاف قانون انجام میدهند،شامل این کته گوری میشوند.
آنها به هر صورت بدون درنظز داشت شرایط در افغانستان اخراج میشوند.
بنأ کوشش کنید تا خلاف قانون رفتار نکنید.
درینجا مردانگی و زنانگی مدار اعتبار نیست.صرف قانون مدار اعتبار است.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است