صالح: نظام مردمسالار از اقلیت ها حراست می کند
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۲    ۱۳۹۹/۱۱/۲۴ کد خبر: 166282 منبع: پرینت

در دیدار با محترم خالصه نماینده هموطنان سیک مجلس برایشان پیشنهاد های ذیل را داشتم. قرار است روی هر پیشنهاد با شورای سیک و هندوباوران افغانستان مشورت نموده و در اجرایی نمودن آن ها دوباره با ما در تماس شوند.

اول: ساختن فهرست یا دیتابیس از تمام جایداد هایی که در سالیان گذشته بزور غصب شده اند و غاصبین توانسته اند اسناد جعلی نیز بسازند. هدف ازین کار تشهیر منفی تمام انسان هایی است که با بی شرمی تمام بر ملکیت های یک اقلیت بی غرض و وطن دوست دستبرد زدند. حفاظت از جان ومال اقلیت ها نه تنها جز آموزه های اساسی دین و مقدسات ماست بلکه بخش انکار ناپذیر قانون و حقوق شهروندان نیز است.

دوم: ترتیب و ساختن فهرست تمامی جایداد های فعلی هموطنان سیک و هندو تا باشد از معرض غصب و تصرف توسط زورمندان در سراسر کشور در آمان باشند. از اینکه ملکیت های این هموطنان ما در ساحات قیمتی و مهم است شماری هنوز هم تلاش دارند به نحوی آنها را تهدید نموده و وادار به ترک وطن نمایند. در برابر این تهدید گران باید ایستاد و آنها را رسوا ساخت وتشهیر نمود. از خموشی چیزی ساخته نمیشود.این فهرست شامل ثبت مکان های عبادت هندو و سیک نیز خواهد شد.

سوم: مطابق به حکم رییس جمهور کشور من در راس کار با دیاسپورا قرار دارم. کار با دیاسپورای سیک و هندوی افغانستان برای ما مهم است تا آنها بتوانند سرمایه – دانش و دیگر داشته های معنوی و مادی خویش را در خدمت افغانستان قرار بدهند. البته با بقیه دیاسپورای افغانی در سراسر جهان کار را آغاز کرده و دستاورد های مقدماتی ما عالی بوده است. یکی از تحصیل یافته های سیک و یا هندوی افغانستان یا هر دو باید شامل اداره دیاسپورا شود ولو اگر حضور یافته نمیتوانند. ما میتوانیم از راه دور و با تکنالوژی معلوماتی این ادغام را انجام بدهیم.

چهارم: تماس منظم حضوری و یا از راه دور بخاطر حفظ رابطه با این اقلیت رنج دیده کشور تا از سطح افسردگی و رنج آنها بکاهیم و هر وقتی که خواسته باشند بتوانند با حمایت دولت به مناطق اجدادی و ابایی خود رفت و آمد داشته باشند. حضور این اقلیت در افغانستان بسیار کهن و ریشه دار است و از جایی و یا کشوری به این خاک نیامده اند. یکی از تمایزات نظام مردم سالار حفاظت و حراست واقعی و با مفهوم از اقلیت ها است. اینها با وصف داشتن مشترکات فرهنگی و دینی با کشور های دیگر از دید احساس و باور عمیقا تعلق به این خاک دارند و این خاک را مانند هر کدام ما و حتا بیشتر از هرکدام ما دوست دارند. گلی بر این خاک بکاریم نه که از آن بکاهیم.

امرالله صالح


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نظام مردمسالار
اقلیت ها
نظرات بینندگان:

>>>   صالح خان اعتماد الدوله،
تا تو از جا بجنبی هیچ هندو و سیک در وطن نخواهد ماند.
آخرین گروپ هم منتظر رفتن اند.
اگر هنری داری برای جوانان تحصیلکرده ایجاد شغل کن در غیر آن تمام مصارف در بخش معارف و تحصیلات عالی بیهوده است چون ۹۰ فیصد فارغان بی سرنوشت و بیکار اند.

>>>   شعاري قشنگي است، ولي فكر كنم دیگه جذابیت برای مردم ندارد. مردم دیگه به عمل توجه میکند نه حرف، با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمی شود، معاون صاحب. برای ساختن افغانستان باید اول مسئولین محترم را ساخت، تا حس انسانی داشته خدا که ندارند حداقل وجدان نداشته شان را تحریک کنم اگر نمیشه با تطبیق قانون آدم کنیم، که نیست. جز خبر دزدی، اختلاس، تجاوز جنسی و تعصب از آنها چیزی شنیده نمی شود.

>>>   این قدر کمک های کشور های خارجی مزه دارد که نه غنی یهودی و نه صالح قدرت را رها نمی کنند بلا پدس مردم غریب وبیچاره که همه روزه از بین می رود و گشنه میمیرند

>>>   در افغانستان در اثر کودتا ها و انقلاب ها و جنگ های داخلی و تغیر دولت ها و حکومت ها،یک تعداد افراد کشته شدند و یک تعداد محبوس شدند و یک تعداد ها هم آواره و به خارج وطن فرار کردند.
در بعضی موارد دولت جایداد های این اشخاص و افراد را تحت تأمین دولت قرار دادند و بعد از نشر و اعلانات که صاحبان اصلی این جایداد ها وجود نداشتند و یا از اعلانات خبر نشدند،توسط دولت به اشخاص دیگر فروخته شده است و برایشان قباله داده شده است.
در بعضی حالات این جایداد ها در چندین دولت دست بدست شده است و یک فرد بالای فرد دیگر فروخته است و قباله شرعی از یک دولت دیگر و یا سند عرفی از یک شخص دیگر بدست آورده است و این جایداد ها را خریدند و یا بزور تصاحب شدند.
در بعضی حالات هم این قباله های شرعی از بین رفته اند و هم کنده این قباله ها در محاکم و ادارات دولتی در اثر جنگ های داخلی از بین رفتند
جایداد های دولتی توسط افراد غضب شدتد و جایداد های افراد توسط دولت و جایداد های یک ارگان دولتی توسط ارگان دولتی دیگر و همینطور از شرکت های دولتی و خصوصی.
پس تصفیه این همه اسناد که از زمان کودتای داود خان شروع شده است و تا حال ادامه دارد و در چندین دولت این جایداد ها دست بدست شده است،به نظر من کار ساده نیست.
امکان دارد یک شخص جایداد یک اهل هنوز را به نام خود در محکمه قباله گرفته باشد و بالای شخص دیگر در بدل سند عرفی فروخته باشد.
حالا نمیشود فرد مذکور را که این جایداد را در بدل پول خریده است،بخاطر عدم داشتن قباله شرعی،از خانه بیرون کرد و شخصی که این جایداد را در مقابل سند عرفی فروخته است،امکان دارد دیگر زنده نباشد و یا به خارج فرار کرده باشد.
بنأ این یک کار بسیار مشکل است و یک موضوع جزایی نیست که که عاجل حل و فصل شود،بلکه یک موضوع مدنی است و هرکدام آن امکان دارد که سالها را در بر بگیرد.
ًزیرا در مقابل هر دعوی وقت برای دفاعیه داده میشود و در مقابل هر دفاعیه وقت برای دفع دفاعیه داده میشود و تمام اشخاصی که در دست بدست شدن این جایداد ها سهم دارند،حضور ندارند و پیدان کردن آنها نیز کار ساده نیست.
بنأ توصیه من به امرالله صالح این است،ازین که در مسایل حقوقی سابقه کاری ندارد و فهم و درک آن برایش مشکل است،این موضوعات را به مراجع حقوقی واگزار شود و در کار آنها مداخله نکند و در مسایل حقوقی خواهان عجله در حل و فصل آنها نشود.

>>>   این تصمیم معاون اول اگر مورد. اجرا قرار گیرد قابل ستایش است

>>>   عجب حراستی
نه شرم
نه حیا
نه خجالت
در شش سال حاکمیت غنی بیشترین هندو باور های وطنم یا کشته شدند و یا فرار کردند ، آنهم در پایتخت ملوکانه غنی

>>>   غنی احمدزی از نظام مردم سالار فاشیزم ساخته است

>>>   اکثریت و اقلیت زمانی معنی دارد که سر شماری نفوس در یک بستر امن و شفاف انجام شده باشد.
در مورد هندو باوران کشور باید اقلیت دینی را به کار برد.

>>>   پنجشیر زیبایم
بنازم کوه و دامانت + بنازم باغ و بوستانت
بنازم چشمه سارانت+ بنازم آبشارانت
تو ای پنجشیر زیبایم
تو ای مهد دل آرایم
بنازم جویبارانت+ وهم رود خروشانت
بنازم صخره و سنگت+بنازم غیرت و ننگت
تو ای پنجشیر زیبایم
تو ای مهد دل آرایم
بنازم توت و تلخانت + بهارو هم زمستانت
بنازم مرد میدانت + بنازم جنگ عریانت
تو ای پنجشیر زیبایم
تو ای مهد دل آرایم
بنازم غرش شیرو پلنگت+بنازم آهوان شوخ و شنگت
بنازم آسمان نیلگونت+بنازم آن هوای عطر گونت
تو ای پنجشیر زیبایم
تو ای مهد دل آرایم
بنازم راد مردانت + و هم تاج خراسانت
بنازم قهرمانانت + و سرخیل شهیدانت
تو ای پنجشیر زیبایم
تو ای مهد دل آرایم
بنازم جهد و پیکارت+بنازم قاید و سالارت
بنازم من به تاریخت+به دین و هم به آئینت
تو ای پنجشیر زیبایم
تو ای مهد دل آرایم
شمس

>>>   شمس ،
ماشاءالله ، سروده زیبا


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است