جایگاه مردم در کشور کجا است؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۰۳    ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ کد خبر: 166295 منبع: پرینت

نام نظام کشور ما، جمهوری اسلامی افغانستان است در حالی که در این جنگلستان نه جمهوریت مفهوم دارد و نه اسلامیت، چرا که: مولفه ی جمهوریت، محورش مردم است، در نظام جمهوری مردم حرف اول و آخر را می زند، امکانات، حکمرانان و رهبران در خدمت مردم می باشد نه بالعکس.

مولفه اسلامیت نیز محورش مردم است، تمام دستورات اسلامی در جهت مصالح مردم و در جهت سعادت بخشی و کرامت بخشی به انسان و مردم می باشد، در مکتب اسلام همه چیز در راستای کرامت انسانی است نه در جهت تذلیل و تحقیر انسان.

• به طور خلاصه در این کشور، جمهوریت و اسلامیت مفهومی ندارد، چرا که:
▪︎حاکمانش میلیون ها دالر را صرف انواع گوشت و ترکاری (سبزیجات) می کند اما مردمش در اثر گرسنگی علف می خورند و یا دست به خود کشی می زند!!
▪︎حاکمانش در کاخ ها و ساختمان های مجلل زندگی می کنند و اما مردمش در خرابه ها و ویرانه ها!!
▪︎حاکمانش برای کشته شدگان خود، محفل میلیونی می گیرند و اما برکشته شدگان و شهدایی مردم می خندد!!
▪︎حاکمان که نزدیکانش حقوق صدهزار دالری می گیرد و اما کار مندانش حقوق بین ۷ تا ۱۲ هزار افغانی می گیرد.
▪︎حاکمان که از نزدیکان و دوستانش ده ها کندک مشاور دارد آن هم با حقوق دولاری، اما نخبگانش برای بدست آوردن لقمه ی نان دستفروشی می کند.
▪︎در نتیجه خوب بود نام این نظام را می گذاشت: نظام گرگ و مشی افغانستان.

محمد فروغی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مردم
حکومت
نظرات بینندگان:

>>>   اغای دروغی اینقدر انتقاد کردی یک پیشنهاد هم میکردی که آدم میگفت بیشک ، قلمچری بخاطر قلمچری کار ....... است.

>>>   چایگاه مردم در زیر گلوله ها و بمبهای انتحاری داعش و طالب و فاشیزم نژادی غنی احمدزی و فقر و بیکاری و مرگ

>>>   این یک حقیقت است که فاصله بین حاکمان و مردم بسیار زیاد شده حاکمان هروز چاق و آباد تر از دیروز میشوند و مردم هر روز ضعیف تر و فقیر تر از دیروز میشوند.

حاکمان 18 نوع گوشت میخورند مردم یک وعده هم در ماه موفق به پختن اش نمیشوند حاکمان ما شرم از سر کله شان پریده جز دروغ و فریب دیگه چیزی برای گفتن ندارند آقای غنی از عدال عمری داد میزند آقای صالح از امنیت سرتاسری فریاد میزند اینکه نگی همه از برکت 18 نوع گوشت بوده که هر روز مصرف میکردند این همه انرژی داشتن برای جیغ زدن و فریاد کشیدن و ..... غیره

نمی دانم اگر همین رسانه ها نبودن این ها دیگه چی دروغ ها نثار ما میکردن مردم مظلوم بخاطر راهی دادن از انگشتان خود گذشتن از جان خود برای این کثیف ها مایه گذاشتن و به انتخابات اشتراک کردن ولی این کثیف ها در فکر فساد اختلاص دزدی جور و چپاول هستن کجائی این حکومت جمهوریت است خدا لعنت کند این کثیف ها را
همه مردم خسته شدن از دست این ها شرم ندارن شیک و پیک کرده خود را به پرده تلویزیون از اول تا آخر همه اش دروغ به مردم تحویل میدهند بی شرما.
به امید نابودی این فاسدان و داشتن یک جمهوریت واقعی که نماینده گی از تمام مردم ما کرده بتواند انشاء الله.

ضیائی

>>>   اگر این ملت احمق نباشد چنین کثیفان را حاکم قبول نمیکند.

>>>   نوشته ای که: "تمام دستورات اسلامی در جهت مصالح مردم و در جهت سعادت بخشی و کرامت بخشی به انسان و مردم می باشد" خوب مثالی از اجرای این دستورات در کدام سرزمین عرب (عجم خو نوکر است) داده میتوانی.
بعد از رحلت پیامبر همش‌ جنگ و جدال قبیلوی بود که حتی به نواسه نازدانه پیامبر خود هم رحم نکردند. تمام بی رحمی هاییکه توسط جانیان در منطقه شده و میشود (یزیدی ها، عباسی ها، اشرار ما، طالب چرکستانی، داعش‌ وهابی و صهیونستی....) همه لوای اسلام در دست داشته و دارند. یعنی این دستورات تنها در طاقچه هایی خانه هایی مان و آنهم در چند لایه پوش‌قرار دارد.
آتش خاوری

>>>   جايگاه كدام مردم ؟ وقتي با متجاوز خارجي ( ناتو ) رفيق بودي ، ديگر جايي درين جامعه نداري ولو اينكه تو از هر نطفه بد زاد و كثيف قومي باشي !
بيست سال ٤٧ مملكت متجاوز را ياري نمودي ، مطمن باش اگر خود را به هر قوم بچسپاني يا به هر مذهب ، عذاب خداوندي وعده خداوند قهار است برايت ، منتظر باش بد زاد !
كابلي از نيوزيلند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است