آتش‌سوزی وسیع در بندر اسلام‌ قلعه هرات
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۵۹    ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ کد خبر: 166297 منبع: پرینت

در آتش‌سوزی بندر اسلام قلعه، بیش از ۵۰۰ تانکر گاز و تیل سوخته‌اند.
سخنگوی والی هرات می‌گوید که در این آتش‌سوزی ۱۷ تن دچار سوختگی شده‌اند و به شفاخانه‌ها انتقال داده‌ شده‌اند.
اما منابع محلی از جان باختن پنجاه تن در این آتش سوزی خبر داده اند.

این آتش‌سوزی حوالی ساعت سه پس از چاشت روز شنبه در بندر اسلام‌قلعه، مرز میان ایران و افغانستان، آغاز شد.
تاکنون علت این آتش‌سوزی روشن نشده‌است.

سید وحید قتالی، والی هرات می‌گوید که امکانات مورد نیاز برای مهار این آتش‌سوزی در این ولایت وجود ندارد و به‌همین علت از حکومت ایران و نیروهای پشتیبانی قاطع کمک خواسته است.
اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری هرات نیز اعلام کرد که در این آتش‌سوزی خسارات هنگفت مالی به سرمایه‌گذاران وارد شده‌است اما تاهنوز خسارات برجا مانده از این آتش‌سوزی مشخص نیست.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آتش سوزی
اسلام قلعه
نظرات بینندگان:

>>>   احمق های مسوول در حکومت غنی و وزارت مالیه و گمرکات و اطفائیه.
در کدام گمرک دنیا دیده اید که حد اقل دو تانکر نفت یا گاز در مجاورت هم در گمرک پارک کرده باشند؟؟؟؟؟؟؟؟
این حماقت تمام مسولین مربوطه است که خداوند ریشه شما کثیفان دزد را بسوزاند.
خب را میبرند و رئیس گمرک میسازند که نه معیار های امنیتی را میداند و نه نحوه رسیدگی به مواد قابل اشتعال را.
فقط میشود گفت که ملت احمق ، ملت احمق ، ملت احمق همین است سزای حماقت تان که غنی پادشاه است و شما احمق ها رعیت.

>>>   در افغانستان نفرت از ایران بیشتر از نفرت از پاکستان و آمریکا و ...است و عده زیادی خواهان عدم روابط تجاری ایران و افغانستان هستند آمریکاییها هم با واردات کالا از ایران موافق نیستند بهتر است دو طرف ارتباط تجاریی با هم نداشته باشند تا اینطور کالاهای وارداتی از ایران و مهمتر از آن جان مردم افغانستان مورد حمله تروریستها قرار نگیرد البته در افغانستان هم حتی شهروندان عادی دوست ندارند واردات از ایران باشد و حاضرند با هزینه بیشتر از عربستان و پاکستان و ...واردات انجام شود همینکار را بکنید

>>>   ازبی فرهنگی مردم وبی مسعولیتی مسعولین است باید درچنین جاهای خیلی مراقب باشیم هم کسانی که درگیری حضور دارن هم مسعولین

>>>   یا الله انفجار خیلی هولناک بود خداوند رحم فرماید تا چندین ساعت شعله آتش به آسمان می‌رفت
خداوند ما را از سر انتحاری خلاص کند یا خدا ما تا کی در این ملک آرامش میبینیم.

>>>   باید تحقیق شود که آیا این حادثه عمدی بوده است

>>>   مقصر شخص غنی است، گمرگ داخل شهر هرات بود بخاطرکمپین انتخاباتی اش و پول بیشتز به مرز اسلام قلعه گمرگ را انتقال داد..
بیخش کنده بشود....
بهبود از هرات

>>>   برای تمام هموطنان تجار ما که در اثر آتش سوزی در اسلام قلعه زیان مالی دیده اند ابراز همدردی می نمایم. گفته اند سر باشد کلاه پیدا خواهد شد. از اینکه این حادثه ی دلخراش تلفات جانی در قبال نداشته است خوشحالم. شماری از راننده ها که جراحت سطحی داشتند در شهر هرات مداوا شده اند. با مقام ولایت هرات صحبت کردم. آنها تلاش زیاد نموده و با مدیریت خوب توانستند ازگسترش فاجعه جلوگیری نمایند. از دولت ایران بخاطر اجازه دادن به ورود صد ها لاری به خاک آن کشور تا از آتش مصون باشند و اینکه اطفاییه ایران سهم در خموش سازی آتش گرفتند ابراز سپاس می نماییم. نبود زیربنای معیاری در تمام بنادر افغانستان یک معضله است. روی همین دلیل رییس جمهور افغانستان طرح و دیزاین بنادر را با یک شرکت با شهرت خارجی به اسم ساساکی قرارداد نمود تا افغانستان بتواند گمرکات و بنادر خود را معیاری هم دیزاین نماید و هم بسازد. با آنکه حجم تجارت افغانستان و با همسایه ها بلند رفته است اما تاسیسات ما از زمان انزوای کشور است که به هیچ صورت پاسخگوی نیازمندی های امروز نیست. در عین حال در هشت ماه گذشته ما تلاش زیاد نموده ایم تا شرکت های خارجی تشویق به سرمایه گذاری در تاسیسات گمرکی و بنادر افغانستان نماییم. حد اقل تا امروز یک شرکت بزرگ جهانی حاضر به سرمایه گزاری شده است و چند کشور وعده سپرده اند که امکانات سرمایه گزاری در گمرکات و بنادر را مطالعه می نمایند. تا آنزمان که ما به رویای خود در تاسیس گمرکات و بنادر معیاری دست می یابیم فاجعه اسلام قلعه تحقیقات عمیق و همه جانبه خواهد شد تا بتوانیم از تکرار آن جلوگیری نموده و سلسله ای از تدابیر انی را ایجاد نماییم.
امرالله صالح

>>>   منابع مردمی از محل حادثه ( اسلام قلعه) می‌گویند، هم‌اکنون آتش سوزی، توسط نیروهای اطفائیه و کمک نیروهای امدادی ایران خاموش شده است.

>>>   کار عوامل امریکاست. شک نکن. ای خباثت از آدرس رژیم جلاد امریکاست که دشمن افغانستان و ایران است و روابط ۲ کشور را خوش ندارد.

>>>   به طور قطع این آتش سوزی به فساد گسترده در بندر اسلام قلعه هرات ربط دارد. یکی از طرفندها برای فرار از پیگرد فساد، ایجاد حریق و سوختاندن مدارک است. از دیدگاه این دسته ای بی وجدان، گور پدر مردمی که خسارت دیده اند یا می بینند.

>>>   ناتو درخواست خاموش کردن آتش را رد کرد ایران آتش را خاموش کرد .
اوغانیست های ضد ایرانی دوباره جای تشکر نق نق کردند و حادثه را به ایران نسبت دادند ای کاش حداقل خموش و خفه میشدند.

>>>   اسکنر سوخت ، حکومت نباید با پول گزاف در بندرها اسکنر نصب کند چون این کار باعث خسارات بیشتر میشود اسکنر دربندر اسبلام قلعه نمصب شد اینهم عاقبت کار !

>>>   ای کاش بجای این پنجصد لاری و بیش از صد تن هموطن غریب و بیچاره ما در این آتش ششصد نفر از رهبر های بی کفایت، خائن و ووطنفروش و جانی وقاتل اعم از جهادی و تکنوکرات و کمونستان سابق و فعلی کباب میشدند تا مردم ما تا ابد از شر این دلالان، حرام خوران، جانیان ووطنفروشان خلاص میشدند.
بااحترام یاسین کابلی

>>>   به خدا قسم تا زمانیکه غنی یهودی در قدرت باشد اگر افغانستان روز خوشی را دید من خود را به دار می آویزم زیرا این شخص عقیده مسلمانی ندارد فقط به از کفار کمک‌ می خواهد نه از خداوند

>>>   (حکومت ایران ) اشتباه است باید بگویید دولت جمهوری اسلامی ایران -به ملت ودولت ایران توهین نکنید
سبزواری تربت جام

>>>   دولت اشرفغنی میخواهد تجارت هراتیان را کساد نماید از سوی دیگر هم روحیات ضد ایرانی اشرفغن را خوب میشناسیم

>>>   این که این حادثه بخیر گذشت و با کمک کشور ایران سریع اتش محار شد بسیار از ایران ممنون هستیم ، ولی باز در این اتش سوزی عده ای شروع به فاحشه بازی و لیسیدن چکمه امریکایی ها کردند .
ایران اتش را خاموش کرد و عده زیادی از نفهم ها و ....های پاکستانی_امریکایی ایران را دوباره موج نفرت قرار داده اند ، از این .....ها می پرسم اگر ایران اتش را خاموش نمی کرد شما با اون همه ادعای پوچ و حمایت امریکا چرا اتش را خاموش نکردید؟؟؟
مثال دیگر تجاوز سرباز امریکایی به دختر ۱۰ ساله هلمندی ، باز عده ای گفتند امریکایی ها خوبن ، یک تجاوز اسکال ندارد!!!!

من امیدوار بودم ملتم و کشورم سر عقل بیایند ولی خب ناامید شدم ، چهل سال پیش ما گول امریکا و پاکستان را خوردیم و داخل چاله افتادیم و با ایران دشمنی کردیم اما بعد چهل سال باز عبرت نگرفتیم و هنوز عده زیادی حاضر هستند ۲۰ سال دیگر امریکا بماند و مردم را بمباران کند و به زنانشان تجاوز کند ولی یک ایرانی و شیعه را نبینند
همه ادم شدن به غیر از ما
ایرانی ها اول زیر چکمه امربکا بودند ولی حمت و غیرت کردند و امریکایی ها را بیرون کردند و الان تبدیل به ابرقدرت منطقه شدن اما ما هنوز از چکمه لیسی امریکا سیر نشدیم .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است