افغانستان و ارتش ملی آن، چگونه نابود شد؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۶:۳۹    ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ کد خبر: 166304 منبع: پرینت

مسوول دفتر افغانستان در اداره استخبارات پاکستان می‌نویسد:
«وقتی ارتش سرخ به افغانستان تجاوز کرد، جنرال اختر رییس استخبارات پاکستان دفتری را مخصوص افغانستان در این اداره ایجاد کرد و بنده را مسوول آن دفتر قرار داد، از جنرال اختر پرسیدم وظیفه من چیست؟ جواب داد وظیفه شما این است که شوروی را در افغانستان زمین‌گیر، اردوی افغانستان را نابود، زیرساخت‌های افغانستان را تخریب و آن کشور را با خاک یکسان سازی، خندیدم و گفتم مگر اینکار ممکن است، گفت بلی امکان دارد، وقتی کار را شروع کردم، کمک‌های کشورهای غربی سرازیر شده بود و مجاهدین هم برای اجرای نقشه‌های ما اعلام آمادگی کردند....

.... وقتی مجاهدین افغان را دیدم تازه فهمیدم که با شست‌وشوی مغزی این مجاهدین، نه‌تنها شوروی و افغانستان، بلکه تمام دنیا را می‌توان تخریب کرد، برای تخریب پل، پلچک، پایه‌های برق، بند برق، بند آب، سرک‌ها و... نرخ مشخصی تعیین کرده بودیم و هر گروه از مجاهدین با نشان‌دادن عکس‌های تخریب‌کاری خود، مزد تخریب‌کاری شان را دریافت می‌کردند، اینگونه شد که ما به‌وسیله خود افغان‌ها، اردوی افغانستان را نابود و این کشور را از پای‌سنگ ویران کردیم، حتی مجاهدین افغان هواپیماها و تانک‌های سالم را انفجار داده و به حساب آهن کهنه به ما فروختند».
(تلک‌خرس، نوشته جنرال مسوول آی‌اس‌آی در امور افغانستان)

نوت: روز ۲۶ دلو و خروج ارتش سرخ از افغانستان، زمینه را برای اجرای کامل نقشه پاکستان در افغانستان مهیا و پاکستان توسط مزدورانش، افغانستان و اردوی ملی افغانستان را نابود کرد.

محمد نسيم جعفری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ارتش ملی
پاکستان
26 دلو
نظرات بینندگان:

>>>   كدام ارتش ملى ؟ جوانان سيزده و چهارده را خلقى ها و پرچمى ها از سرك ها و پس كوچه ها ، زير صندلى ها ، از دهن مكاتب و خانه هاى انها بنام تلاشى به زور تفنگ كشيده و به عسكرى سوق مى دادند . همه انها از عسكرى رآه گريز را جستجو مى نمودند . همين ارتش ملى را مى گوهيد ....

>>>   همه میدانند که ارتش ملی با همه تجهیزات شان وطیاره ها توسط کی به امرباداران شان نابود شد که این پروسه الی اکنون ادامه دارد وازهمین راه تحت چتراسلام صاحب بلند منزلها ودارائی ها شدند بناء آزموده را آزمودن خطاست

>>>   مجاهدین خیانت بزرگ را به مردم وکشور خود انجام داده و هنوز هم در اجرای ان هستند

>>>   چند وقت پیش یه مطلب خوندم تو این سایت
نویسنده نوشته بود افکار عمومی مردم افغانستان انقدر بر ضد ایران است که بر ضد پاکستان یست
باید گفت خلایق هر چه لایق
وقتی دیگه علنا دارند پاکستانیها میگن که افغانستان را ویران کنیم

>>>   دوستانی که مخالف مخالف حاکمیت جمهوری دموکراتیک
افغانستان بوده و هنوز هم استند
دوستان عزیز .. قبول که شما از پرچمی ها شوروی سابق نفرت داشتید. به هر گروه و قماش که تعلق دارید یا بیطرف استید فرقی نمیکند.اتنخاب شخصی تان است
هر انسان که حداقل پنجاه فیصد عقلش کار کند یعنی نیمه دیوانه هم باشد به ساد گی میتواند بداند که زمانی اگر یک حکومت سقوط هم کند و تمام کادر و پرسونل ملکی و نظامی از صحنه قدرت خارج گردد ولی ساختمانها وسایل و وسایط خلاصه تمام دارایی های منقول و غیر منقول دولت قبلی به دولت بعدی تعلق میگیرد زیرا همه دارایی ملت است نه از یک شخص و باید با امانت داری برخورد صورت گیرد. تاریخ گواه است که نه ببرک کارمل و نه داکتر نجیب به کسی نه گفته بودند که تمام دارایی دولت را اتش بزنید و غارت کنید.این دستور را هزاره ها از اخوند های ایران و تاجیک ها و پشتونها و ازبیک های سنی از جنرال اختر پاکستانی گرفته بودند. من شاهد غارت فرقه پنجم در کابل توسط هزاره بودم. سایر فرقه ها توسط تنظیمهای پشاوری غارت شد. چرا؟؟؟انها باید با امانتداری و ایمان اسلامی شان یک یک مرمی و یک یک سلاح را که مال مردم بود حفظ و حمایت میکردند ..ولی ثابت کردند که دزد استند.
پرچمی ها به جهادی ها نه گفتند که بیایید و همه را غارت کرده و به پاکستان برده بفروشید... هیچ دلیل و برهان نمیتواند جنایات جهادی های دزد را ماست مالی کند.زمانیکه داود خان سقوط کرد تمام دارایی ارگ فرقه ها و ماموریت های پولیس توسط خلقی ها و پرچمی ها محفوظ باقی ماند کسی حتی یک میل سلاح و یا یک میز و چوکی دولتی را از جایش بیرون نکرد ولی این جهادی های کوهی و بی فرهنگ همه هستی ملت را در پای پاکستانی ها انداختند و هنوز هم لاف از دین اسلام و وطندوستی میزنند. اینها لکه های ننگ بر پیشانی تاریخ معاصر افغانستان استند.
اردوی افغانستان مجهز با تمام وسایط زرهی توپ و تانک و طیارات جنگنده بود . در این جای شک نیست جوانا نی که نمیخواستند به خدمت عسکری حاضر شوند جبرا به عسکری سق میشدند. در اسراییل هر جوان دو دوره یعنی به وقفه عسکری میکنند و دفعه سوم در لست احتیاط اند و هم چنان دختران نیز یک دوره کامل خدمت سربازی را مثل پسران در قشله ها و بارک های نظامی سپری میکنند. اگر همین امروز در افغانستان خدمت سربازی اجباری گردد و امریکا به دولت افغانستان بگوید که غیرت را از یهودیان بیاموزید و از خاک تان خود تان دفاع کنید من برایتان قول میدهم که تمام فرزندان قوماندانان جهادی و سران دولت و فامیل های پولدار در ظرف بیست و چهار ساعت از افغانستان فرار خواهند کرد ولی مثل همیشه اولاد غریب در دفاع از وطن قرار خواهد گرفت. .
هیچ کس حق ندارد به قوای مسلح دوران جمهوری دموکراتیک افغانستان و قوای مسلح ما در حالت فعلی که روزانه در سنگر دفاع از وطن میرزمند به نظر حقارت بیبیند قوای مسلح افغانستان در ان وقت از تمام اقشار کشور تشکیل شده بود و بر علاوه سربازان سپاهیان انقلاب نیز در دفاع از دستاوردهای حکومت و دولت و مردم با قامت رسا در برابر متجاوزین پاکستانی عربی و افغانان قطاع الطریق دفاع کرده قهرمانانه رزمیدند و شهید شدند . روح شان شاد.
عبدالحلیم سابق افسر اردوی جمهوری دموکراتیک افغانستان

>>>   جواب به نظر دهنده نخست:
دوست گرامی قوای مسلح افغانستان از سه بخش تشکیل شده بود :اردو پولیس و امنیت دولتی یا خاد به اضافه سپاهیان انقلاب که انرا اعضای حزب تشکیل میداد.این ادعای شما کاملا غلط و نادرست است که جوانان سیزده و چهارده سال زیر سن هیجده به اثر تلاشی خانه ها و یا از روی جاده ها به عسکری برده میشد . ولی اینهم درست است که دولت عسکر گریز ها را که واجد شرایط خدمت زیر بیرق بودند ولی در زیر صندلی ها پنهان میشدند در اثر تلاشی خانه ها دستگیر و به عسکری سوق داده میشد دفاع از خاک و وطن فریضه هر فرد است . بدانند که دفاع از وطن کار اسان نیست. تمام فارغین صنف دوازدهم اگر در امتحان کانکور پوهنتون کامیاب میشدند برای شان کارت های مخصوص داده میشد و محصل الی ختم تحصیل از عسکری موقتا معاف بود و اگر در امتحان کانکور پوهنتون ناکام میشد به عسکری سوق داده میشد.در این حالت جوانان از دو راه یکی را باید انتخاب میکردند یا عسکر میشدند و یا به ایران و پاکستان فرار میکردند.بلی بسیاری از جوانان به سن هیجده و یا بیشتر از ان در اثر جنگها توسط جهادی ها بدستور جنرال اختر و حمید گل پاکستانی طوریکه اقای محمد نسیم جعفری نوشته اند جام شهادت نوشیده اند و تعداد زیاد افسران قوای مسلح نیز در این راستا شهید شده اند.
انچه در سر مقاله امده و انچه را من تحریر میدارم دروغ نیست لطف کرده کتاب تلک خرس را مطالعه کنید انگاه شما ماهیت سران جهادی و خیانت هاییکه توسط فعالیهای تروریستی جهادی های افغان عرب و پاکستانی چیچینی سومالیایی وغیره درک خواهید کرد.
منظور و هدف جنرال اختر پاکستانی تنها نابودی سربازان قوای مسلح نبود. مقصد جنرالان پاکستان محو تمام تاسیسات نظامی افغانستان از قوای توپچی تا قوای هوایی قوای زرهی محو و غارت تمام دیپو های سلاح که جمهوری دموکراتیک افغانستان در اختیار داشت بوده است.
حامد کرزی رییس جمهور دست نشانده امریکا شخصا بار ها به این مساله اعتراف کرده است که دولت کارمل و نجیب بهترین اردو و بیشتر از دوصد فروند طیاره میگ بیست و یک جنگی و هلیکوپتر های جنگی داشت که همه غارت شد و در عوض امریکایی ها طیارات ترمیم شده و پر از عوارض را توسط یک شرکت ایتالوی بالای افغانستان فروختند و این طیارات حتی یکبار هم پرواز نتوانستند و در نتیجه به قیمت اهن دولت کرزی انرا فروخت.این موضوع در کتاب اقای دادفر اسپنتا که وزیر خارجه کرزی بود و معاش امریکاییان را میگرفت امده است.خود را زحمت بدهید تمام معلومات و فاکتها در انترنیت موجود است ضرور نیست که بی خریطه فیر کنید...
اکنون هم ایجاب میکند که خدمت زیر بیرق اجباری گردد تا لافوک های دولتی که داد از وطنپرستی میزنند فرزندان شان را برای دفاع از ننگ و ناموس وطن به عسکری روان کنند. این همه امتیازات دولتی و معاشات دالری را از فوزیه کوفی تا عطا نور از احمد ولی مسعود تا گلبدین حکمتیار و از شکریه بارکزی تا خلیلی و دانش و غیره که میگیرند باید عملا اولاد های شانرا نیز در راه دفاع از وطن به عسکری روان کنند.
م.ن . جنرال متقاعد جمهوری دموکراتیک افغانستان

>>>   حالا همه چیز گذشت.خوب یا خراب. همه میدانند که جهادی ها چه کردند ولی از همه دلگیر تر جنایات حزب وحدت چور و چپاول دیپوهای سلاح توسط افراد این حزب واقعا دلخراش است. من در طول زندگی ام در کابل هیچ نامی از رهبران وحدت نشنیده بودم. یکدم مثل گل بابونه از زیر خاک سر براوردند و در چور مال دولت از هفت تنظیم پشاوری سبقت جستند . کسی امروز از خلیلی ومحقق و دانش و غیره بپرسد که با سلاحهای چور شده چه کرده اند؟؟؟
هزاره ها با سقوط نجیب الله به چور و هم خرید سلاح های به سرقت رسیده مبادرت ورزیدند و مقدار بیشمار سلاح را ذخیره کردند و حالا معلوم است که همه اش در دست افراد علیپور است....
جاغورستانی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است