طالبان در حال نزدیک‌شدن به شهرها هستند
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۴۲    ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ کد خبر: 166321 منبع: پرینت

جنگجویان طالبان در حال نزدیک‌شدن به شهرهای افغانستان هستند و این کشور را به پرتگاه سقوط می‌رسانند.
روزنامه نیویارک‌تایمز در گزارشی نوشته است که گروه طالبان از ماه‌ها به این‌سو در حال نزدیک‌شدن به اطراف شهرهای مهم افغانستان ‌هستند و این یک تهدید جدی برای دولت افغانستان و دولت جدید امریکا است که در تلاش پایان دادن طولانی‌ترین جنگ خود در افغانستان است.

طبق این گزارش، طالبان پس از اعلام بازبینی مجدد توافق‌نامه صلح امریکا و طالبان در اطراف چندین شهر از جمله قندهار مستقر شده‌اند و در حال حاضر جنگجویان این گروه در ولسوالی پنجوایی قندهار حضور گسترده دارند.

همچنین در گزارش نیویارک‌تایمز آمده است که طالبان در اطراف شهر قندوز با وجود سرمای شدید زمستان حضور دارند و با استفاده از هواپیماهای کوچک بدون سرنشین مسلح، پاسگاه‌های امنیتی را تهدید می‌کنند.
گزارش افزوده‌است که طالبان در همسایگی پلخمری، مرکز بغلان نیز تحرکات خود را افزایش داده‌اند.

صدیق صدیقی؛ معین پالیسی و استراتژی وزارت امور داخله به این گزارش واکنش نشان داده و گفته‌است که طالبان یک رژیم سقوط‌کرده و نقطه تاریک در تاریخ است.
معین پالیسی و استراتژی وزارت امور داخله، در صفحه توییترش نوشته‌است: «این همیشه برای طالبان یک رویا باقی می‌ماند که کشور ما را به لبه پرتگاه برساند. آن‌ها همیشه یک رژیم سقوط‌کرده و یک نقطه تاریک در تاریخ ما خواهند بود.»
این در حالی است به دنبال بن‌بست در مذاکرات صلح و اتخاذ رویکرد تازه از سوی کاخ سفید طالبان اعلام کرد که برای عملیات بهاری شان آمادگی می‌گیرند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
طالبان
شهرها
نظرات بینندگان:

>>>   طالبان=امنیت

>>>   اردوی پاکستان در حال محاصره شهرهای افغانستان است طالب مزدور فوج پاکستان است و از خود اختیار ندارد این محاصره شاید سالها بدون نتیجه طول بکشد این پلان شوم پاکستان است

>>>   طالبان سال هاست که در شهر نه بلکه در ارگ نشسته اند. حامد رفت اشرف آمد.
آتش خاوری

>>>   آتش خاوری لایک داری آفرین


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است