نشست کمیسیون دانشگاه بین‌المللی اسلامی ننگرهار
 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۲۷    ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ کد خبر: 166340 منبع: پرینت

سومین نشست کمیسیون پیگیری و هماهنگی تأسیس دانشگاه بین‌المللی اسلامی افغانستان، تحت ریاست حنیف اتمر؛ وزیر امور خارجه برگزاری شد.

طبق اعلامیه وزارت خارجه، این نشست با حضور معینان وزارت های تحصیلات عالی، شهرسازی و اراضی و سفیر افغانستان در سازمان همکاری اسلامی، روسای انسجام روابط خارجه و امور فرهنگی و اجتماعی ریاست عمومی ادارهه امور ریاست جمهوری و اشتراک غیرحضوری سفیر افغانستان در مالیزیا و معاون والی ولایت ننگرهار پس از چاشت روز سه شنبه، در وزارت امور خارجه، برگزار شده است.

در آغاز، وزیر امور خارجه در مورد ملاقات هایش با روسای سازمان همکاری اسلامی و بانک انکشاف اسلامی و ابراز آمادگی سازمان های یادشده برای همکاری در تأسیس پوهنتون اسلامی افغانستان و فرستادن یک هیأت از جانب آنان به کابل، معلومات داد.

سپس، نمایندگان وزارت های شهرسازی و اراضی و تحصیلات عالی راجع به پیشرفت های کاری شان درین راستا صحبت نموده، تصمیم گرفته شد تا در جهت تأسیس کمیسیون مشترک نمایندگان با صلاحیت وزارت‌های تحصیلات عالی، عدلیه، مالیه و ریاست عمومی ادارۀ امور ریاست جمهوری برای تهیه سند تقنینی تاسیس دانشگاه‌های بین المللی در افغانستان اقدام عملی صورت گرفته و همچنان دیزاین و ماستر پلان ابتدایی دانشگاه یاد شده، در مشوره با شرکت ساساکی، پوهنتون اسلامی مالیزیا و انجینیران و متخصصین وزارت شهرسازی با در نظرداشت گزینه‌های مختلف، تهیه و ترتیب گردد.

دانشگاه بین‌المللی اسلامی افغانستان در ولایت ننگرهار ایجاد خواهد شد.


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دانشگاه اسلامی
ننگرهار
نظرات بینندگان:

>>>   این دانشگاه چگونه توسط ISI وباند مافیایی دزدان درون حکومتی مانند زاخیلوال و مسلمیار با پشتوانه خادیستها مانند اتمر و اتمر زاده ها چگونه از کابل به شکل خیانت گونه به ننگرهار انتقال یافت.
نشست سران حکومتی شهر قاهره در سال ۲۰۰۹ بنابر پیشنهاد دولت افغانستان اعلام داشت که دانشگاه بین المللی اسلامی، که قابل قبول برای اهل تسنن و اهل تشیع بشکل یکسان و نیز برای مسلمانان کشورهای اسیایی میانه قابل دسترسی باشد باید در پایتخت افغانستان شهر کابل تاسیس گردد.
علت ایجاد این دانشگاه این بود که مردم افغانستان دانشگاه عربستان سعودی را بنابر نشر وهابیت قابل قبول نمیدانند ولی در قالب سازمان همکاری اسلامی که شامل ۵۷ کشوراسلامی اعم کشورهای اهل تسنن و تشیوع است باید منحیث یک رمز وحدت مسلمین در آسیایی میانه و کشورهای حوزه افغانستان و ایران تاسیس گردد تا غیر از اهل تسنن اهل تشیوع نیز از این دانشگاه بهر برداری کرده بتوانند.
در سال ۲۰۱۳ در پایتخت بورکینا فاسو سند این طرح این دانشگاه از طریق اجلاس وزرای خارجه کشورها اسلامی مورد تایید قرار گرفت که این تآیید در حقیقت پروسه عملی سازی و نیز تعین بودجه انرا مشخص نمود بخاطریکه باید تمامی کشورهای اسلامی در ایجاد این دانشگاه رای مثبت و نیز هر کشور نظر به سهمیه خود پول پراخت نمایند.
کشور پاکستان بخصوص شبکه استخباراتی ISI که در مقر سازمان همکاری اسلامی OIC حضور پٌررنگی داشت در ابتدا مخالف ایجاد و تاسیس این دانشگاه بودند زیرا تاسیس این دانشگاه برای حیثیت اسلامی افغانستان و نیز روابط فرهنگی وسیاسی افغانستان با مجموع کشورهای اسلامی جهان تاثیر بسیار بزرگی داشت در حالیکه کشورپاکستان از طریق طالبان مزدور کوشش میکرد که دولت افغانستان را ضعیف و غیر اسلامی معرفی نماید و از طرف دیگر این پولها نه باید به افغانستان پرداخته شود.
طرح این دانشگاه با تعین بودجه آن بخاطر تطبیق به وزارت مالیه مواصلت نمود و آقای زاخیلوال بهترین گزینه برای تخریب این پروسه بود که از یکطرف تلاشهای ISI را عملی سازد و از طرف دیگر پولهای گزاف که بخاطر ساخت ساز این دانشگاه به افغانستان پرداخت میگردد حیف میل گردد.
آقای زاخیلوال ظرفیت بالای که در سبک جاسوسی و اختلاس بودجه های میلیونی دولت داشت زمانیکه پیشنهاد منظوری این طرح را به ریس جمهور کرزی ارایه نمود کابل را حذف و نام ننگرهار را جانشین آن کرد.
انجنیر عبدالرحیم سفیر افغانستان در سازمان همکاری اسلامی با این طرح مخالفت وانرا خیانت ملی قملداد کرد و به حکومت افغانستان و بخصوص به وزارت تحصیلات عالی ابلاغ کرد که تغییر مکان از کابل به ننگرهار از نظر حیثیتی صدمه بزرگی را برای افغانستان وارد می سازد. پایتخت موقف و جایگاه بالاتر از یک ولایت داشته میباشد و همچنان ولایت ننگرهار از نظر امنیت فرهنگی و ثقافتی با پاکستان نزدیک میباشد و امکان میرود که تیوریهای ترویست پروری و نفاق های قومی از طریق ای ایس ای در این دانشگاه نفوذ پیداکند.
ولایت ننگرهار از نظر فرهنگی و سیاسی ظرفیت پیشبرد و موفقیت یک دانشگاه بین المللی را که از ۵۷ کشوراسلامی در ان شاگردان اعم خانمها و اقایان حضور داشته باشد ندارد. ولایت ننگرهار حتی شرایط پذیرش شاگردان ولایتهای هرات،بامیان،مزار و دیگرولایتهای افغانستان را ندارد. کشورهای اسلامی چگونه دختر و یا پسر کشورهای شان را در این ولایت برای تحصیلات بفرستند. تناقض بزرگ دیگری که این تبدیلی داشت این بودکه، مقامان سازمان همکاری اسلامی که غرض بررسی،مدیریت و تطبیق این پروژه به افغانستان سفر میکنند توانایی دوبار سفر را ندارند که یکبار به کابل و باردیگر به ولایت ننگرهار سفر نمایند و مهمتر از همه که ولایت ننگرهار یک ولایت پشتون نشین مربوط یک فرهنگ خاص است ولی کابل امکانات پذیرش همه زبانها و فرهنگها را دارد وهمچنان همه اقوام افغانستان و شاگران بین المللی قادر خواهند بود که از این دانشگاه بهره داری نمایند، و تمامی اقوام،احزاب،جریانات،مذاهب و طیفهای مختلف کشور در موجودیت دانشگاه اسلامی بین المللی در کابل اتفاق نظر دارند ولی اگر سروی صورت گیرد غیر از مردم ننگرهار هیچ کسی راضی نیست که دستاورد بزرگ تاریخی را که برای افغانستان سرنوشت سازاست توسط توطئه های استخباراتی ای ایس ای و اختلاس حلقات مافیایی مشرقی نابود گردد.
حلقات مافیایی برضد انجنیر رحیم از طریق تبلیغات زهراگین به شخصیت وی صدمه وارد کردند و سفیر افغانستان سیداحمد عمرخیل که سفیر افغانستان در ریاض بود نیز از طرز دید انجنیر رحیم حمایت کرد و اقای کرزی را متوجه اشتباهش کرد که گویا زاخیلوال وی را فریب داده به عوض کابل ننگرهار را بالایش امضا نموده است.
انجنیر رحیم به کشورترکیه و به عضو اقای ولی نعیمی که باشند قندهار بو پی برد که در عقب تغیر مکان دانشگاه از کابل به ننگرهار دست مافیایی گروپ زاخیلوال و نیز ISI قرار دارد فورا دست بکار شد و طی چندین نامه ریاست جمهوری و کابینه را متقاعد ساخت تا مکان اصلی باید شهر باشد زیرا مقامات OIC نیز به کابل توافق داشتند نه به کابل ولی از نظر اینکه موضوع داخلی افغانستان بود رسما موقف نمیگرفتند.
ریس جمهور که خود شخص اکادمیک است فورا اهمیت موضوع را درک کرد و طی یک نامه رسما هدایت داد که دانشگاه باید در کابل تاسیس گردد.
زاخیلوال،مسلمیار،ISI،یون و تعدادی زیادی از حلقه مافیایی و متعصب مشرقی نزد ریس جمهور رفتند و دوباره بالای ریس جمهور فشار وارد کردند تا ریس جمهور مجبور گردید که برای بار سوم مکان را از کابل به ننگرهار تغییر دهد و ای ایس ای،اختلاسگران و دزدان بلاخره موفق گردیدند تا این پروژه را تخریب نمایند.
آقای زاخیلوال تعدادی از افراد شبکه جاسوسیISI را منحیث مشاور امور مالی در وزارت مالیه گماشته بود و همچنان تعدادی زیادی از افراد کلیدی وزارت مالیه را که از ولایت ننگرهار بود و وابسته به شبکه جاسوسی ISI بودند در وزارت مالیه باخود داشت.
وزارت مالیه یگانه وزارت بود که هشتاد در صد کارمندان آن پشتونهای سمت مشرقی بود و اکثریت اینها وابستگی به پاکستان داشتند و علت بزرگی که زاخیلوال و اکلیل حکیمی قادر به اختلاس صدها میلیون دالر شد همین بود.
اقای زاخیلوال دو نفر ننگرهاری بنام های سیف الله عابد و درانی را نیز در بانک اسلامی که مقر اصلی ان در شهر جده و شاخه از سازمان همکاری اسلامی OIC میباشد منیحث کارمند دائمی در آن نمایندگی از طرف افغانستان معرفی و تعین نموده است.
این دو آقایان فارغین دانشگاه اسلامی اسلام آباد و شاگردان وفادار آقای زاخیلوال میباشد و در عین وقت یکتن اینها مسوول پروژه های کمک گیری پاکستان در ان بانک میباشد یعنی پاکستانیها به صدها میلیون دالر از کشورهای عضو آن سازمان و از طریق شاگرد زاخیلوال حاصل میکند.
این شاگران زاخیلوال لادوسپیگر تبلیغاتی آقای زاخیلوال و نیز منبع تبلیغاتی قومی و سمتی در آن سازمان میباشد که این تبلیغات اینها به نفع ISI میباشد.
نتیجه گیری:
این دانشگاه به موفقیت نمیرسد زیرا پولهای ان توسط گروپ مافیایی زاخیلوال و مسلمیار و اتمر دزدی میگردد و ISI به هدف خود میرسد. زمانیکه پولها دزدی شد و مانند داکترناکامورا و آقای ایتو دو جاپانی که در این ولایت توسط مافیا کشته شد یکباردیگر افراد OIC سازمان همکاری اسلامی را بقتل میرسانند و OIC علی الفور بشکل دائمی این پروژه را بسته خواهند و پاکستان در نظر دارد که این دانشگاه را در شهر کراچی تاسیس نماید.

بااحترام
گل میرزا اسماعیل زی

>>>   معلومات این برادر کاملا درست و صحیح است خواهشمندیم این معلومات را به شکل روشتنری نشر نماید و این قضیه کوچک نیست بسیار بزرگ است این تغییر مکان خیانت ملی است خیانت اسلامی به سطح جهانی است.
قریشی سروبی وال


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است