ارگی ها و طالب هردو عامل اصلی جنگ اند
یگانه راه که باقی می ماند عبور از ارگی ها و طالبان با ایجاد یک اداره بی طرف قابل قبول برای تمام جوانب ذیدخل به شمول ارگی ها و طالبان و تمام اقوام افغانستان به نفع مردم است 
تاریخ انتشار:   ۲۱:۵۴    ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ کد خبر: 166344 منبع: پرینت

با رفتن اداره ترامپ و آمدن اداره بایدن مذاکرات قطر میان ارگ و طالبان مرده است و باید آن را دفن کرد و چاره ای دیگر اندیشید!
مذاکرات قطر به رهبری آمریکا و مطابق به نقشه اداره ترامپ جریان داشت و با رفتن اداره ترامپ طالبان هم از میز مذاکرات رفته است و هیأت ارگی ها نیمه و نیمکله در قطر خوابیده اند تا معاش ۲۴۵۰۰ دالر را از دست ندهند، طالبان رفته اند چون میدانند که دیگر مشکل است که از طریق مذاکره به مقصد دلخواه برسند.

ارگی ها، شورای صلح و هیأت ارگی ها از همین وضعیت راضی هستند که در قدرت برای جمع آوری ثروت باقی بمانند و امید بسته اند که آمریکا و ناتو در افغانستان باقی بمانند و لذت می‌برند که کما فی السابق پول مالیات دهندگان آمریکا و کشورهای اروپایی را به غارت ببرند.

تاوان جنگ و ادامه جنگ را میان ارگی ها و طالبان مردم افغانستان می پردازند و در بدل خون مردم افغانستان هم ارگی ها و هم رهبران طالبان باگذشت هر روز فربه تر می شوند نه ارگی ها توان شکست طالبان را دارند و نه طالبان توانایی تصرف تمام افغانستان را دارند و نه اکثریت مطلق مردم افغانستان خواهان زندگی در زیر شلاق و قمچین طالبان اند.

یگانه راه که باقی می ماند عبور از ارگی ها و طالبان با ایجاد یک اداره بی طرف قابل قبول برای تمام جوانب ذیدخل به شمول ارگی ها و طالبان و تمام اقوام افغانستان به نفع مردم افغانستان است.

اگر آمریکا و ناتو حاضر شوند که مسأله افغانستان زیر نظر سازمان ملل متحد حل شود و یکی از کشورها که بیطرف در جنگ افغانستان باشد میزبانی یک نشست بین المللی از صاحب نظران افغانستان را به عهده بگیرد و نظرات گوناگون را برای حل مساله جنگ و عبور از جنگ بشنوند و در نتیجه نظرات مردم یک راه حل درست را پیشنهاد کنند و برای تطبیق آن تمام اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد پشتبانی کنند امکان آن وجود دارد که خونریزی در افغانستان متوقف شود و در غیر آن با گذشت زمستان و آمدن بهار بازهم بوی خون و جنگ های خونین به مشام می رسد.

تا اینکه ساختار سیاسی افغانستان تغییر نکند و برای تمام اقوام افغانستان جایگاه عادلانه دیده نشود، چشم انداز صلح با ارگی ها و طالب ها که هر دو عامل عمده ادامه جنگ و مانع اصلی در راه صلح هستند به یک سرآب می ماند.

حسن علی عدالت


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ارگ
طالب
نظرات بینندگان:

>>>   در بین مردم افغانستان دربدر شد طالبان هم میلونها دالر بدست میاورند و افراد وابسته به دولت از بالا به پایین همه میلیاردها شده اند و. این اشخاص و افراد جز چپاولگری دزدی مردآزاری و جنگ دیگر آرزوی ندارند
عبدالله ریحان

>>>   طالب ها بر ضد اشغالگران وطن ما با اشغالگران و مزدوران انها مى جنگند و دولت دست نشانده مزدور به دفاع از اشغالگران مى جنگند . كدام يك برحق است ؟ حتى خزنده ها ، پرنده ها و حيوانات هم از خانه و كاشانه خود در برابر تعرض بيگانه دفاع مى دارند إنسانها را خو بگذار . اگر هندو ها هم از وطن ما در برابر اشغالگران دفاع بدارند من از هندو ها دفاع مى دارند .

>>>   طالب ارگی و طالب گرگی فقط همان زرد برادر شغال هستند و در نهایت باهم یکی هستند.

>>>   طالب بلک واتر جدید امریکایی ها است. ملیشه های هستند که برای پول و قدرت می جنگند و نوکری خارجی ها را میکنند، مثل سعودی پاکستان و حال امریکا.

>>>   امریکا غلام های نکتاهی دار دزد قومپرست و مفسد را با غلام های ریشدار جاهل و عقبگرا تبدیل میکند تا همان اهدافش را که گروه اولی پیش برده نتوانست گروه دومی بپیش ببرد۰ استراتیژی امریکا مثل سابق پا برجاست فقط تاکتیک او تغییر میخورد۰

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است