فکر کرده اینجا خانه بوبوی اش است...!
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۲۷    ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ کد خبر: 166347 منبع: پرینت

"تا شرایط مساعد فراهم نشود ما در افغانستان می‌مانیم"
لیندزی گراهام؛ یکی از سناتوران آمریکایی می‌گوید: «تا زمانی که شرایط مناسبی فراهم نشده، نیروهای امریکایی از افغانستان خارج نخواهند شد و ما قصد داریم نیروهای خود را با یک رویکرد مبتنی بر شرایط در آنجا نگهداریم.»
معلوم میشود این غارتگران بین المللی فکر کرده اند که اینجا خانه بوبو؛ پدر و پدر کلان شان است؛ هروقتی دل شان خواست بروند و دل شان نخواست بمانند و چهار دانه مزدور شرف باخته هم لبیک میگویند.

فکر میکنم هدف ایشان از شرایط مساعد یعنی تعداد مبتلایان به مواد مخدر در این کشور از 3 میلیون به 6 میلیون ارتقا یابد؛ میزان فقر که حالا مردم در 75 درصد زیر خط فقر قرار دارند به 90 و یا 95 درصد برسد و ضمنا ناامنی و جنگ ها از شهر ها، قریه به کوچه کوچه و خانه به خانه برسد؛ در خزانه دولت دیگر چیزی باقی نماند و همه اش چور و به غارت برده شود، مطمینا آنوقت به قول معروف دل شان یخ میکنند و به هدف خویش نایل میشوند انشا الله سفر کشی میکنند.

بدبختانه تعداد همین به اصطلاح آگاهان سیاسی و نظامی؛ قلم بدستان... و دوستان ما هم قبول کرده اند که این سرزمین متعلق به همین ها است "هرچه از دوست آید نکوست... به دلیل اینکه 10 سال بودن شوروی در اینجا جهان ترکید و قریب چهار دهه میگذرد هنوز هم بازار اش گرم است، ولی اکنون همه در یک سکوت مرگباری فرو رفته اند که گویا هیچ چیزی رخ نداده است.

عطا صفوی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ناتو
حضور نظامی
نظرات بینندگان:

>>>   هر کجا بستره گرم است ، همان خانه ماست.
ارگ بستره های گرم را آماده دارد و در خدمت است.
ارباب هم پول میدهد و کام میگیرد.
پس کسی را مجال سخن گفتن نیست.
هر زمان کارش تمام شد خواهد رفت.
مگر مشکل این است که محب بچه میگوید پول بدهید اگر میروید هم به خیر بروید .
حال عقل سلیم چه حکم میکند؟
وقتی پول بدهند چرا بستر گرم خود را در ارگ پهلوی گل هایی که محب و فضلی آماده کرده ترک کنند؟

>>>   سرنوشت کشوری که مردمانش متفق نباشند، آینده ی مردمی که «کارشناسانش» حب وطن نداشته باشند، و سرزمینی که هنوز در باره ی نام خود مطمئن نیست، همین است. در تاریخ جهان کمتر قومی دیده شده است که به اصطلاح رهبرانش چون اداره چیان این سرزمین دست به دامان اجنبی برده باشند. همه مردم در جهان داد از استقلال و آزادی می زنند، در حالی که مردم این سرزمین به خاطر احتمال خروج اجنبی اشک می ریزند. تأسف بر این جماعت بی راه و بی نسب!
داود قره باغی

>>>   بسیار تحلیل نیک و عالی ،حالا وجدانها خودرا زیر پا کرده اند چون همه سرمایه دار شده اند و. میخواهند نظامی در افغانستان باشد تا آرزوی های این خبثین زیادتر برآورده شود
عبدالله ریحان

>>>   صفوی صاحب.
انها فکرنکرده اند،بلکه مطمین هستندکه افغانستان خانه بوبویشان است.دروقت امدنشان مگرازکدام افغان نظرخواسته بودند؟که حالا با رفتنشان باکسی مشوره کنند.
انهاییکه عقل ندارند،هیچ چیزی ندارندبه شمول وطن.چهل سال جنگ وبرادرکشی،حریق ساختن مکتب ،کودکستان وشفاخانه مگردلیل واضح برابلهی و بیعقلی مانیست؟
رحیمی

>>>   خانه بوبو گل خو است و اگر اشرف جان بمیرد ارگ به او به میراث میرسد
آتش خاوری

>>>   سیاسیون کله پوک ما باید از معاهده یا قرارداد اترش باموزند:
در پایان جنگ جهانی دوم نیروهای آمریكا، اتحاد جماهیر شوروی ، انگلیس و فرانسه، اتریش را اشغال و این كشور و همچنین شهر وین پایتخت آن را به چهار بخش تقسیم كردند. 10 سال بعد، اتریش در 15 ماه می 1955 با امضای «معاهده كشور» (State Treaty) زمینه را برای استقلال خود فراهم كرد. این معاهده در 27 جنوری همان سال اجرایی شد و آخرین نیروهای خارجی روز 25 اكتبر 1955 خاك اتریش را ترك كردند و اشغال 10ساله كشور اتریش پس از جنگ جهانی دوم پایان یافت و این كشور با اعلام بی طرفی دائمی، استقلال خود را بازیافت.
و روز 26 اكتبر سال 1955 مجلس اتریش قانون بی طرفی دائمی را تصویب كرد و این روز به عنوان اولین روز آغاز استقلال اتریش بدون حضور نیروهای خارجی به عنوان روز ملی اتریش ثبت شد و دولت و مردم اتریش هر سال روز 26 اكتبر را به عنوان روز ملی گرامی می دارند.

>>>   انشاءالله به حول قوه الهی،کشور زیبایتان از دست استعمار نجات خواهد یافت،ایران و افغانستان دو کشور نیستند،بلکه یک کشورند با یک خط به اصطلاح مرزی
ادمین محترم وبسایت،شما دقیقا کدوم وری هستی؟
از اشغالگرام تو بعضی اخبار حمایت میکنی
باید یک صدا باشید تا نتیجه بگیرید،
ببخشید یک سوال هم دارم،تو اخبارتون میزان اعتیاد سربازای آمریکایی و انگلیسی را هم بفرمایید،ممنون

>>>   جنگ و جهالت اوغان ختم ندارد۰
ختم این جنگ با تجزیه کشور بدو قسمت بین اوغان و اتحاد قوم های غیر اوغان می انجامد. شاید هم آن بنفع همه باشد۰ بگذارید اوغان جنگ خود را با خودش ادامه دهد، سرش گردنش۰

>>>   جنگ و جهالت اوغان ختم ندارد۰
ختم این جنگ با تجزیه کشور بدو قسمت بین اوغان و اتحاد قوم های غیر اوغان می انجامد. شاید هم آن بنفع همه باشد۰ بگذارید اوغان جنگ خود را با خودش ادامه دهد، سرش گردنش۰


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است