شورای صرافان در دیدار با اشرف غنی
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۸    ۱۳۹۹/۱۲/۴ کد خبر: 166389 منبع: پرینت

اشرف غنی با رییس و اعضای شورای سرتاسری صرافان دیدار کرد و مشکلات و خواست های آنان را استماع نمود.
ارگ ریاست جمهوری با نشر یک خبرنامه اعلام کرد که در این دیدار که در قصر چهار چنار ارگ انجام شد، ابتدا میرافغان صافی رییس شورای سرتاسری صرافان صحبت کرد و ضمن تشکری از توجه رییس جمهور به صرافان، گفت که ما می خواهیم تا جواز های انفرادی صرافان تمدید شود و اخذ جوازهای انفرادی و شرکتی اختیاری گردد.

بعداً خان محمد سرفراز باز و بهاوالدین رحیمی به نمایندگی از سایر صرافان صحبت کرده، گفتند که صرافان در زمینۀ حواله جات، انتقال پول و خرید و فروش اسعار مصروف خدمت به وطن اند.
آنان مشکلات شان را مورد مورد انتقال پول به خارج کشور مطرح کردند و گفتند صرافان به بخاطر مشکلات امنیتی، کمبود امکانات از قبیل برق و عدم دسترسی به انترنت نمی توانند جوازهای انفرادی شان را به جوازهای شرکتی تبدیل کنند.

این خبرنامه می افزاید که اجمل احمدی سرپرست بانک مرکزی صحبت کرده، گفت: اصول این است که قانون مبارزه با پول شویی و تمویل تروریزم باید تطبیق گردد.
وی در مورد سهولت های فراهم شده از سوی بانک مرکزی به صرافان، معلومات داد و تاکید کرد که باید صرافان جواز شرکتی شان را بگیرند و ما آماده هستیم تا در این خصوص سهولت های بیشتر را به آنان فراهم سازیم.

سرپرست بانک مرکزی گفت که اگر جوازهای انفرادی تمدید گردد، نگرانی وجود دارد که مشکل ادامه یابد و به صورت بنیادی حل نشود.
بعداً محمد خالد پاینده سرپرست وزارت مالیه صحبت کرد و در مورد نشست های خویش با صرافان بخاطر حل مشکلات آنان، معلومات ارایه نمود.
در ادامه خبرنامه آمده است که رییس جمهور غنی پس از استماع صحبت های آنان، گفت که دادستانی به زودترین فرصت ممکن، مشکل صرافان را در قسمت انتقال پول حل نماید.

رییس جمهور بر ایجاد فضای اعتماد میان حکومت و صرافان تاکید کرد و گفت که ما باید در مدت یک هفته بر اساس اصول به نتیجه برسیم.
غنی افزود که ما باید هدف مشترک داشته باشیم و در همکاری و تفاهم مشکلات را به گونۀ بنیادی حل کنیم. وی از مسوولین دافغانستان بانک و اتحادیه صرافان خواست تان پیشنهادات مشخص شان را بخاطر بیرون رفت از این مشکل، ارائه نمایند.

در اخیر این دیدار، میرافغان صافی رییس شورای سرتاسری صرافان افغانستان با ابراز امتنان از رییس جمهور بخاطر رسیدگی به مشکلات آنان، گفت که از فردا اعتصاب صرافان پایان می یابد و مارکیت های صرافی در تمام افغانستان باز خواهند شد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
شورای صرافان
اشرف غنی
نظرات بینندگان:

>>>   غنی همه مردم را موش واری بازی می دهد

>>>   اول خسارت مال التجاره هراتیان را بپردازد بعد دروغ بگوید


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است