مرکز ولسوالی المار ولایت فاریاب سقوط کرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۲۱    ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ کد خبر: 166561 منبع: پرینت

منابع محلی در ولایت فاریاب می‌گویند که مرکز ولسوالی المار این ولایت به دست طالبان سقوط کرده‌است.
منابعی محلی افزودند که حوالی ساعت یک پس از چاشت امروز پنجشنبه مرکز این المار به دست طالبان سقوط کرد.
اما نقیب‌الله فایق، والی فاریاب می‌گوید که نیروهای دولتی برای جلوگیری از تلفات نظامی و غیر نظامی عمداً مرکز المار را ترک کرده‌اند.

به گفتۀ‌ منابع، حدود ۴۰ تن از سربازان محاصره شده از سوی طالبان توانسته‌اند که از محاصرۀ آنان نجات پیدا کنند و خود شان‌را به پایگاۀ خواجه عثمان که در چهار کیلومتری مرکز این المار قرار دارد، برسانند.
منابع می‌افزایند که طالبان ساختمان ولسوالی و فرماندهی پولیس المار را در اختیار گرفته‌اند، اما نیروهای دولتی در ۲۰۰ ‌متری مرکز ولسوالی، حضور دارند.

به گزارش طلوع، وزارت دفاع در یک خبرنامه می‌گوید که نیروهای امنیتی با راه اندازی یک عملیات در المار، به طالبان "تلفات سنگین" وارد کرده‌است و بخش‌های زیادی این ولسوالی "از وجود طالبان، پاکسازی شد."
خبرنامه می افزاید: "یکی از پاسگاه‌های که در محاصره دشمن در آمده بود، آزاد گردید و اکنون ولسوالی زیر حاکمیت نیروهای دفاعی و امنیتی قرار دارد".

پیش از این، منابع امنیتی در فاریاب گفته بود که محمدامين پتنگ، سرپرست فرماندهی پوليس المار با یک ميل جنگ افزار پس از چاشت چهارشنبه، به طالبان پيوسته‌است.
منابع می‌افزایند که او سه ماه پيش هم‌چون سرپرست پوليس این ولسوالی، تعيين شده بود.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ولسوالی المار
ولایت فاریاب
نظرات بینندگان:

>>>   معلوم میشود همه ادعاهای دوستم در مورد مبارزه با طالب گپ مفت بوده است.
عبدالله گنجی

>>>   چرا پتنگ ۳ ماه قبل فرمانده ولسوالی شد؟
به دستور کی و به وساطت کی؟؟؟؟؟؟
فاشیسم ارگی و طالبی در همکاری با هم برنامه ریزی میکنند.
راه حل فقط و فقط طالب کشی است بدون آنکه بپرسی به کدام زبان حرف میزند از دنیا رخصت اش کن.
طالب بکشید تا زنده بمانید.

>>>   طوریکه همه ما میدانیم که طالبان بعوض و اقعیت موضوع همیشه به شایع پراگنی و تبلیغات بنفع خودشان واقعیت را بیان نکرده و نمیکنند این یگانه خصلت از جاسوسان و غلامان ای اس ای است که به انها درس و تعلیم داده شده بر خلاف طالبان مسولین دولتی بخصوص در مسایل نظامی انچه واقعیت ها است انرا بیان میکند فلهذا انچه را که والی فاریاب گفته واقعیت است و قابل قبول دشمنان میهن و مردم اجیران استخبارات کشور بیگانه جز تبلیغات و دروغ حتی در مورد اسلام و اسلامیت و انسانیت از ترفند کار میگیرند چه رسد به جنگ شان در برابر دولت بدستور ای اس ای به نفع پاکستان دشمن دیرینه افغانستان نابود باد دشمنان خاک و میهن غلامان خود فروخته بکشور اجنبی مسلمان نما های طالبان اصلیت افسران خلقی فراری از افغانستان بکشور پاکستان پس از ناکامی کوتای نظامی دسته خلقی ها علیه پرچمی ها جکومت داکتر نجیب .پرچمی

>>>   خداوند تمام دولت را سقوط دهد همرای این اداره بی عدالت کسانیکه داکتر و ماستری در بخش امنیت دارند آنها خانه نیشن اند اما کسانیکه تجربه ندارن آنها در قدرت اند تا غنی باشد خاطر جمع باشد نه امنیت می آید و نه کار

>>>   آیا در فاریاب هیچ فرد با غیرت نمانده است که این غلامان عرب را لاندی کنند.
آتش خاوری


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است