استولتنبرگ: برقراری صلح نیاز به اجماع بین المللی دارد
 
تاریخ انتشار:   ۲۱:۱۰    ۱۴۰۰/۱/۳ کد خبر: 166670 منبع: پرینت

دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) می‌گوید احیای روند صلح افغانستان نیاز به کاهش خشونت‌ها و تعامل سازنده بازیگران منطقه‌ای و جامعه بین‌الملل دارد.
به گزارش اسپوتنیک، ینس ستولتنبرگ دبیر کل پیمان نظامی ناتو در کنفرانس خبری پیش از برگزاری نشست وزرای خارجه این سازمان گفت که وزرای خارجه به مشورت‌های خود در مورد وضعیت افغانستان، حضور نظامی ناتو و ارزیابی گام‌های بعدی ادامه می‌دهد.

سرمنشی ناتو مذاکرات صلح را تنها راه پیدا نمودن یک راه حل سیاسی و با دوام برای جنگ در افغانستان و حفظ دستاوردها دانست و گفت: تمرکز اصلی حمایت از تلاش‌های جدید برای پیشرفت در مذاکرات صلح است.

در مورد حضور نیروهای ناتو در فغانستان، استولتنبرگ گفت: وزرا به رایزنی‌های خود در باره وضعیت افغانستان و حضور نظامی ما برای ارزیابی گام‌های بعدی ادامه می‌دهند. هیچ گزینه آسانی نیست. در حال حاصر، همه گزینه‌ها روی میز است. وضعیت امنیتی دشوار است.
وی افزود که ناتو تمام اقدامات لازم را برای حفظ جان نیروها انجام خواهد داد.

دبیر کل ناتو با بیان اینکه متحدان ناتو به شدت از تلاش‌های جدید در روند صلح پشتیبانی می‌کند، گفت: این امر نیاز دارد که تمام طرف‌ها برای دستیابی به پیشرفت کار کنند، سطح بالای خشونت را کاهش دهند و با حسن نیت مذاکره کنند. این امر همچنان به تعامل سازنده تمام بازی‌گران منطقه‌ای و جامعه بین‌الملل نیاز دارد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
استولتنبرگ
برقراری صلح
نظرات بینندگان:

>>>   همین حالا ۱۲۰ مملکت در کشور وجود دارند و صاحب اختیار هم هستند دیگر به "اجماع بین المللی" چه ضرورت است؟ هیچ راهی حلی به جز رنسانس واقعی علیه عربیسم و ملایزم وجود ندارد و آن هم به بیداری مغز هایی مسخر شده ضرورت دارد.
آتش‌خاوری

>>>   غنی حالا می خواهد مردم را فریب بدهد می خواهد در این چوکی دالری تا ابد باقی بماند

>>>   مسله علی پور چپ شد غنی خو همی لاف می زد که من خون شهدا را می گرم مگر از ترس موش واری شد دیگر مردم ساده لو بازی این یهودی را نخورید همه گپ های این آدم نمازی نیست فقط مردم ما را بازی می دهد

>>>   غنی حالا باز بخاطر بقای قدرت مردم ما بازی می دهد که گویا انتخابات شود عمر مردم را در انتخابات دروغینت بازی دادی دیگر اگر مروم ما مسلمان است به گپ این یهودی بازی نخورید

>>>   برای مغز متفکر جهان بگوید علی پور چطور شد ایا خون شهدا طیاره را گرفتید یا در چشم مردم خاک می زنید اگر مردم افغانستان واقعا مسلمان باشد دیگر باید به گفتار این غنی باور نکند همه کار هایش نمایشی و دروغ است به خدا قسم تا این شخص در قدرت باشد اگر کسی روی خوبی را دید بیاید مر سنگسار کنید فقط چند نفر محدود که همرایش است و تمام دالر ها را در جیب چند نفر تقسیم کرده است مردم چقدر عمر دارد که برای این آدم حوصله کند

>>>   اگر قدرت های جهان و منطقه .....های خود را ببندند دیگر جنگی در کار نیست.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است