طرح محیلانه دایر کردن انتخابات زود هنگام اشرف غنی
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۳۵    ۱۴۰۰/۱/۴ کد خبر: 166676 منبع: پرینت

محمد اشرف غنی احمدزی حاضر شده در یک سند رسمی امضا کند با توافق دایر کردن انتخابات زود هنگام ریاست جمهوری رژیم موجود حاضر است ۶۰ درصد قدرت را بین جتاح های مارشال دوستم، محمد محقق و استاد عطا محمد نور تقسیم کتد و ۴۰ درصد قدرت را بین قوم پشتون توزیع کند.
در پشت پرده این پیشنهاد بدیل را در اصل زلمی خلیلزاد از طریق مهره هایش در داخل رژیم به خورد محمد اشرف غنی احمدزی داده است.

قرار است، پس از پرخاشگری و توهین لفظی طالبان علیه هیئت رژیم در نشست مسکو، جناح های یاد شده به سرکردگی محمد اشرف غنی احمدزی در برابر طرح وزیر خارجه امریکا استادگی کند.
اما مشکل در طرح پیشنهادی محمد اشرف غنی احمدزی این است که او به علت اشتراک و برد جعلی در دو انتخابات ریاست جمهوری گدشته نمی تواند نامزد انتخابات پیشنهادی شش ماه آینده باشد. از این رو قرار است پیشنهاد زمینه پذیرش سه مقام معاونیت رییس جمهور و نخست وزیر هم پس از پیروزی نامزد مورد نظر محمد اشرف غنی احمدزی با تعدیل قانون اساسی از طریق دایر کردن یک لویه جرگه نمایشی فراهم گردد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری مورد نظر محمد اشرف غنی احمدزی، محمد محقق، مارشال دوستم و استاد عطا محمد نور فردی به نام محمد حنیف اتمر است. صدراعظم رژیم پسا انتخابات قرار است مربوط به جناح استاد عطا محمد نور باشد.
منبع گزارش گفت: حامد کرزی، انورالحق احدی، کریم خلیلی و محمد یونس قانونی با این طرح موافق نیستند. عبدالله عبدالله یکی از قربانیان تطبیق این طرح بدیل شمرده می شود.

اینکه در نشست ترکیه اشغالگران و طالبان با این طرح مخالفت خواهند کرد، هیچ جای شک نیست. عجله عجولانه انشعاب گرایان از بدنه جمعیت اسلامی افغانستان در راستی تحقق بخشیدن به این طرح گویا بدیل در برابر طرح صلح نیابتی تحمیلی امریکا بوده است.
دلیل تغییر وزیر امور داخله و وزیر دفاع ملی رژیم همانا جلوگیری از کودتای نظامی توسط سی آی ای علیه این طرح محیلانه ی پیشنهادی زلمی خلیلزاد بوده است که در برابر طرح امریکا است، و چون طالبان تا تاسیس رژیم مورد نظر شان حاضر به آتش بس و صلح با رژیم موجود در کابل نیستند.
اما، منبع گزارش گفت: ایران و هند با این طرح بدیل در حال حاضر موافق هستند. شاید روسیه هم با این تطبیق این طرح در صورت شکست مذاکرات صلح در نشست ترکیه توافق نظر نشان دهد.

سید حسیب مصلح


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انتخابات زودهنگام
غنی
نظرات بینندگان:

>>>   ای پیشنهاد های شکنبه ئی شماست نه از اشرف غنی که فقط زهن مردم به دستور بیگانگان مخشوش کنید .
نمیدانم که قیمت چنین .... ها چند است.

>>>   فقط برای وقت ضایع کردن آمده این شخص از امریکا و می خواهد یک چند هزار نفر دیگر را هم در انتخابات شهید کند این انسان فقط به فکر خود است که باز رهی گوسفندی را پیاده کند مردم دیگر این قدر ساده نخواهد بود که فریب بدهی

>>>   در هر طرحی که عطای لوگری شامل باشد قابل پذیرش نیست.
عطا بر چهره جهاد و مقاومت و بر جمعیت اسلامی پا گذاشت و خدا شرماندش و حالا در نیمه راه مرگ و زندگی دست و پا میزند.

>>>   بیچاره عطای لوگری
برای بار دوم مجبور است زیر پای اتمر کمونیست بخوابد اما باز هم چیزی حاصل اش نخواهد شد.

>>>   اقای مصلح.احتراماتم رابپذیرید.
۱-لحن نوشته شماتشنج زااست نه صلح طلبانه انچه تخلص تان ایجاب میکند.
۲-طرح که هدف ان جلوگیری ازبه قدرت رسیدن طالب باشدمحیلانه نه بلکه خیرخواهانه است.گرچه هواخواه غنی نیستم.
عاقل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است