اسماعیل خان: انتخابات کنگره جمعیت تقلبی بود
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۴۸    ۱۴۰۰/۱/۴ کد خبر: 166678 منبع: پرینت

اسماعیل خان، عضو شورای رهبری جمعیت اسلامی که در برگزاری کنگرۀ جمعیت به رهبری عطامحمد نور حضور داشت، برگزاری انتخابات کنگره جمعیت را تقلبی می‌داند.
سه روز پس از آن که کنگرۀ جمعیت اسلامی به رهبری آقای نور برگزار شد، اسماعیل خان می‌گوید که اعضای شورای رهبری که در این نشست اشتراک کرده بودند، گمان می‌کردند که این نشست برای به میان آمدن اجماع اعضای حزب در روند صلح خواهد بود.

محمد اسماعیل خان گفت: «به آن مجلس که رفتیم نشست را تغییر را تغییر مسیر دادند و نامی از کنگره را گرفتند من بسیار تلاش کردم گفتم که هیچ نوع معیاری از برگزار کنندگان کنگره در این افراد دیده نمی شود.»
او می‌افزاید که در تنش‌های اخیر میان صلاح‌الدین ربانی، سرپرست جمعیت اسلامی به رهبری خود آقای ربانی و آقای نور، از مواضع هیچ کدام پشتیبانی نمی‌کند، اما از پیامد پراکند‌گی در جمعیت اسلامی هشدار می‌دهد.
به گزارش طلوع، محمد اسماعیل خان گفت: «پس از مجلسی که در ترکیه برگزار خواهد شد و نتیجه صلح در آن معلوم خواهد شد مجموعاً تصمیم عاقلانه یی خواهیم گرفت و خداوند عنایت کند تا پراکنده گی های که به وجود آمده است را در یک انسجام کلی حل کنیم.»

جمعیت به رهبری آقای نور دربارۀ این ادعاها چیزی نمی‌گوید؛ اما شورای انسجام جمعیت اسلامی می‌گوید که روی کارشیوه‌ای برای تفاهم میان آقای ربانی و آقای نور، کار می‌کند.
عبدالرحیم، رییس شورای انسجام جمعیت اسلامی گفت: «اگر از لحاظ تشکیلاتی یکجا نمی شوند حداقل مواضع مشترک و هیات های داشته باشند که از این هویت کلان یک صدا بیرون شود.»
اما آقای ربانی می‌گوید که نمی‌گذارد صدای جمعیت اسلامی در روند صلح و نشست استانبول، خاموش شود.
او افزود: «نخواهیم گذاشت که سازش نامه ننگین بن را بار دیگر بالای مردم تحمیل کنند و نباید در برابر چنین وضعیت خاموش بنشینیم.»

اختلاف‌‎ها بر سر رهبری جمعیت اسلامی میان آقای ربانی و آقای نور از ۸ ماه پیش آغاز شدند.
به تاریخ ۲۸ حوت، کنگرۀ جمعیت اسلامی به رهبری آقای نور او را چون رهبر جمعیت اسلامی انتخاب کرد؛ اما این کنگره آماج حمله مسلحانه قرار گرفت که در آن سه تن جان باختند و چهار تن دیگر زخم برداشتند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اسماعیل خان
جمعیت
نظرات بینندگان:

>>>   ملا رنگینه میگوید اطفال هفت هشت نه سال باید درمدارس درس بخوانند»:
امروز دختر 9 ساله نزد ملا رفته بود تا علوم دینی بیاموزد: اما استاد نخست درس دیگری را آموزش داد اینگونه: اعضای خانواده یک دختر نه ساله درکابل ادعا دارند مردی که این دختر را علوم دینی آموزش میداد بر وی و یک کودک دیگر تجاوز کرده است.
این دختر اکنون در شفاخانه بستریست.
نزدیکان این کودک از مسوولان می خواهند که عامل این تجاوز را به کیفر سخت برساند.
در همین حال پولیس از بازداشت مرد متهم به این تجاوز در حوزه سوم کابل خبر می دهد.

نام مستعارش زینب است. او که صنف سوم مکتب است ادعا دارد برای نخستین بار بود که برای فراگیری علوم دینی نزد مردی رفت بود، اما این مرد ، بر او و یک دختر خرد سال دیگر تجاوز کرد.
زینب، قربانی تجاوز، گفت: «شاگردان هم بود، شاگردان رفتندمن ماندم دیگه شاگرد چوچه گک بود برابر خواهرکم بود،با او هم کار بد کرد دومش با من کار بد کرد.»
خانواده این کودک که حتا پول خریداری دارو را برای کودک شان نداشتند می گویند پیش از چاشت روز دو شنبه هنگامی که دخترشان به خانه آمد در وضعیت بدی قرار داشت و گریه می کرد.

زینب گفت: «خودش پت شده بود در یک خانه دیگر، سه مرد دیگه بود خودش در دیگه خانه بود.»
زینب اکنون دریکی ازشفاخانه های کابل بستری است.پزشکان تایید می کنند که براین دخترتجاوزشده است.خانواده زینب هنگامی که از این رویداد آگاه شد، با زینب به این جا آمدند و زینب آن مرد متهم به تجاوز را شناسایی کرد.
صدیقه، عمه زینب، گفت: «جایی که او تدریس می کند یک سرای،این نفر را همان جا پیدا کردیم به حوزه تیلفون کردیم به پولیس تسلیم کردیم.»
پولیس می گوید که مرد متهم بازداشت شده است و در انتظار نتایج بررسی های طب عدلی اند.
ر

>>>   نه میدانم عطا محمد نور را چه بلا زده است که به یک شخص ماجراجو و ویران گر تبدیل شده .
م . زمین بوس

>>>   اگر این شورای انسچام در زمان خودش کارش را انجام میداد حال این مشکل پدید نمی آمد.
شورای انسجام باید در همکاری با باند عطای لوگری و جمعیت اسلامی در زود ترین فرصت ممکن کنگره افغانستان شمول را دایر کنند و شرط اش این است که هیچ یک از اعظای شورای انسجام و عطای لوگری و صلاح الدین ربانی نباید کاندید رهبری باشند.

>>>   تکرار همان پلینوم های خلق و پرچم.
آتش خاوری

>>>   اسمعیل خان باید بداند که عمرش در حدی نیست که مصلحت های سیاسی و اقتصادی از گفتن حقیقت بازش دارد.
اینکه حقیقت را گفت خدا یار و یاورش باد.

>>>   محترم ستر جنراتور صاحب ! اگر کنگره جمعیت تقلبی بود تو چرا در کنگره تقلبی نشسته بودی ازهمه کده تو خوده بارز نشان میدادی....
پروانی

>>>   نه میدانم عطا محمد نور را چه بلا زده است که به یک شخص ماجراجو و ویران گر تبدیل شده .
م . زمین بوس

>>>   یکی از امراض مزمنی که دامن بشریت را گرفته وخیلی انسان ها به ان مبتلا اند خود بزرگ بینی وغرور وتکبر بیجا وبی مورد است در کشور ویرانه ای افغانها بعد از اشرف غنی اسماعیل خان مقام دوم را احراز نموده است در جلسه ای تاریخی هرات که نخبگان کشور جمع گردیده میخواستند مشکل وطن عزیز را حل نمایند تقریبادوسه هفته جمع غفیری از دولت مردان ووارداتی های غربی دور هم جمع شدند وتقریبا اداره وکنترول مجلس بدست ای اس ای بود که دران زمان خود خواهی های اسماعیل اورا به دام استخبارات جهانی انداخته بود در یکی از شبها خبر ساعت هشت شب را از تلویزیون هرات میشنیدیم که چنین پخش گردید<جناب امیر صاحب محمد اسماعیل خان و...استاد ربانی را به حضور پذیرفتند > استاد ربانی که حال مشروع ویا غیر مشروع ریس جمهور وامیر جمعیت اسلامی وعالم بزرگ و...اورا با همین شان وشوکت امیر اسماعیل به حضور می پذیرد !!! اگر دروغ بگویم ارشیف تلویزیون هرات اگر در جنگ ها نابود نشده باشد گواه این اظهار من خواهد بود ولی چندی بعد همین شخصیت افسانوی ودراماتیک توسط طالب ها اسیر وذریعه سعی وتلاش استاد ربانی ومسعود دوباره از بند رها گردید ونمایش سالهای اول ودوم سلاح و وسایط نظامی هرات در حالی که جزءی دولت بود از یک بلند پروازی بی مورد ونادیده گرفتن دشمن حکایت داشت یک بار قهرمان ملی بعد از موافقه ومذاکره با اسماعیل یک طیاره را برای انتقال تیل طیاره که در هرات زیاد بود وبعد ها همه ای ان را طالب وپاکستانی ها غنیمت گرفتند به هرات فرستادندتا در برابر قیمت هم که شده برای شان تیل طیاره بدهند ولی اسماعیل پول را گرفت وطیاره را بدون تیل خالی فرستاد وخانه اش اباد که طیاره را پس داد !!! یک مرتبه طیاره اریانا که پولهای دولت ربانی را از دبی به کابل انتقال میداد کدام نشست به هرات داشت امیر هرات ازان اطلاع یافت همه ای پولهای طیارع را بدون اجازه ای دولت وقت غصب نمودازین قبیل خامی ها وکم کاری ها در چنته ای امیر زیاد است
حال مارا به کنگره ای جمعیت کاری نیست هر نوع که بود دایر شد اما اسماعیل خان درین جلسه به نیت رهبر شدن جمعیت امده بود فکر میکرد اورا در سمت رهبری پیشنهاد میکنند چون دید که جلسه وفق مراد نیست ظاهرا جلسه را ترک واو را تقلبی خواند من دایم از خداوند میخواهم که خدایا هر بلای را که بالای ما اوردی تحمل نمودیم ولی یک بار دیگر اسماعیل را حاکم سرنوشت ملت ویا بخشی از ین ملت رنج دیده واشفته نسازی امین
حاجی ولایت خان صافی از کا پیسا مقیم پاریس

>>>   ازقراین قطعی واضح است که این حمله به
گونه احتجاج از جانب اعضای صادق جمعیت اسلام در رد کنگره ساختگی و پوشالی ناشی از فعالیت های ناقبول چند نفر مخالفین و ماجراجویان در راس عطا محمد نور است .
تحلیل و برداشت امیر اسماعیل خان به جا است ونفع یک پارچگی جمعیت را در جهت منافع وطن در نظر دارد .
احسان الله

>>>   نامه ننگین بن عبدالله و قانونی امضاء کردند ایا انها جمیتی هستند یا ستمی؟؟؟

>>>   خداوند دستگاه ایشچی سازی را از بیخ و بنیاد برکناد!
فکر میشد ایشچی ها تنها در نژاد ترک یافت میشوند؛ غافل از این که ایشچی های تاجک و هزاره سر ایشچی های ترکان را مدت ها پیش خاریده اند.
خوب! ایشچی های هزاره با برده منشی و سرهای خمیده قتل عام و نسل کشی هزاره هارا به تماشا نشسته اند؛ این ایشچی های بیچاره فکر میکنند که چاکرمنشی سرنوشت ازلی شان بوده و لاغیر.

اما ایشچی های تاجیک!
داد از ایشچی های رند و مکار تاجیک؛ اینان با ایشچی گری در بن تیشه به ریشه هستی و افتخارات ملت خود زدند و در مقابل رهبر خویش کودتا کردند؛
و جهاد و خون صدها هزار انسان مظلوم را از قله های شامخ پامیر تا دره های پیجشیر٬ بلخ باستان٬ هرات تاریخی تا کرانه های سیستان رایگان فروختند.

اماهیهات!
مردمان تاحیک چنین می اندیشیدند تا اگر روباهای مگار چندی چون قانونی و دیگران٬ نامردانه خیانتی را مرتکب شدند؛ هستند تاجیکان نامدار و عیاران خراسانی در میان شان تا آبروی از دست رفته جهاد و مجاهدین و عظمت و وقار دو شهید( استاد شهید و آمر شهید) را احیا کند.

تاجیکان در موج احساسات سرخوردگی و زبونی با فراخوان این چهره ماکیاولی پنداشتند٬ابومسلمی سر از خاک ذلت برداشته٬ تا ایشانرا از قلزم خونین اموی به ساحل نجات عباسی برساند.

اما افسوس!
ز چاهی ناشده بیرون به چاه دیگر افتادند!

از دلقکی رستم داستان ساختند و از ایشچی ای هم یعقوب لیث صفار.
با درد و دریغ ثابت شد که زیرک ترین و هوشیار ترین ایشان از معامله گر ترین و بی غیرت ترین ایشان بوده٬ و مبتلا به مرض ایشچی گری.
از ایشچی ای چون قانونی جای گله نیست؛ اما عطای نور و ایشچی گری؟
هزاران رحمت حق باد به محمد اسماعیل خان و اجدادش٬ که خودرا ازین تهلکه نجات داد٬عزت و آبروی خویش و مجاهدین واقعی را حفظ کرد. البته وجدان های پاک را نمیتوان به آسانی به دام انداخت

سوال درینجاست که چرا تاجیکان؟
سر جان بلییو مردم شناس انگلیسی که در آخر قرن ۱۸ از افغانستان دیدن کرده و در مورد اقوام کشور کتابی دارد٬ در مورد تاجیک ها مینویسد :
‎«« تاجیکها شبيه زنان خانه دار خوبی هستند؛ شوهر می طلبند؛ ازین رو رام مهاجمین خشن میشوند که برای شان تعین تکلیف نماید.»»
ایشچی گری حناب عطا را دوست صمیمی شان همایون همایون چنین بیان میکند:

به استاد عطا!
««« در خانه بسم الله خان شما در بیش روی ۱۰۰ نفر سیاسون ګفتین هرکسی که از غنی و یا هم اتمر حمایت نماید زنش به سه سنگ طلاق.
ولی اولین کس شما بودید که از اتمر حمایت کردید. وقتی من از شما پرسیدم که چرا؟ شما خنده کردید گفتین سیاست است.»»»

اینست شخصیت یک تاجیک زیرک! که زن خویش را برای رسیدن به متاع ناچیز در حضور یکصد نفر چندین بار طلاق میدهد؛ (یکبار به خاطر اتمر٬ بار دوم بخاطر غنی و بار سوم هم بخاطر محب؟ و یا هم به خاطر گل روی خلیلزاد؟

عجب انسان با ننگ و با ناموسی!!!
این است رییس جدید حزب جمعیت اسلامی!
این است محاهد کبیر!
این است رهبر تاجیکان!
این است ناپلیون زمان!

و چنین است شرف و عزت و آبرو و دین داری ابومسلم تاجیک!
افتخار همه تاجیکان جهان و خراسانیان ؟؟؟؟

>>>   حزب جمعیت وندبازان و ناموس فروشان افغانستان که اردوی ملی را بر باکستان فروخت!

>>>   آمادگی ها برای تدویر کنگره سراسری جمعیت در شرف آغاز است.
کمیسیون تدارک کنگره ایجاد میشود و از سطح ولسوالی ها شروع تا ولایت ها شورا های رهبری جمعیت اسلامی ایجاد میشود و نمایندگان خود را به کنگره سراسری می فرستند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است