حزب "حرکت نجات افغانستان" به رهبری عمر زاخیلوال
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۴۷    ۱۴۰۰/۱/۵ کد خبر: 166679 منبع: پرینت

حضرت عمر زاخیلوال، اوضاع کشور را نگران کننده می‌داند و از آمادگی‌های برخی از جناح‌ها برای رفتن افغانستان به اوضاع بدتر خبر می‌دهد.
زاخیلوال که در مراسم اعلام موجودیت "حرکت نجات افغانستان" به‌رهبری خودش، سخن می‌زد، گفت از یک‌سو روند صلح ادامه دارد اما از سوی دیگر گروه‌هایی سلاح توزیع می‌کنند و مردم را مسلح می‌سازند.
او افزود: «امروز از یک طرف بحث صلح است از طرف دیگر صف‌ آرایی‌ها است؛ صف آرایی‌هایی به روز بدتر. در روز بد iستیم، صف‌آرایی به روز بدتر است. توزیع سلاح به این معنا است، ملیشه‌سازی به این معنا است.»

به گزارش طلوع، شرکت کنند‌گان مراسم، گفتن که طرح‌های حکومت برای صلح افغانستان را به‌سوی صلح نه بل‌که به سوی جنگ می‌برد.
جعفر مهدوی، عضو پیشین مجلس نمایندگان گفت: «طرح‌هایی که از طرف حکومت ارایه می‌شود، گاهی بحث انتخابات شش ماهه را ارایه می‌کند؛ این طرح‌ها هرگز به‌سود ملت افغانستان نیست. به‌هدف سبوتاژ پروسۀ صلح افغانستان و هدایت مردم به گودال قتل‌گاه است.»

فاروق وردک، وزیر پیشین معارف نیز اظهار داشت: «به صلح رسیدن و در صلح زنده‌گی کردن، نخستین و اساسی‌ترین هدف حرکت نجات افغانستان است.»
اعضای دیگر حرکت نجات افغانستان، بر حضور معنادار زنان در روند گفتگوهای صلح تأکید کردند.
ناجیه طارق، یکی از از اعضای حرکت نجات افغانستان بیان داشت: «حرکت نجات افغانستان می‌خواهد که در پروسۀ صلح زنان مشارکت داشته باشند و دیگر در انزوا قرار نداشته باشند.»

شرکت کنندگان نشست امروز، تأکید کردند که آیندۀ افغانستان ناروشن است؛ اما آنان به‌هیچ کسی اجازه نمی‌دهند تا در برابر روند صلح مانع ایجاد کند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
زاخیل وال
حرکت نجات
نظرات بینندگان:

>>>   ازین خبرهای خوش یکی دیگر هم است که منبع به نسبت حساسیت موضوع نخواست نامش ذکر شود:
او گغت خوشبختانه برای نجات افغانستان تلاش ها جدی شده که یکی هم تشکیل حزب جدید از طرف حصین فهیم محمود کرزی وخلیل الله فیروزی از همکاران صادق کابل بانک نادر آـش حمید قیومی می باشد که تحت نام نجات بانک های افغانستان می خواهند خد مت کنند ،
انشا الله که حزب زاغ هخیبل والل صاحب با پاروک وردک وحزب محمود کرزی وخلیل الله فیروزی این وطن رابرای مردمش به جنت تبدیل می سازند

>>>   واقعآ این هردو عالیجناب (حضرت عمر و حضرت فاروق) که اختلاط ایشان میشود: <حضرت عمر>٬ میتوانند مردم را از پرتگاه نابودی نجات دهند٬ به شرط آنکه از دو سلاح دست داشته استفاده اعظمی نمایند. چه رمز موفقیت شان درهمین دو سلاح نهفته است؛

!. هردو اجنت های اعتمادی آی آس آی و ام آی ۶ و موساد اند. که با چنین پشتوانه حتی پوتین نمیتواند کمر ایشانرا خم کند. ناگفته نباید گذاشت که توس قره استخبارات جهانی (حنیف اتمر) نقش خالد بن ولید را در خلافت (حضرت عمر) به نحو احسن بازی کرده میتواند.

۲. مجموع دارایی هردو افزون بر یک ملیارد دالر است. با استفاده از این سرمایه بادآورده میتوان تمامی رهبران اکثریت و اقلیت را خرید و مرید خویش ساخت. دست آوردی که تا هنوز متفکر دوم با همه تلاش هایش بآن نایل نشده است.

پول آهن ربایی است که همه مغزهای گندیده و فاسد را همانند توته آهن های زنگ زده به خود جذب میکند. از همین حالا علایم موفقیت را میتوان به چشم سر ملاحظه نمود.

ورنه چه وجه مشترکی غیر از انگیزه مادی و یا مقام میان جعفر مهدوی و زاخیلوال و فاروق وردک وجود دارد؟

چگونه باور میتوان کرد٬ در شرایطی که برادران هم زبان و هم کیش فاروق وردک و زاخیلوال به رهبری باداران آی اس آی همه روزه به قتل عام هزاره ها میپردازند؛ اما متفکر و اندیشمند و چیز فهم هزاره با دشمنان سوگند خورده هزاره عهد و پیمان می بندد.

این همان عهد و پیمانی است که محقق٬ دانش٬ مرتضوی و داود ناجی و دیگر اندیشمندان هزاره با همه زبونی با دستگاه فاشیزم هتلری (قاتل یهودان هزاره ها) قبلآ بسته اند.

ورود زاخیلواله مبارک دی وی!
پام کوه چه وار دی خطا نسی!
حمدالله محب په کمین کی ناست دی.

>>>   بغییر از انشعاب نو در حزب افغان ملت چیزی دیگری به ارمغان ندارد. در دوره "زی"ها چه گلی به آب داد که حالا یکه تاز بدهد.
آتش‌خاوری

>>>   حزب دزدان
فاروق وردک دزد مکاتب خیالی
زاخیلوال دزد وزارت مالیه
این هردو در دزدی تخصص دارند.
از وزیر بودن شان چه سود بردیم که حال از رییس جمهور شدن شان ببریم.
هردو فاشیست هستند و داشتن یکی دو هزاره و تاجک و اوزبیک برای دیکور و دیزاین دوکان سیاسی شان است.

>>>   چی چهره های وطن پرست
زاخیل وال فاروق وردک چنتا طالب وهزاره که از کاروان چور وکشتار پس مانده اند چی شرم وحیا در شما باقی مانده که سنگ دفاع از یک مشت از مردمرا به سینه میزنید درهر نفس بر شماست تااز اعمال خود منحیث یک مسلمان ویک افغان نی بلکه به حیث یک موجود زنده توبه کنید این موجودات مسخ شده که با رهبر خود یکجا تاگلو در لجن فساد غرق هستند ملت بیچاره باز یکبار دیگر کمر بسته اند لقمه نان خشک را نیز از شما واز طفل بیمار شما بدزدد بدا به حال انانکه در سطح رهبری خود چنین چهره های منحوث وفساد پیشه الله واکبر گویا بدرقه میکنند
خیر اندیش.

>>>   اين دو دزد بي وجدان چيزيرا بنام شرم ميشناسند. اينها نه از از مردم ميشوند و نه هم از خداوند. مرامنامه حزبيكه از طرف دو دزد ساخته شده باشد، چه خواهد باشد. حتمن براي إكليل حكيمي، قيومي، سلطانزوي وغيره از اين قماش جالب آست. انسانهايي پست ....

>>>   حزب حرکت نجات افغانستان توسط ( حضرت عمر و فاروق ) افغانی ؟
ما واقعآ تاریخ سازیم و این خود شاهد تاریخ پنجهزار ساله ماست.
جرجی زیدان در کتاب تاریخ پنج جلدی ( تاریخ تمدن اسلام) از تاریخ ابن اثیر و طبری نقل قول میکند که:

««« از جمله اشیای نفیس در مداین یکی هم بساط کسری بود که به چنگ اعراب افتید (۶۰ x ۶۰ زرع) زمینه فرش طلا با جویهای آب و انواع جواهرات بر روی آن٬ درختان و بوته ها با شاخه ها و میوه ها از جواهرات گرانبها. عربها این فرش را نزد عمر آوردند و خلیفه هم آنرا تکه تکه کرده و مانند سایر غنیمت ها بعد از اخذ خمس میان یاران خود قسمت نمود.»»»

از توصیف تفصیلی فرش کسری در تواریخ ذکر شده چنین بر میآید که؛ ارزش فرش کسری معادل با دارایی موجود هردو دزد تاحدار و نامدار افغانی ما بوده است؛ با یک تفاوت و آن اینکه حضرت عمر رض تنها خمس توته های آن فرش را تصاحب کرد و باقی را میان یاران تقسیم کرد؛

اما!
( حضرت عمر و فاورق )افغانی ما تمامی ارزش فرش کسری(معادل یک ملیارد دالر) را در کیسه ی خود زدند. آفرین به جاغور این دو هیولا که این همه پول را به تنهایی فورت کردند.
واقعآ افغانی های ما بلا میکنند!!!

>>>   هر حزب که فاروق وردک را در میان خود راه دهد یک مشت دزد بیش نخواهد بود . به ملیون ها کودک یتیم اردو ملی و مردم ملکی این سرزمین از تعلیم و تربیه به دور ماندند دو نسل این مردم از نگاه تعلیم و تربیه به خاک سیه یکسان شدند اما فاروق وردک باز هم دست از سر این مردم نورداشت هنوز هم چشم . شکم این آدم پوچ پور نشد 700000 ملیون دالر از بودیجه مکاتب فرزندان این سرزمین را این آدم دزدید بجای اینکه در پشت میله های زندان بسر ببرد حزب میسازد عجیب سرزمین است خداوند شما نوع انسان ها را با انواع و اقسام فقر و فلاکت مورد امتحان قرار میدهد .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است