مردم نباید میان فاشیسم و طالب فرق بگذارند
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۳۸    ۱۴۰۰/۱/۶ کد خبر: 166686 منبع: پرینت

فاشیسم با قربانی کردن پیلوت‌ها و حمله به بهسود، برای تکه‌تکه‌کردن اقوام و تذکرة‌الکترونیک فرصت ایجاد کرد.
فاشیسم نرم «نادر خانی» که با انجمن تاریخ در افغانستان شکل گرفت، در دوران مجاهدین کم‌رنگ شده بود، در دوران کرزی شتاب گرفت و در دوران غنی با مسابقه گذاشتن بزرگان اقوام برای گرفتن «چوکی و پول» به بار نشست.
در این دوره تمام سیاست‌های استراتژیک نادر خان، گل‌محمد خان مومند، مجید زابلی، یون، طاقت و گروه افغان‌ملت یکی‌یکی پیاده شدند. وقتی بزرگان دیگر اقوام ذوق‌زدة چوکی و پول بودند، فاشیسم در حیاط خلوت آن، تمام طرح‌هایش را پیاده کرد.

یکی از طرح‌های خطرناک فاشیسم اکثریت و اقلیت‌سازی در افغانستان بود که با طرح تذکرة الکترونیک به خوبی به پیش رفت و اقوام دیگر بدون این که متوجه این موضوع شود، ناگهان در برابر کار انجام شده قرار گرفتند. وقتی فریاد اقوام بلند شد، فاشیسم با ارایه «سناریوی برج دو قولوی منتهایم امریکا»، شبانه به بهسود حمله کرد و با سقوط دادن چرخبال دولتی و انداختن گناه آن به گردن جبهة مقاومت و لشکرکشی گسترده به بهسود، ذهن همه را منحرف کرد و طرح تذکرة‌الکترونیک را با سرعت تمام به پیش برد. اکنون این طرح به صورت جدی پیش برده می‌شود و اجرایی می‌گردد.

فاشیسم می‌دانست که جبهة مقاومت وقتی مورد حمله قرار بگیرد و سقوط چرخبال را ببیند، ذوق‌زده می‌شود و آن را به گردن می‌گیرد و این‌گونه زمینة لشکرکشی به بهسود فراهم می‌شود، در این فرصت هم هزاره‌ها را تهدید می‌کند و زهرچشم می‌گیرد و هم حامیان فاشیسم را راضی نگه می‌دارد و هم نهادهای بین‌المللی را راضی می‌کند که باید برای سرکوب هزاره‌ها و اقوام دیگر با فاشیسم همسو باشند.

این گونه است که فاشیسم با تمام توان به پیش می‌تازد و سایر اقوام و به ویژه هزاره‌ها مشغول خودزنی، تخریب، اَودورزادگی، سیال‌داری و ذوق‌زدة چوکی و پول‌اند.

آیا این خواب‌زدگی را پایانی است؟
اشاره: مردم افغانستان نباید میان فاشیسم و طالب فرق بگذارند. برای مبارزه با هر دوی این پدیدة ترسناک برنامة دراز مدت بریزند. در شرایط کنونی در کنار بهسود، از طرح تذکرة‌الکترونیک و دیگر طرح‌های فاشیسم غافل نشوند.
یاهو!

حفیظ شریعتی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
فاشیسم
طالب
نظرات بینندگان:

>>>   همو فیلم سقوط هلیکوپتر را اگر دقیق ببینید که توسط هلیکوپتر بالائی اخذ شده آدم سردرگم میشه ،
علیپور شاید برای لاف زدن مسئولیت را قبول دارشده باشد،
اشرارا 135 جوان اردوی ملی را در قول اردوی مزار شریف شهید ساختند انتقام آنها چی زمانی گرفته میشود درپل محمود خان ریاست ده بیش از پنجاه جوان در یک روز شهید ساخته شدند انتقام آنها هم تاحال باقی است

>>>   شخصی از راهی می گذشت دید مردی مرده در راه افتاده است گفت این مسافر را کی کشته است؟
چلپاسه که دربالای سنگی آرمیده بود گفت: اینرا ما مارها نیش زدیم !!

>>>   امرالله صالح شخصیت بااستعداد ولایق است اما دربعضی موارد خیلی ساده لوحانه فکر میکند ممکن برای حفظ مقام باشد.قضیه بهسود که توسط فاشیستان وماجراجویان به اینجا کشیده شد منشاء دیرینه هم دارد چون ظالمان وفاشیستان به نام کوچی چند مرتبه بالای بهسود لشکر کشی کردند والحمدالله کامیاب نشدند اما قومندان امنیه فدایی فاشیست وماجراجو همان لشکر کشی کوچی ها را به شکل دیگری عملی کرد وچندین نفر ازمردم مومن بهسود به شهادت رسیدند.
روح شهدای ملت مومن وزحمت کش بهسود شاد باشد.
غرڅنئ له شمالی وزیرستان څخه

>>>   اگر این ملیشه هایی فاسد را فاشیست بگوییم در واقعیت به فاشیسم توهین کرده ایم. طالب خود وهابی صهیونیست است.
آتش‌خاوری

>>>   فاشیست ها را بکشید
طالب ها را بکشید
هراس نداشته باشید
چنانکه مار را و گژدم را میکشید این هر دو را بکشید.

>>>   شریعتی صاحب .. مطمن باشید ما نه تنها فرقی میان فاشیزم و طالب نمیگذاریم بلکه بر اساس تجارب سی سال اخیر فرق بین دزد و جهادی شیعه و سنی نیز نمیگذاریم. خدا کمونیستهای بهشتی را ببخشد . پاک مبارزه کردند پاک زیستند و پاک از این دنیا رفتند. توبه از این ریشوهای مذهبی اگر رهبر شیعیان است و یا از اهل تسنن همه شعبده بازان اند که بنام دین و مذهب هم در این دنیا و هم در اخرت روی خود را سیاه کردند. روح کمونیستهای مرحوم شاد. نعره تکبیر
عمادالدین چهاراسیابی

>>>   امرالله صالح گفت: سقوط هلیکوپتر راز الود است ! همی کافی است دیگه!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است