غنی در بهسود به‌دنبال چیست؟
 
تاریخ انتشار:   ۱۹:۵۶    ۱۴۰۰/۱/۶ کد خبر: 166689 منبع: پرینت

رجزخوانی غنی، صالح، قوماندان قول‌اردوی میوند و در یک کلام؛ رجزخوانی افراد ملکی و نظامی غنی علیه علیپور و جبهه‌ی مقاومت، چنان شدید است که گویا با یک ارتش کشور خارجی و متجاوز طرف هستند.

طالبان تروریست که در طول دو دهه‌ی گذشته از هیچ نوع جنایت و ویرانگری دریغ نکردند و تنها در دوران حکومت غنی، بیش از پنجاه هزار نیروی امنیتی و ده‌ها هزار افراد ملکی را به خاک و خون کشیدند، هیچگاه با چنین واکنش تند از جانب غنی و حکومت او مواجه نشدند، بلکه آن قاتلین خون‌آشام را گروه گروه از زندان‌ها رها می‌کنند.

اما علیه غوریانی و علیپور که هیچ ضرری به حکومت نرسانده و بلکه همکار حکومت در تأمین امنیت مردم بوده و در واقع کم‌کاری و بی‌توجهی حکومت را در تأمین امنیت مردم خود جبران کرده و از مردم در برابر متجاوزین و تروریست‌ها دفاع می‌کنند، واکنش‌های تند، لشکرکشی‌های بی‌سابقه و رجزخوانی و سخن از انتقام سخت می‌گویند. کاش یکهزارم همین واکنش را در برابر برادران تروریست و جنایتکار خود می‌داشت که افغانستان را به ویرانه تبدیل و در سرک‌ها جوی خون راه انداخته‌اند. غنی لشکر خود را از جلریز هم عبور نمی‌دهد تا برادران تروریست او که در جلریز مشغول جنایت و آدم‌کشی هستند،ناراحت نشوند، بلکه صدها کیلومتر را دور می‌زند تا از بامیان به بهسود حمله کند.

غنی می‌داند که رفتنی است و نامه‌ی وزیر خارجه آمریکا به او، رفتن او را قطعی کرد؛ اما غنی با ماجراجویی و بزرگنمایی افراد چون علیپور و غوریانی که هیچ‌گاه علیه حکومت و مردم نبوده‌اند، می‌خواهد بار دیگر توجه آمریکا و جامعه‌ی جهانی را جلب کند و به آن‌ها پیام دهد که اگر حکومت من برود، این گروه‌ها خطر جدی برای منافع آمریکا ایجاد خواهد کرد.

غنی از نهادهای امنیتی که مورد اعتماد مردم بود، سواستفاده کرده و اعتماد مردم را از این نیروها سلب می‌کند، انتظار می‌رود که مسوولین و فرماندهان نهادهای امنیتی، مسوولانه عمل کنند و اجازه ندهند که غنی از اردو و پولیس در جهت اهداف شوم شخصی و قبیله‌ای خود سوء استفاده کند.

محمد نسيم جعفری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غنی
بهسود
نظرات بینندگان:

>>>   امرالله صالح شخصیت بااستعداد ولایق است اما دربعضی موارد خیلی ساده لوحانه فکر میکند ممکن برای حفظ مقام باشد.قضیه بهسود که توسط فاشیستان وماجراجویان به اینجا کشیده شد منشاء دیرینه هم دارد چون ظالمان وفاشیستان به نام کوچی چند مرتبه بالای بهسود لشکر کشی کردند والحمدالله کامیاب نشدند اما قومندان امنیه فدایی فاشیست وماجراجو همان لشکر کشی کوچی ها را به شکل دیگری عملی کرد وچندین نفر ازمردم مومن بهسود به شهادت رسیدند.روح شهدای ملت مومن وزحمت کش بهسود شاد باشد.
غرڅنئ له شمالی وزیرستان څخه

>>>   بدنبال قتل مردم مظلوم هزاره به امر امریکا برای انتقام شکست هایی متداوم در عراق و سوریه.
آتش خاوری

>>>   امریکا وقتی برای غنی میگوید که ریس جمهور کابل هستی دیگر سوال نزد شان باقی نمانده . اما غنی عقده های که در دل دارد و مثل روباه مکاره میخواهد که با دمب خود بازی کند . والا در این فکر نیست که این کشت را که خواهد دروید . زیرا آینده خود را در پشت میله های زندان میبیند .

>>>   این ....چرا از طالب ها انتقام نمی‌گیرد که تمام نفرت خشم و عقده خود را با تمام قوت تنها متوجه علی‌پور ساخته؟

>>>   غنی در بهسود به دنبال ناامن کردن مناطق هزاره جات است تا برای جهانیان وانمود کند که مردم هزاره هم مانند پشتونها مخالف دولت و دموکراسی هستند. غنی با این بهانه می خواهد راه را برای ورود کوچی ها در مناطق هزاره جات هموار کند. غنی می خواهد کار نیمه تمام عبدالرحمن خان را تمام کند. اما او کور خوانده است. شرایط امروزی با شرایط زمان عبدالرحمن غدار بسیار تفاوت دارد. او ممکن است با پشتیبانی آمریکا و اسرائیل مردم هزاره و سایر اقوام را تحقیر کند اما به آنچه که خیال می کند هرگز نخواهد رسید. غنی دشمن مردم افغانستان است او با این کار خود در حقیقت قوم پشتون را نیز تحقیر نموده و آنان را بی منطق نشان می دهد. از دشمن نباید گله کرد. چیزی که گله آور است و قلب انسان را به درد می آورد همگامی و همراهی سران غیر پشتون با این نامرد روزگار است. با نهایت تأسف باید اعتراف نمود که سران سیاسی غیر پشتونها به خاطر یک لقمه نان پس خورده غنی در اطراف او جمع شده و جنایان و خیانتهای او را توجیه می کنند. آنان اگر غیرت می داشتند از غنی فاصله گرفته و دست از پولهای مردار غربی ها بر می داشتند و در کنار مردم خود قرار گرفته و مانند آنان زندگی می کردند. حضور و وجود آنان در اطراف غنی، غنی را علیه اقوام غیر پشتون جسور نموده و فرماندهان غیر پشتون را از بدنه دولت به خصوص ازاردو و پولیس اخزاج نموده و با پشتونیزه نمودن دولت هرکاری که دلش بخواهد انجام دهد. دل کندن از پولهای باد آورده و معاشهای صدهزار افغانی و دلاری بسیار مشکل است. بنابراین می توان گفت که آنان در جرم و جنایت با اشرف غنی شریک هستند و هیچ توجیه قابل قبولی برای حضور شان در کنار اشرف غنی ندارند.

>>>   درطول پنجهزار سال تاریخ افغانستان این بار اول است که رئیس جمهور با معاونش ظاهرا هم فکر وهم نظر هستند!!!

>>>   غنی درواقع جاده صاف کن گروه تروریستی طالبان است ،نمونه اش آزاد کردن هزاران تروریست وحشی وقاتل انسان ها ی بی گناه است.
قره باغی

>>>   غنی کل این کل بی شرف فقط از کله اش فقط تعصب می بارد و بس
ای کل به جز اوغان خودش دیگر هیچ قومی را قبول ندارد نه ازبک نه تاجک و نه هزاره
اقوام غیر اوغان اگر می خواهید که حق داشته باشید و زیر بار اوغان نروید باید اتحاد کنید و قیام برضد تعصب و قوم پرستی این مفسدین

>>>   این کل بی شرف در بهسود به دنبال عقده گشایی است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است