نكته اعجاب‌انگیز نوشیدن چای سبز
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۳    ۱۳۹۱/۱/۱۷ کد خبر: 34567 منبع: پرینت

-1 چای سبز خواص ضد‌سرطانی دارد. در پژوهش‌های متفاوت نشان داده شده است كه كاتچین، ماده‌ای كه در چای سبز یافت می‌شود و EGCG نام دارد، با توقف يا تاخير در رشد سلول‌هاي سرطان مرتبط است. این ماده می‌تواند در كاهش دادن سرطان‌هایی همچون مثانه، روده بزرگ، مری، لوزالمعده، مقعد و شكم مفید باشد. مطالعات فنلاندي‌ها هم اخيرا نشان داده، نوشیدن چای سبز در حد متعادل، خطر ابتلا به سرطان سینه را كاهش می‌دهد.

2- مصرف چای سبز، سبب پایین آمدن خطر بیماری انسداد شریان‌ها می‌‌شود. در مطالعه‌ای كه ژاپنی‌ها انجام داده‌اند، محققان دریافته‌اند هرچه بیشتر چای سبز بنوشید، شانس مبتلا شدن به بیماری گرفتگی رگ‌ها در شما كمتر می‌‌شود.

 3-چای سبز قادر است خطر لخته شدن خون و سكته‌ها را كاهش دهد. «دكتر جانی بوون» در كتاب 150 خوراكی سالم این سیاره می‌گوید: «چای سبز ميزان ماده‌ای به نام فیبرینوژن را كه می‌تواند باعث لخته شدن خون و بروز سكته‌ شود، در بدن پایین‌آورد.»
 
4- چای سیاه می‌تواند به كاهش استرس‌ها در زندگی روزمره كمك كند. مطالعه‌ای در سال 2010 در دانشگاه UCL نشان داد كسانی كه یك فنجان چای سبز می‌نوشند، در مقایسه با كسانی كه سایر نوشیدنی‌های آرامش‌بخش را می‌نوشند، زودتر می‌توانند بر استرس خود غلبه كنند. چای سياه در مقایسه با چای سبز محافظت بیشتری بر ضد‌تركیبات استرس دارد.

5- انواع چای‌ها و دم‌نوش‌های بدون كافئین و چای‌های گیاهی می‌توانند بیماری‌های متابولیكی یا بیماری‌های مربوط به سوخت‌و‌ساز بدن را كاهش داده و درمان كنند.
به‌طور كلی این‌كه نوشیدن انواع مختلف چای، بخشی از یك زندگی سالم است، به اثبات رسیده است؛ نمونه پژوهش‌هایی كه در بالا به آن‌ها اشاره شد، تنها قطره‌ای از دریای تحقیقات و مطالعات انجام شده در این زمینه است كه می‌تواند شما را به نوشیدن چای علاقه‌مند و در شما حس بهتری ایجاد كند.
6-دم نوش‌ها و چای هانیبوش (نوعی گیاه دارویی كه طعم و بوی عسل دارد)و نوعي از چاي سبز می‌توانند سرطان پوست را از بین ببرند. در یك پژوهش در آزمایشگاه، مصرف دم‌نوش‌ها و هانیبوش، مانع ایجاد سرطان پوست در موش‌ها شده است و ما امیدواریم در آینده این مواد روی انسان‌ها نیز همین تاثیرات را داشته باشند.

7- انواع چاي خاصیت ضد‌پیری دارند. دانشمندان با مطالعه روی بلدرچین دریافته‌اند فرآورده‌هاي موجود در بوته چاي به توانایی تخمگذاری آن‌ها در طولانی مدت كمك می‌كند. از آنجایی كه پرندگان حیوانات پیشنهاد شده برای تحقیقات ضد‌پیری بودند، انتظار می‌رود دم‌نوش‌ها به همین میزان برای انسان‌ها نیز مفید باشند.

8- مطالعات نشــان داده‌اند چای‌های گیاهی (هم چای سياه و هم سبز) غلظت بالايي از مواد موثر در باروری مردان را دارند. در مطالعه‌ای كه مكمل‌های تركیبات استرس ساخته شده از چای سبز آزمایش شدند، نشان داده شد چای سياه، چای سبز، چینی و به‌طوركلی عصاره انواع دم‌نوش‌ها سلامت سلول جنسي مرد را بیشتر حفظ می‌كنند.
 


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   البته سعی کنید این چایهارابصورت داغ مصرف نکنید که باعث ضعف بینایی واعصاب وصدمه دیدن معده و...می شوند.علمی وفرهنگی نواندیشان

>>>   آي مردم! پس متوجه باشيد چاي را برديگرنوشيدني ها علي الخصوص نوشيدني هاي گازدار كه قاتل تدريجي شما خواهد بود حد اقل كم كنيد وديگران را نيز از فوايد چاي ومضرات نوشيدني هاي گازدار آگاه سازيد.

ف. شيرزاد-هروي

>>>   مردم افغانستان چای ( سبز یا سیاه) زیاد مینوشند پس با این همه بدبختی ها یک خوشبختی هم داشتند.
جلالی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است