توقف موترهای باربری بازرگانان افغانستان در پیشاور
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۶    ۱۳۹۲/۱/۳۱ کد خبر: 50706 منبع: پرینت

پاکستان همواره با به میان آمدن مشکلات سیاسی در روابطش با کشورهای غربی بر افغانستان فشار اقتصادی می آورد.

به گزارش طلوع، اتاق تجارت و صنایع می گوید: پاکستان برای جلوگیری از فشارهای سیاسی غرب بر این کشور مشکلات تازه در بخش تجارت و ترانزیت افغانستان ایجاد کرده است. این نهاد می گوید: این کار پاکستان سبب متوقف ماندن شماری از موترهای باربری حامل مواد خوراکی بازرگانان افغانستان در پیشاور شده است. وزارت ترانسپورت و هوانوردی می گوید: هرچند کشورهای همسایه بویژه پاکستان و ایران برای ترانزیت کالاهای شان از راه های افغانستان به کشورهای منطقه نیاز جدی دارند اما بر باور آنها این کشورها همواره برای ترانزیت کالاهای افغانستان از راه های شان مشکل افزایی می کنند.

مسوولان این وزارت همواره از کشورهای منطقه و سازمان های اقتصادی که افغانستان نیز عضویت آنها را دارد می خواهند تا جلو راه کارهای نادرست کشورهای همسایه را در قبال افغانستان بگیرد. در همین حال شماری از آگاهان اقتصاد از حکومت و جامعه جهانی می خواهند تا کشورهای همسایه را برای عملی شدن پیمان های شان در برابر افغانستان متقاعد سازند.

از سویی هم گفته می شود برای جلوگیری از بحران احتمالی اقتصادی پس از سال 2014 در افغانستان حکومت باید راهکارهای مناسب برای ساخت راه های بزرگ ترانزیتی را در کشور عملی سازد که با این کار زمینه درآمدهای بیشتر ترانزیتی نصیب افغانستان خواهد شد.


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است