پیام داکتر سمر در رابطه با لیست 4782 قربانی
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۹    ۱۳۹۲/۶/۳۱ کد خبر: 58315 منبع: پرینت

بنابر گزارش کمیسیون مستقل حقوق بشر، پیام داکتر سیما سمر در رابطه به انتشار لیست 4782 قربانی سال های 1357 و 1358 خورشیدی این چنین آمده است.


به وطن داغدار و وطنداران داغديده ام

حكومت شاهی كشور هالند لیست 4782 نفر هموطنان ما كه طی سال های 1357 و 1358 توسط رژيم سفـــاک آن دوره، مظلومانه به شهادت رسيده بودند را بعد از تحقيقات از شخصی كه خود را امان الله( ع) مدير تحقيق اداره استخباراتی آن زمان، اگـــسا معرفی كرده بود، به دست آورده و آن را در اختيار عامه و همچنان كميسيون مستقل حقوق بشر افغانستان قرار داد.

انتشار اين لیست يكــــبار ديگر زخم های كهنه سرزمين و مردم سرزمين ام را تازه كرد. حتی با يک نگاه اجمالی به اين لیست مي توان به اين نتيجه رسيد كه هيچ كس از هيچ قوم و قشری از دست دژخيمان سفاک آن دوران در امان نبوده و برای كشتن، بستن و نابود كردن بر هيچکس رحم نمي شد.

لیست موجود تنها گوشه ی كوچكی از جنايات رژيمی را نشان مي دهد كه ادعای خاتمه دادن ظلم و استبداد چند صد ساله را داشتند. انتشار نام های گرامی قربانيان مذكور شايد بتواند تسلی كوچكی باشد به منتظران برگشت عزيزان شان، خواهران، مادران، پدران و اطفال يتيمی كه هر صدای پایی را گمان بر بازگشت جگرگوشه ی شان می كردند و يا انتشار اين لیست پايان انتظاری باشد برای آنانی كه برای ديدار عزيران گم گشته شان به انتظار قيامت نشسته اند و يا انتشار اين لیست به خاطري است كه شهدای مظلوم تر از مظلوم ما بعد از سه و نيم دهه برای اجرای عدالت، امروز ثبت نام كرده اند.

در حالي كه مهار احساسات ام در اين لحظه كاري است بس مشكل، بنابر ايجاب وظيفه ام نمی توانم احساسات ام را بر زبان آورم اما در دلم برای همه آناني كه چنين جناياتی را بر عليه ملت بزرگوارم مرتكب شده، نفرين می فرستم.

کد (14)


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   قاتلین همه در ادارات مختلیف کشور به پستهای بلند کار میکنند باید گرفتار وه به چنگال قانون وهم به وارثین شهدا تسلیم داده شوند تا جزا اعمال شان را ببنند.

>>>   هموطنان عزیز بادیدن وخواندن لیست منتشر شده اشک در چشمانم جاری شد و مرا بیاد روزهای وحشتبار دوره کمونستان انداخت و زخم های دیرین را در رک پوستم تازه کرد و نفرین خویشرا برین جنایات نا بخشودنی ابراز نموده و به روح شهدای مظلوم دعانموده از خداوند متعال بهشت برین را خواهانم و قابل تذکر است که تمام بدبختی ها تا الحال درافغانستان جریان دارد اساس ان همین کشتار مردم مظلوم توسط رزیم کمونستی است که اکنون یک تعداد انها بنام کارشناس در تلویزیونها ظاهر شده به کارنامه های خود افتخار میکنند حال جواب این جنایت را چکونه میکویند وسلام
مصور از کارته نو کابل

>>>   خانم سیما سمر. احساسات شما قابل قدر است اما در عمل چه کردید.
خواهر بکتن از قربانیان

>>>   خانم داکتر سمر گذشته را صلوات آینده را احتیاط .
همین فعلآ که دولت اسلامی برسر قدرت است کشتار جریان دارد جلو همین را بگیرید . بعوض کرزی باشم همین ثانیه ریاست حقوق بشر را منهدم میکنم .
خاکسار

>>>   هموطنان نهایت محترم! خداوند(ج)شاهد است که ازدیدن لیست این شهیدان مظلوم به شدت تکان خوردم جای شک وتردید نیست که تمامی شهدای مظلوم این لیست فراموش ناشدنی نیستند با آنهم درین لیست نام استادان شهید دانشگاه ومحصلین مظلوم هم دیده میشوند که روز وشب درصنوف درسی ودر محیط لیلیه با هم در تماس بودیم.محصلین که بافروش تخم مرغ ،مواد درسی ولوازم مکتب ودانشگاه را برای خودی شان تهیه میکردند،شب وروز باتلاش خستگی نا پذیر درس میخواندند که بعد از فراغت از مکتب ودانشگاه به هموطنان عزیزش وخاک مقدس شان خدمت نمایند.اما آدم کشان وجلادان خاین ووطن فروش تمامی آرمان های مقدس وآرزوهای آنان را باخود شان یکجا زیر خاک کردند.لعنت ونفرین ابدی باد به جلادان ،دستور دادگان ووطن فروشان شهدای مظلوم این لیست وشاد باد روح این شهدای مظلوم تاقیامت.آمین ویا رب العالمین.
انجنیر ع.ناصری ،ادیلاید آسترالیا

>>>   هموطنان عزیز!
اگر ما به لست بنگریم، بخوبی دیده میشود که این لست مربوط به گروه خاص از جامعه ما نمیشود، بلکه از همه ولایات، تمام اقشار ملت با هرپیشه مسلک را در دام کور کمونیست ها انداختند،سرانجام کسانیکه ده ها هزار انسان را بدون محاکمه، بدون اثبات جرم، بدون ارتکاب جرم وبدون قانون بدست اوباشان افغانستان بهترین های جامعه خود را اعم از علماء دین، روشنفکران، داکتران، نظامیان، انجینران، کسبه کاران بدست سفاکان کشور ما مظلومانه شهید شدند وکوچکترین ترحم بالای آنها صورت نگرفت، ودر نتیجه جامعه ما در دو دهه دومیلیون عزیزترین و سرمداران جامعه خود را از دست دادیم واینست ما به کمبود کدرها وسرمداران جامعه مواجه هستیم وگره جامعه ما بدست رهبران نادان جامعه افتاده وآنها از فساد ویا معامله گری ها، ملت وکشور و سرمایه ملت ما را به یغما برده اند. اکنون ما باید لست عزیران دیگری را نیز منتظر باشیم، که توسط رژیم های دیگر دوره مجاهدین، دوره طالبان وحالا افراد ملت ما در طرف خط از بین رفته وخود مان تیشه را به ریشه خود میزنیم و درخت جامعه خود را قطع میکنیم بیاید بنگریم وبار دیگر نگذاریم خون هیچ یکی از افغان ها ما توسط دسیسه های دوشمن بدست خودمان مظلومانه ریخته شود
بیاید بار دیگر هموطن شویم ویکی دیگری خود بدست دشمن نفروشیم واز ریختن خون هموطن خود حذرکنیم
امید است دوستان با من همنظرشوند
ق -هموطن شما

>>>   آنهایکه دادازمبارزه باارتجاع وامپریالیزم غرب میزدند اکنون درپناه حمایت از کشورهای غرب قرارداردودررژیم فعلی کرزی درمقام های بالا کار می کند. ابتدا اینها درزمان دولت مجاهدین بعنوان گل سر سبد عفوعمومی گرفت وبه مقام های قرارگرفت . آقای عبدالعلی مزاری وزارت امنیت ملی را به جنرال خداداد هزاره خلقی پیشنهاد کرد وقتی اعضای از خود حزب وحدت ودولت مجاهدین با این سمت مخالفت کردند باتفنگ جواب دادند ودرگیری را شروعکرد.پرچمیها نزد مسعود وخلقیها نزد حکمتیار و... قرارگرفتن وجنگ را تشدید نمودند.

>>>   عجب تنها به یک نفرین فرستادن خودرا خلاص مینمایند در حالیکه سالهاست بخاطر احیای حقوق بشر معاش دولت را میخوری چرا عامیلین این کار را که هنوز زنده هستند مجازات ویا هم در خواست مجازات شانرا نمی کنید.خداوند از شماپرسان کند.
هراتی

>>>   سلام و ادب،
دوعاي بيپايان براي همه شهدا و صبر جميل به بازماندهګان ،تاسف زياد که اين همه نيروي انساني اکنون به ابديت پيوسته اند،
نفرين به جنګ و جنګ افروزان،نفرين به رهبران جنګ نفرين به دستګاه هاي تبليغ جنګ،نفرين به شيخهاي عرب،...نفرين به حکومت پاکستان،که در نتيجه تبليغ وتحريک ، و شيطانت انها اين همه قرباني را ما داده ايم،تحريک و تشويق به بلوا،غوغا،ياغيګيري،واشوب هاي انفرادي و دسته جمعي ځود جرم وجنايت محسوب ميشود،وجنګ برد وباخت ندارد برنده هم بازنده است،درنتيجه مقاومت اين شهدا هم خود اينها ازبين رفتند و هم ديګران را ازبين بردند ، هر دو حالت يک ضايع جبران ناپزير بوده است،
کجا هستند اين رهبران دروغين که اکنون در مقابل بازمانده ګان شهدا اقرار کنند و مسوليت تاريخي،اخلاقي وسياسي را به ګردن بګيرند و بګويند که ببخشيد ما تحريک کننده ګان اين شهدا بوده ايم و ما مقصر نابودي اينها وانها بوده ايم،افسوس که بزدلان جراات و شهامت اعتراف اشتباه را ندارند و بسيار ساده بار ملامتي را به ګردن ديګران مي اندازند ، ديګرانيکه ديګر وجود ندارند ، و اګر يګان شخص هم مانده باشد امکان دفاع اش بيفايده است،
ماافغانها مردمان جاهل هستيم،
ما حق نداشتيم عليه حکومت غازي امان اله قيام کنيم ، به تحريک بيګانه
ماحق نداشتيم عليه بچه سقاو برځيزيم،
ماحق نداشتيم عليه نادرخان،ظاهرخان،وداودخان قيام کنيم،
ماحق نداشتيم عليه حکومتهاي نورمحمد ترکي،امين،کارمل وداکترنجيب بنام کافربه تحريک بيګانه قيام کنيم،
ما حق نداشتيم عليه حکومتهاي مجددي،رباني،و طالبان برخيزيم،
امروز ما حق نداريم بر ضد حکومت ښاغلي کرزي بجنګيم به تحريک بيګانه،
ما بايد به دستګاهاي پروپاګند بيروني ګوش ندهيم ، ما بايد مردم بلواګر وشورشي نباشيم،بلکه متيع حکومتهاي خويش باشيم تا ديګر اين قربانيهاي بيشمار و بيمورد را نه دهيم،

>>>   سلام وصلوات خدا بر شهیدان مظلوم افغانستان !
هزاران نفرین بر مزدوران بی وجدان شکم ومادون شکم؛ خصوصا وطن فروشان که با کمال گستاخی وبی حیایی؛ گاهی وطن را به انگلیستان فروختند وگاهی به پاکستان، گاهی به کرملین فروختند وگاهی به کاخ سفید؛ و بدون این که از خود بپرسند به چه قیمتی؟ وبدون این که خمی به ابرو بیارند هنوز انگشت شان به سوی دیگران دراز است؛ دیگران را به هزاران عیب متهم می کنند؛ گلبدین را نمی بینید که به طمع قدرت با خلقی ها ساخت وبا پرچمی ها ساخت ؛ در آخر ادعای پدری برای پشتون ها کرده دست اوردهای جهاد ملت را بر باد داد ودر هر میدان بگیل شد بازهم ادعاهای دارد؛ در حالی که مرغ بگیل دیگر رو به حریف نمی کند ونمی تواند. برای بگویید ترا به مردم افغانستان چکار؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است