لیست قرضداران دولتی از ملکیت های شیرپور به شهرداری
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۲۰:۴۴    ۱۳۹۳/۸/۱۰ کد خبر: 82670 منبع: پرینت

لیست اراکین عالیرتبه که از ملکیت های شان در شیرپور شهر کابل قرض دار هستند.

در یک گزارش آمده:
جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست‌‌جمهوری،
ضراراحمد عثمانی سرپرست وزارت امورخارجه،
سید مخدوم رهین، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ،
محمدشاکر کارگر، سرپرست وزارت تجارت و صنایع،
محمدیونس قانونی، معاون اول پیشین ریاست‌جمهوری،
حاجی الماس زاهد عضو مجلس نمایند‌گان
و برخی دیگر از دانه‌های درشت است که با گذشت چندین سال، هنوز‌هم از بابت خرید زمین‌های شیرپور به دولت قرضدار می باشند.

در میان این افراد، غلام ‌نبی فراهی معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ و احمد مشاهد رییس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی از کمی پایین ‌رتبه‌های دولت ‌اند که پول ‌شان را تحویل نداده ‌اند.
برخی از فرماندهان پولیس و فرماندهان پیشین جهادی هم زمین گرفته ‌اند و پول‌ شان را نپرداخته ‌اند.
سمیع‌الله قطره فرمانده پیشین پولیس هرات، حاجی محمد الماس عضو مجلس نمایندگان، حضرت علی فرماندۀ پیشین جهادی و گل‌نبی احمدزی، رییس پیشین تعلیم و تربیۀ وزارت امور داخله، از دیگر قرضدار ها هستند.

از میان نزدیک به ۲۰۰ نفری که پول‌ بدهی‌شان را نپرداخته‌ اند، یونس قانونی، عبدالرشید دوستم، حاجی محمد الماس، سید مخدوم رهین، غلام‌نبی فراهی و حاجی حضرت علی در این مورد پاسخ نداده‌ اند.
احمد مشاهد، شاکر کارگر، یافته‌های این گزارش را رد کرده و گل‌نبی احمدزی‌ توضیح داده است که در هنگام توزیع زمین‌های شیرپور، به او زمین نرسیده است. اما شماری مثل قومانده قطره، اعتراف کرده که این مبلغ را نپرداخته است.

حسیب نوری


این خبر را به اشتراک بگذارید
نظرات بینندگان:

>>>   تشکرازافشایتان!

>>>   این دزدها شاید بگویند کاشکی حامد کرزی میبود که قیمت زمینهای شیر پور را از "کیسه حلیفه" یعنی بودجه دولت میبخشید و یا قیمت آنرا نقدا باز هم از بودچه دولت میپرداخت!!!!!!!از افغانپیپر تفاضا مینمایم که نام یکعده دزدان کلان یک ملیارد و هفتصد ملیون افغانی محصول برق را نیز افشاء نماید. من در میان کلانها نام فضل الهادی مسلمیار رئیس سنا را رسوا میسازم که مصارف برق را از بودجه سنا می دهد و از ششماه باینطرف لین برق خانه خود را از لین پارلمان کش کرده. و از میان دزدان متوسط اغای شولگری سابق وکیل پارلمان نام میگیرم که لین برق خود را از برج برق کش کرده است!!!

>>>   میبینیم درینجا که سردسته کلم جم هم - در شیرپور کلم دراز نموده- ولی افراد کلم جم - سردسته خود را همیشه پاک ومنزه اعلان مینمودند.
منور پکتیاوال

>>>   غنی جان تر به خدا قسم میدهم از نزد این خون خواران پول ملت بگیرید

>>>   خداوند تمام غاصبین زمین های بیت المال را به غضب خود گرفتار کند.
فراهی

>>>   اینها حـــــــق دارند هرکاری بکنند چون جـهـــــــــــــــــــاد کرده اند

>>>   دلایل اصلی که قرض را تسلم نکرده چه بوده است

>>>   درایی های احمد مشاهد که از طریق سایت انترنتی بدست آمده:برعلاوهء اینکه در زمان ریاست استاد شهیدپروفیسور معاش یکساله معلمین ومامورین ولایت تخار را بلعید وسفیر ایران شد وپولهارا نداد. حمام نمره درتالقان.برعلاوه باغ های کوچکوهوتل آریانادرتالقان.تانک تیل آریانا درتالقان.(زمین آنرابزورتفنگ غصب نمودهبود)اول شریکی بعد قباله بنام خودش شد.700جریب زمین آبی درنهرچمن تالقان.دوکان ها وسرای هادرتالقان که ماهوار کرایه شان یک ملیون ودوصد هزار افغانی یک حویلی در بادام باغ کابل.یک حولی در عقب سینمااریوب باغ بالا کابل. حویلی شیر پول. چندحویلی دیگر در تالقان درسرک اول شهر تالقان که زمین های آنرا غصب نموده بود. یک حویلی دردوبی. یک حویلی در تاجکستان.بر علاوه این شخص بسیار ظالم هم بود دروقتش 25 نفر راهم به قتل رسانیده بود که قتل معلم جمیل بسیار بیرحمانه بود که درهیچ دین و آیین اینطور قساوت وبیرحمی نیست. طوریکه معلم جمیل را گرفتار وبه کشتارگاه میبرند قبل از مرگ هرروزه یک قسمت بدنش را پاره و نمک پاشیده روز دوم قسمت دیگر... و30 روز بدنش را سورا خ سوراخ وتکه تکه نمود روز 30 ام جان به حق سپرد
.بااحترام راستگو از شهر تالقان.

>>>   آقای راستگو از شهر تالقان! با این صفات؟؟!!!! این "داکتر فیل" را کرزی چطور بحیث رئیس کمیسیون اصلاحات مقرر کرده بود!!!!! این موضوع صد در صد نشان میدهد که در تاریخ انسانها دزد کلانتر از رئیس جمهور کرزی
کلانتر دزدها و مافیا وجود نداشته است!!!!!!

>>>   قیت زمین ها به نرخ روز تحصیل شود
حقگو کابل

>>>   اقای م.اشرف غنی!
تا بکی چند نفر کاتب و مامور عاجز را پیدا کنی که زهر قهر نمایشی
خود را بریزانی. بندی کنی اما قدرتمندان را نا دیده بگیری از جمله
دو نفر رئیس را به ضمانت وزیر مالیه ات و دلاوری به خارج فرصت
فرار دهی . غارتگران شیر چور را میتوانی معاف کنی و باز هم از
عدالت لاف بزنی.
حبیب الله دور اندیش

>>>   زمین ها باید مسترد شود و این حق است
نوروز ناصر لوگر

>>>   خوب تسلیمی پول در وقت و زمانش باید صورت بگیرد و متخلفین باید رسمآ به مراجه عدلی و قضایی محرفی گردند
ولی جالب درینجااست که یک قسمت از شهر که با چهار تا قلعه کهنه گویا تاریخی که تاریخ مان جز دفاع و تجاوز کدام جالبیت د رقسمت پیشرفت و تره قی هم ندارد بیش از ده سال شد که اینقدر غوغا و جنجال را توسط گروه های مشخص بخاطر بدنام کردن گروه معدود دیگر نه به خاطرمردم وبلکه بخاطر منافع گروهی و شخصی خود به راه میندازند چرا از خاندان یحیی خان گفته میشه در تمام ولایات کشور خوبترین جایداد ها ازینها بوده و به میلیون ها دالر تا حال به فروش رسانده اند و هر روز هم دعوای ملکیت های بیشتری را هم دارند پرسان نمیگردد که چرا به کدام اساس دعوی مکلیت نموده و تما ملکیت های عامه را هرروز به فروش رسانده و پول اش را هم خارج از کشور انتقال میدهند
اینرا میگویند یک بام و دو هوا
رحیمی کابل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است