آمریکا 20 میلیون پشه را در هوا آزاد می کند
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۵۴    ۱۳۹۶/۵/۳ کد خبر: 136310 منبع: پرینت

یک شرکت آمریکایی قصد دارد 20 میلیون پشه را در فضای «فریسنو» در کالیفرنیا آزاد کند، با وجود این که چنین حرکتی غیرمنطقی و عجیب به نظر می رسد، بی گمان هدف از آن آزار و اذیت مردم نبوده است.

صرف نظر از اینکه شما از آن دسته از آدم هایی هستید که در معرض نیش پشه ها قرار دارید یا نه، باید گفت که نیش پشه ها و التهاب پس از آن همیشه آزار دهنده بوده است. تقریبا هیچ کسی دوست ندارد وقت خود را در جایی که تعداد زیادی پشه دارد بگذارند؛ بنابراین، تعجب خواهید کرد اگر بدانید که یک شرکت آمریکایی 20 میلیون پشه را در هوا آزاد می کند.

یک شرکت آمریکایی قصد دارد 20 میلیون پشه را در فضای «فریسنو» در کالیفرنیا آزاد کند، با وجود این که چنین حرکتی غیرمنطقی و عجیب به نظر می رسد، بی گمان هدف از آن آزار و اذیت مردم نبوده است.

ترفندی عجیب برای کاهش تعداد پشه ها
در واقع هدف از این کار کاهش تعداد پشه هاست. 20 میلیون پشه ی آزاد شده نر هستند و باکتری هایی دارند که پشه های ماده را از گذاشتن تخم های زنده باز خواهد داشت و در نتیجه تولید مثل ناقص صورت خواهد گرفت؛ یعنی این باکتری ها مانع تبدیل شدن تخم ها به پشه خواهند شد و به این صورت منجر به کاهش پشه ها در یک فرآیند زمانی مشخص خواهند شد.

شاید این پرسش برای شما پیش بیاید: آیا این 20 میلیون پشه ی نر آسیبی به اهالی این منطقه وارد نمی کنند؟

در پاسخ باید گفت که پشه ی نر برای انسان ضرری ندارد. این پشه های ماده هستند که انسان را نیش می زنند و از خون او تغذیه می کنند تا تخم گذاری موفقی داشته باشند.

این شرکت آمریکایی قصد دارد تا 20 هفته و هر هفته یک میلیون پشه را در چند 100 هزار متر مربع از فریسنو رها کند. اگر این تجربه موفق آمیز باشد، احتمال می رود، در سطح گسترده ای اجرا شود تا به این شیوه از افزایش تعداد این حشرات و تاثیرات منفی آنها بر ساکنان جلوگیری شود. همان طور که می دانید پشه ها از جمله حشرات ناقل بیماری های از جمله مالاریا و ویروس زیکا و سایر بیماری های خطرناک هستند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
پشه
نظرات بینندگان:

>>>   این تعداد مساوی به نفوس افغانستان است چگونه اینهارا دستگیر کرده اند؟ درکجا نگهداری میشوند غذای شان چیست ؟ چرا یک ملیون آنرابه افغانستان کمک نمیکند؟
آیا این نسل کشی نیست ؟ حقوق پرندگان نقض نمیشود؟

>>>   اگر پنج ملیون ترورست های پاکستانی را هم با باکتریا آلوده سازند تا تخم ترورست های دیگر را آلودهو نابود سازند بزرگترین خدمت به جهان است

>>>   قرار معلومات گفته شده که 7 میلون آنرا به کشور های درحال جنگ سوریه ،عراق وافغانستان کمک حواهندشد تا مردم از دست پشه های ماده درامان گردد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است