آمریکا به سیاست روسیه‌ هراسی بازگشته است
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۹    ۱۳۹۶/۱۱/۱۵ کد خبر: 146065 منبع: پرینت

«آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در آمریکا در واکنش به دکترین هسته‌ای جدید واشنگتن، در جمع خبرنگاران گفت: آمریکایی‌ها بار دیگر از روسیه‌هراسی برای توجیه افزایش هزینه‌های نظامی و توسعه تاسیسات هسته‌ای خود بهره می‌گیرند.

به گزارش اسپوتنیک، وی افزود: ما متوجه هستیم که این موضوع در نتیجه تمایل آنها به تزریق پول بیشتر به بخش صنایع نظامی است.

آنتونوف با تاکید بر اینکه کارشناسان روسی قصد دارند به زودی درخصوص دکترین هسته‌ای جدید واشنگتن، با طرف آمریکایی به گفتگو بنشینند، ادامه داد: امیدوارم در آینده نزدیک، همکاران ما بتوانند توضیحی برای بسیاری نوشته‌های مبهم این سند بیابند.

سفیر روسیه افزود: مایلم صریحا بگویم که ما در پایبندی به تعهدات خود ذیل توافقنامه‌های بین‌المللی جدی هستیم.

پیش از این هم وزارت خارجه روسیه نسبت به سند دکترین جدید هسته‌ای آمریکا هشدار داده و در یک بیانیه گفته بود: سناریوهای نظامی در این سند بطور غیرمشخص و مبهم تعریف شده است که به طراحان و برنامه ریزان آمریکایی اجازه می دهد هرگونه بکارگیری نیروی نظامی را دلیلی برای حمله‌ای به کشور متخاصم بدانند.

در سندی که آمریکا اخیرا با عنوان «بازنگری چشم‌انداز هسته‌ای» منتشر کرده، به تشریح جزییات دکترین نظامی این کشور پرداخته شده که ادبیات خاص آن، نگرانی‌هایی را به دنبال داشته است.

«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا بارها در اظهاراتی ضد و نقیض، از سویی خواستار منع اشاعه تسلیحات هسته‌ای شده و از سوی دیگر همواره بر توسعه زرداخانه هسته‌ای این کشور تاکید ورزیده است.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امریکا
روسیه
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است