روسیه انتقام سرنگونی جنگنده اش را گرفت
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۹    ۱۳۹۶/۱۱/۱۵ کد خبر: 146070 منبع: پرینت

خلبانان جنگنده‌های سوری ساعتی پس از ساقط شدن پرنده آهنین یکی از همرزمانشان در ادلب، این منطقه را با بمب‌های هدایت‌شونده هدف قرار دادند و 30 تروریست وابسته به ارتش آزاد را کشتند.

ساعتی پس از ساقط شدن یک جنگنده سوخو 25 روسیه در استان ادلب سوریه، جنگنده‌های روس این منطقه را مورد حمله قرار دادند.

آنطور که خبرگزاری اینترفاکس خبر داده، در حمله انتقام‌جویانه روس‌ها، بیش از 30 عضو گروهک تروریستی جیش‌النصر وابسته به ارتش آزاد سوریه کشته شده‌اند؛ وزارت دفاع روسیه گفته که در این حمله از بمب‌های هدایت‌شونده استفاده شده است.

جنگنده نه چندان مدرن سوخو 25 روسیه با آتش یک سلاح دوش‌پرتاب در منطقه تحت سیطره یکی از گروه‌های تروریستی اقماری ارتش آزاد سوریه ساقط شد.

منابع وابسته به معارضان سوری گفته‌اند که این جنگنده از پایگاه هوایی در اختیار روسیه یعنی پایگاه «حمیمم» بلند شده است؛ تنها خلبان این جنگنده که در ویدیوی منتشر شده تروریست‌ها، شواهد بیرون پریدنش از کابین دیده می‌شود، کشته شده است.

در همان ویدیو، به هنگام فرود آمدن خلبان ایجکت‌کرده، صدای رگبار ممتد سلاح‌های تروریست‌ها شنیده می‌شود؛ وزارت دفاع روسیه اما می‌گوید که خلبان زنده به زمین رسیده و پس از تبادل آتش با تروریست‌ها، کشته شده است.

ارتش آزاد سوریه، از گروه‌های معارض هم‌پیمان ترکیه است. قوس سال 1394 بود که یک جنگنده سوخو 24 روسیه با آتش یک جنگنده ترکیه ساقط شد و البته آن روز هم، لاشه هواپیما، جسد یک خلبان و بدن زخمی خلبان دیگر، در منطقه تحت کنترل تروریست‌های تحت حمایت ترکیه فرود آمد.

آن حادثه باعث سردی شدید در روابط روسیه و ترکیه و اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه آنکارا شد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
روسیه
انتقام
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است