روسیه از آمریکا شکایت می کند
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۳۱    ۱۳۹۶/۱۱/۲۸ کد خبر: 146777 منبع: پرینت

روسیه علیه آمریکا بر سر توقیف اموال دیپلماتیک شکواییه تنظیم می‌کند.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با یورونیوز گفت: روسیه در حال ارایه شکواییه‌هایی علیه آمریکا بر سر توقیف غیرقانونی اموال دیپلماتیک این کشور است.

وی گفت: «تاسف انگیز است که بیش از یک سال بعد از ریاست جمهوری ترامپ، روابط ما نسبت به دوران دولت دموکرات آمریکا بهبود نیافته است. به یک معنا این روابط بدتر هم شده است.»

لاوروف گفت: توقیف اموال دیپلماتیک روسیه نه تنها با کنوانسیون‌های وین مغایرت دارد بلکه خلاف همه اصول زیربنایی قانون اساسی و جامعه آمریکا خصوصا اصل عدم نقض اموال خصوصی است. وی افزود این اصل اکنون نقض شده و روسیه در حال اقامه شکواییه‌هایی در آمریکاست.

راهبرد آمریکا در سوریه، حفظ حضور نظامی خود در این کشور برای همیشه است.

وزیر خارجه روسیه در ادامه مصاحبه با یورونیوز گفت: ترکیه بار‌ها گفته است تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا مانع از افتادن کنترل مرز‌های سوریه و ترکیه به دست کرد‌ها شود.

وی افزود: «آمریکا به رغم این مساله شدیدا در حال ارایه تسلیحات به واحد‌های کرد است و کاملا موضع ترکیه را نادیده می‌گیرد. آمریکا از همان آغاز فعالیت در سوریه با سرمایه گذاری بر روی کرد‌ها اعتراضات ترکیه را نادیده گرفته است.»

لاوروف گفت: عملیات ترکیه در عفرین چندان برای وی تعجب انگیز نبوده است. وی افزود آمریکا راهبردی در سوریه دارد و آن حفظ حضور نظامی خود در این کشور برای همیشه است.

وی گفت: آمریکایی‌ها بر خلاف وعده‌های قبلی خود در حال اجرای همان کاری در سوریه هستند که در عراق و افغانستان اجرا کردند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
روسیه
آمریکا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است