حمله انتحاری به سفارت آمریکا در مونته‌نگرو
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۰۵    ۱۳۹۶/۱۲/۳ کد خبر: 147180 منبع: پرینت

سفارت آمریکا در مونته‌نگرو مورد حمله قرار گرفت

دولت مونته‌نگرو اعلام کرد، یک مهاجم نارنجکی را به داخل سفارت آمریکا در پایتخت این کشور حوزه بالکان پرتاب و سپس خود را منفجر کرد.

به نقل از شبکه خبری ای‌بی‌سی‌ نیوز، منطقه اطراف سفارت آمریکا توسط پولیس محاصره شده و این سفارتخانه به شهروندان آمریکایی هشدار داده تا به خاطر وضعیت امنیتی کنونی از ورود به این منطقه اجتناب کنند.

دولت مونته‌نگرو گفت: یک مهاجم ناشناس حدود ساعت ۲۳ به وقت گرینویچ نارنجکی را به داخل محوطه سفارت آمریکا پرتاب کرده و سپس خود را با یک بمب دیگر منفجر کرد.

براساس گزارش‌ها در جریان این رویداد هیچ‌کس دیگری زخمی نشده و خسارت بزرگ و مهمی به وجود نیامده است.

وزارت خارجه آمریکا در واشنگتن گفت: سفارت آمریکا در مونته‌نگرو در حال حاضر مشغول انجام یک بررسی داخلی است تا از امنیت تمامی کارمندان مطمین شود.

هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای در توییتر خود گفت: در حال حاضر مقامات سفارت آمریکا در مونته‌نگرو برای شناسایی این مهاجم و یا مهاجمان با پولیس همکاری می‌کنند. همچنین شایان ذکر است که از کارکنان این سفارت خواسته شده تا به دلایل امنیتی سر کار حاضر نشوند و خدمات ویزا نیز ارایه نخواهد شد.

مونته‌نگرو حدود ۶۳۰ هزار شهروند دارد و پس از برگزاری رفراندوم استقلال در سال ۲۰۰۶ میلادی به عنوان یک کشور مستقل مطرح شد.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حمله انتحاری
سفارت آمریکا
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است