سه مرکز توزیع شناسنامه در کابل بسته شد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۱۲    ۱۳۹۷/۲/۳ کد خبر: 150200 منبع: پرینت

مقام‌های اداره ثبت احوال نفوس کشور می‌گویند پس از حمله انتحاری به یکی از مراکزشان در شهر کابل، تصمیم گرفتند سه مرکز جدیدالتاسیس‌ خود را ببندند.
به گزارش جمهور؛ همایون محتاط، رییس عمومی اداره ثبت احوال نفوس به بی بی سی گفته که در مورد سرنوشت این مراکز و زمان باز شدن دوباره‌شان بعدا با مشورت با نیروهای امنیتی تصمیم خواهند گرفت.

اداره ثبت احوال نفوس در کابل دو مرکز دایمی داشت و سه مرکز دیگر را به دنبال آغاز ثبت نام رای دهندگان انتخابات پیش‌رو تاسیس کرد.
یکی از این مراکز در غرب کابل روز یکشنبه (2 ثور) هدف حمله انتحاری قرار گرفت. در این حمله دستکم 57 نفر شهید و 119 نفر دیگر زخمی شدند.

آقای محتاط می‌گوید چهار نفر از کارمندان آنها شهید و دو نفر دیگرشان ناپدید شده‌اند. "یکی از کارمندان این اداره در کما است و سه نفر دیگر زخم سطحی برداشتند."
او می‌گوید از تدابیر امنیتی مرکز ثبت احوال نفوس در غرب کابل در منطقه برچی راضی نبودند و "بارها این موضوع را با نهادهای امنیتی در میان گذاشته بودند."
رییس ثبت احوال نفوس می‌گوید آنها با توجه به حملات اخیر در این منطقه و هدف بودن این ناحیه از سوی گروه تروریستی داعش، نگران چنین حمله‌ای بودند.
گروه داعش مسوولیت حمله تروریستی روز یکشنبه در غرب کابل را به عهده گرفته است.

روند ثبت نام رای‌دهندگان از تاریخ 25 حمل آغاز شد. انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی قرار است که به تاریخ 28 میزان امسال برگزار شود.
در دوره‌های قبلی انتخابات، رای دهندگان در افغانستان با استفاده از کارت رای دهی در این روند شرکت می‌کردند اما برای جلوگیری از تقلب و سوء استفاده از این کارت‌ها تصمیم گرفته شد در انتخابات پیش‌رو هر کسی با شناسنامه ورقی‌اش که باید ثبت شده باشد، رای دهد. از آنجا که شماری از شهروندان شناسنامه ندارند همزمان با ثبت نام رای دهندگان، روندی برای توزیع آسان تر شناسنامه نیز آغاز گردید.

کد (4)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
توزیع تذکره
انفجار
نظرات بینندگان:

>>>   همه جنایات کار خود حکومت است برای ارج و مرج کردن انتخابات و بعدا از آب گل آلود خود ماهی گرفتن ، طالب را بجای داعش جا زدن و گناه های این گروه را کم جلوه دادن ، خیانت و جفاه حکومت نابخشودنی است طفل و زن ومرد مظلوم را کشتن برای اهدافش.

>>>   گروه داعش مسوولیت حمله تروریستی روز یکشنبه در غرب کابل را به عهده گرفته است.
دروغ محض است کار خود دولت است طرح اشرف خانم یهودی است طرح بی دین راکتیار است طرح ارگ خراب شده است مردم بیدار شوید تاکی در خواب غفلت؟ کدم انتخابات؟ کدام پارلمان؟ کدام رئیس جمهور؟؟؟؟؟؟؟

>>>   وقتیکه ریس ثبت احوال نفوس می گوید که ما از تدابیر امنیتی درین مرکز ناراضی بودیم و بار ها موضوع را با ارگانهای امنیتی مطرح کرده ایم باید تحقیق شود که چرا ارگان های امنیتی در مورد توجه نکرده اند . ع وغ در عوض اشتراک در جلسات نمایشی و روز گمی های بیهوده به مسله امنیت جان ومال مردم توجه کنند. از وزیر داخله و ریس امنیت ملی استجواب نمایند که چرا چنین حادثه ناگوار رخ میدهد این وظیفه حکومت است قتل یک فرد باید وجدان های این دو را تکان دهد . صرفاٌ به الفظ شدید تقبیح شد و بس ! تا به کی ؟این مردم چه گناه کرده اند که به شما بی کفایت ها رای داده اند.

>>>   نذیر احمدزی مانع استیضاح ستانکزی میشود، 57 نفر و 119 نفر خود شان شهید و زخمی شدند مسئولیت بدوش هیچ کس نیست؟!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است