روسیه هزینه های ارتش را کاهش می‌دهد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۶    ۱۳۹۷/۲/۵ کد خبر: 150309 منبع: پرینت

پوتین قصد دارد تا هزینه‌های خدمات درمانی، آموزش و زیرساخت‌ ها را در شش سال آتی حدود 162 میلیارد دالر افزایش و در عوض هزینه‌ های نظامی را کاهش دهد.

یک منبع آگاه به این مساله گفت، این مبلغ براساس ملاحظات ارایه شده و در حکمی پس از مراسم تحلیف هفتم مه سال جاری میلادی پوتین رسما اعلام می‌ شود.

این برنامه با هدف دستیابی به یک قطعیت در افزایش استانداردهای زندگی مردم روسیه در نظر گرفته شده است.

منابع آگاه همچنین اعلام کردند، منابع مالی اختصاص یافته برای ساخت و ساز و تعمیر جاده‌ ها و همچنین سایر زیرساخت‌ های حمل و نقل حدود یک سوم افزایش خواهد داشت.

بیست درصد افزایش در هزینه‌ های درمانی و آموزش نیز بخشی از برنامه ولادیمیر پوتین محسوب می‌ شود.

این افزایش به معنای این است که روسیه حدود 11.3 درصد از تولید ناخالص ملی خود را صرف زیرساخت‌ ها، خدمات درمانی و آموزش در شش ساله آینده می‌ کند درحالیکه این میزان در حال حاضر نه درصد است.

این منابع آگاه همچنین اعلام کردند، افزایش هزینه‌ ها در این زمینه‌ ها با کاهش هزینه‌ ها در سایر بخش‌ ها شامل دفاع و افزایش احتمالی مالیات همراه خواهد بود. همچنین چهار درصد مالیات بر خرید در میان سایر گزینه‌ ها خواهد بود که البته این گزینه هنوز تایید نشده است.

در ژانویه سال جاری میلادی، روزنامه ودوموستی روسیه گزارش داد که دولت و وزرای کابینه روسیه مسوول ارزیابی احتمالات افزایش هزینه‌ های مربوط به خدمات درمانی، آموزش و زیر ساخت شده‌ اند.

کد(6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
روسیه
ارتش
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است