رسوایی جدید ایوانکا ترامپ دختر رییس جمهور آمریکا
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۷    ۱۳۹۷/۸/۳۰ کد خبر: 156058 منبع: پرینت

روزنامه امریکایی فاش کرد دختر رییس‌ جمهور امریکا از ایمیل شخصی خود برای ارسال صد‌ها پیام دولتی استفاده کرده است.
واشنگتن پست فاش کرد که "ایوانکا ترامپ"، دختر دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا در سال 2017 از یک سرور ایمیل شخصی برای ارسال صدها پیام های کاری استفاده کرده است.

این روزنامه نوشت؛ کاخ سفید یک تحقیقات بر روی ایمیل های ایوانکا ترامپ انجام داده است و این تحقیقات نشان داد که او در سال 2017 بارها از یک سرور ایمیل شخصی برای امور کاری استفاده کرده که در بیشتر موارد هم قوانین دولتی را نقض کرده است.
این خبر پس از آن فاش شد که یک گروه دیده بان به نام «امریکن اورسایت» خواستار بررسی ایمیل های خانواده ترامپ شد. بر اساس ایمیل هایی که بوسیله این گروه دیده بان منتشر شد، ایوانکا ترامپ از ایمیل شخصی خود برای ارسال پیام به مقامات کابینه، مشاوران کاخ سفید و دستیارانش استفاده کرده است.

آستین اورز، رییس گروه امریکن اورسایت در بیانیه ای اعلام کرد: خانواده رییس جمهور فراتر از قانون نیست و تعدادی پرسش جدی وجود دارد که کنگره باید به سرعت پاسخ آنها را بیابد. اینکه آیا ایوانکا ترامپ اطلاعات طبقه بندی شده را از یک سرور ایمیل شخصی ارسال می کرده است؟
کاخ سفید تاکنون به این مسئله واکنشی نشان نداده است.

این اتفاق در حالی رخ داده که ترامپ یکی از محورهای کارزار انتخاباتی‌‌اش در سال 2016 را حمله به هیلاری کلینتون به دلیل استفاده از ایمیل شخصی برای انجام مکاتبات مربوط به کارهای رسمی قرار داده بود. طرفداران ترامپ بارها شعارهایی سر داده و خواستار زندانی کردن کلینتون به خاطر این اشتباه شده بودند.
خود دونالد ترامپ حتی بارها کلینتون را به دلیل استفاده از این سرور ایمیل شخصی «هیلاری شیاد» خطاب کرده بود.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ایوانکا
ترامپ
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است