ترزا می، نخست‌ وزیر انگلیس ابقا شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۱    ۱۳۹۷/۹/۲۲ کد خبر: 156429 منبع: پرینت

نخست‌ وزیر انگلیس موق شد تا از هم حزبی‌های خود رای اعتماد بگیرد و به عنوان نخست‌وزیر انگلیس باقی بماند.
به گزارش اسپوتنیک ترزا می، رهبر کنونی حزب محافظه‌کار انگلیس و نخست‌وزیر این کشور روز چهارشنبه موفق شد تا از هم‌حزبی‌های خود رای اعتماد بگیرد و کماکان مقام رهبری حزبش را حفظ کند. در این انتخابات ۲۰۰ نفر از هم حزبی‌هایش به وی رای موافق و ۱۱۷ نفر نیز به وی رای مخالف دادند.

بدین ترتیب می کماکان نخست‌وزیر انگلیس باقی خواهد ماند.
وی پس از آنکه توانست از هم حزبی‌های خود رای اعتماد بگیرد جلوی خبرنگاران حاضر شد و گفت: هم اکنون باید گام‌ها را برای به سرانجام رساندن برگزیت برداریم.
نخست وزیر انگلیس اضافه کرد: به اتحادیه اروپا باز خواهم گشت و از آنها خواهم خواست تا ضمانت‌های سیاسی را فراهم کنند که پاسخگوی خواسته‌های پارلمان باشد.

منتقدین ترزا می درون حزب محافظه‌کار که خواستار این رای‌گیری شده بودند، با توافقی که او با اتحادیه اروپا بر سر خروج از این اتحادیه به دست آورده موافق نیستند. این نمایندگان معتقدند که این توافق، خواسته اصلی بسیاری از طرفداران خروج از اتحادیه اروپا را برآورده نمی‌کند.
نخست‌وزیر انگلیس در هفته‌های اخیر متن توافق میان دولت خود با رهبران کشورهای اروپایی درباره شرایط اجرای برگزیت را علنی کرد. این موضوع خشم برخی نمایندگان را در پی داشت که خواستار استیضاح نخست‌وزیر شدند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
انگلیس
نخست وزیر
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است