پیمان سازمان ملل درباره مهاجرت به تصویب رسید
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۳    ۱۳۹۷/۹/۲۲ کد خبر: 156430 منبع: پرینت

وزیر خارجه مراکش از تصویب پیمان سازمان ملل درباره مهاجرت با رای مثبت کشورهای شرکت کننده در یک کنفرانس جهانی در این کشور خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه (AFP)، «ناصر بوریطه»، وزیر امور خارجه مراکش اعلام کرد که بیشتر کشورهای عضو سازمان ملل متحد، یک توافق جهانی غیر الزام آور برای تعامل بهتر با مسئله مهاجرت را به تصویب رساندند.

وزیر خارجه مراکش که کشورش میزبان یک کنفرانس بین المللی در رابطه با پیمان مهاجرت سازمان ملل می باشد، با این حال اذعان کرد که شمار کشورهای حامی توافق جهانی مهاجرت امن، منظم و سازمان یافته کمتر از شمار کشورهایی بوده که روی تدوین این توافق کار کردند.

نمایندگان نزدیک به ۱۵۰ کشور جهان در حالی در این کنفرانس بین المللی در شهر «مراکش» پیمان سازمان ملل درباره مهاجرت را پس از اعلام شفاهی آن و ضربه نمادین چکش به تصویب رساندند که این پیمان باعث انتقاد و اعتراض ملی گرایان و هواداران بستن مرزها به روی مهاجران شده است.

در همین حال، «آنتونیو گوترش»، دبیرکل سازمان ملل طی سخنانی در افتتاحیه کنفرانس، لحظه تصویب پیمان به عنوان ثمره تلاش های فوق العاده را تاثیرگذار خوانده و ضمن درخواست تسلیم نشدن در برابر ترس و داستان های اشتباه در رابطه با مهاجرت، از «دروغ های زیاد» در مورد متن پیمان انتقاد کرد.

این در حالی است که هدف از پیمان سازمان ملل، تقویت همکاری بین المللی برای مهاجرت امن، منظم و سازمان یافته می باشد و برای تصویب نهایی نیز چهارشنبه هفته آینده (۲۸ اذر) در مجمع سازمان ملل به رای گذاشته می شود.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مهاجرت
سازمان ملل
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است