سرباز ارتش: هواپیماها 12 عضو خانواده ام را کشتند
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۲۸    ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ کد خبر: 157777 منبع: پرینت

یک سرباز ارتش در ولایت ننگرهار مدعی است که او در خط مقدم نبرد با نیروهای شورشی در ولایت میدان وردک در جنوب کابل بود که هواپیماهای دولتی خانه او را بمباران و ۱۲ عضو خانواده‌اش را کشتند.

سرباز ارتش از ولسوالی حصارک ولایت ننگرهار می‌گوید که او در ولایت میدان وردک پاسبانی قطار نیروهای امنیتی را می‌کرد که از طریق تلفن خبر از کشته شدن اعضای خانواده‌اش از جمله پنج فرزندش مطلع شد.

این سرباز به ذبیح الله رحیمزی، خبرنگار بی‌بی‌سی که به خانه او در ولسوالی حصارک رفته، گفته با شنیدن خبر، دست از پا گم کرده و برای آخرین دیدار با اجساد اعضای خانواده‌اش، راهی شرق افغانستان شد، اما خیلی دیر به آنجا رسید.

او گفت: "یک کاروان امنیتی طرف هلمند و قندهار حرکت می‌کرد. من بخاطر تامین امنیت آنها کنار جاده‌ای در ولسوالی سیدآباد ولایت میدان وردک مستقر شدم. در همین زمان بود که تلفنم زنگ خورد. برایم این خبر ناگوار را گفتند. تکان خوردم و برای رفتن به جلال آباد آماده شدم، حدود ساعت هشت و نیم شب به قریه خود رسیدم، دیدم که خانه‌ها خراب شده و هیچ چیز سرجایش نیست."

بستگان این سرباز می‌گویند که نیمه شب شنبه (۱۸ حوت) بود که بمباران خانه این سرباز و خانه برادرش آغاز شد و تا صبح ادامه داشت.
پدر یاغستان می‌گوید که ۱۰ نوه، یک فرزند و یک عروسش در این حمله کشته شده‌اند.
به گفته پدر یاغستان، فرزند کشته شده‌اش دکتر بوده که همراه با همسر و ۵ کودکش در این حمله جان داده و از جمع خانواده او فقط سه نوه دیگرش جان به سلامت برده‌اند.
او می‌گوید که همه قربانیان به خواب بودند که بمباران نیروهای هوایی افغان و خارجی در محل آغاز شد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
هواپیماها
ارتش
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است