سرپرستان وزارت داخله و دفاع به مزار رفتند
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۲    ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ کد خبر: 157823 منبع: پرینت

یک روز پس از تنش و درگیری مسلحانه میان هواداران والی پیشین بلخ و نظامیان، سرپرست‌ وزیران دفاع و داخله به هدف پایان دادن به این جنجال‌ها، به این ولایت رفته اند.
به گزارش صدای آمریکا، عطا محمد نور، والی پیشین بلخ که با گزینش عبدالرقیب مبارز به صفت فرمانده پولیس آن ولایت مخالفت کرد، ریاست جمهوری افغانستان را به "توطیه چینی" برای برهم زدن امنیت بلخ متهم کرد که سر انجام این مخالفت‌ها ببه درگیری مسلحانه انجامید.

وزارت دفاع ملی، در اعلامیه روز جمعه (۲۴حوت) اعلام کرد که اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی و مسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله، صبح روز جمعه برای پایان دادن تنش‌ها در بلخ به این ولایت رفته اند و قرار است با مقام‌ها و چهره‌های سیاسی در این ولایت دیدار و گفتگو کنند.
سرپرست‎‌ وزیران داخله و دفاع، تا اکنون با اسحاق رهگذر،والی بلخ دیدار و کرده و احتمال می‌رود که آنان، با عطا محمد نور نیز دیدار و گفتگو کنند.
در اعلامیه وزارت دفاع ملی آمده است: "قرار است استاد عطامحمد نور، نیز در این‌ مجلس در مقر ولایت حضور بیابند".

گلوله‌باری میان هوداران عطا محمد نور، و نظامیان چندین ساعت ادامه یافت.
مقام‌های صحی در ولایت بلخ به صدای امریکا گفته اند که در درگیری‌های روز پنجشنبه در شهر مزار شریف، ۱۸ نفر به شمول ده نظامی و هشت غیرنظامی زخمی شدند که در میان آنان یک زن نیز شامل است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
وزارت داخله
وزارت دفاع
مزار
نظرات بینندگان:

>>>   چی فایده هردویش گپ زدن خود یاد ندارد وبلااخره به خبرنگاران گفتن کدام‌چکاره شان که دیگر سوال نکنید وزیردفاع در وقت معرفی اش در وزارت گفته بود که بخاطر یک زخمی همه وزارت دفاع را حرکت میدهد بالا مرغ آب چی شد عساکر فراری چی شد ۳۲ عسکر کشته شد خود نا کدام حرکت ندیدیم واگر نه تمام دومنطقه باید بمبار میشد دریک سر صلح در سر دیگر کشتار مردم چون در اختیار خود نیستند نوکر مردم اعلام مردم هستند .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است