امپراطوري عطا در بلخ فروپاشيده است!
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۰۲    ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ کد خبر: 157832 منبع: پرینت

از آنجا كه استاد عطا محمد نور نزديك دو دهه در بلخ حكمراني كرده است از نفوس قابل توجهي در ميان مردم و امكانات و منابع مالي بر خوردار است با اين وجود توان مقابله مانند گذشته با دولت را ندارد شايد بتواند در ديدار با هیات اعزامي دولت كه اسدالله خالد و امرالله صالح است با يك توافق دست يابند فرمانده امنيتي ديگري غير از مبارز را تعين كنند ولي اين داستان هميشه تكرار نميشود نيروهاي كه مورد حمايت عطا هستند مورد باز خواست ويا از كار بركنار خواهند شد چونكه عطا هدف مشخص و آرمان بزرگ ندارد وي از دنياي سياست فاصله اي زياد دارد حتي بعد تمام آن كشمكش ها در بحران قبلي اش با ارگ كه ايجاد كرد توافقات وي با استانكزي پنهاني و غير رسمي انجام شده است كه مشخص نيست در آن توافق چه بندهاي وجود دارد، هر توافقي شامل چند تبصره و ماده هاي است كساني از قوانين و حقوق مي دانند با آن آشنايي دارند كه هر يك از طرف مي تواند بر أساس منافع خود در آن توافق بند هاي را بگنجاند كه در آينده از آن استفاده كند و يكي از آنها ممكن است اين باشد كه عطا تا ابد نميتواند والي، فرمانده امنيتي و ديگر مسولان را در بلخ تعين كند كه عطا ندانسته يا دانسته آن را امضا كرده باشد چاره اي هم جز آن نداشته است، به هر حال عطا امروز نه فردا بايستي به دولت تسليم شود وي ديگر هيچ نيرو در فراتر از بلخ را در كنار خود ندارد كه بخواهد اقدامي بر عليه دولت انجام دهد.

نور هدف براي تغير حاكميت نداشت و ندارد و بارها گفته است خودش در ساختار نظام نقش عمده دارد و جزء از اين نظام است كه دولت غني تصميم جدي گرفته است به اين نوع قدرتمندان و رهبران مذهبي البته با در نظر داشت قومي پايان دهد كه تا امروز توانسته جنرال رازق را در قندهار ترور كند، دوستم را در قصرش محصور، عبدالله را در سپيدار خانه نشين، محقق را در كابل زير نظر و عطا را در بلخ درگير مسايل يك فرمانده امنيتي كند!

كساني موفق هستند كه بتوانند مردم را متحد و براي تغير اين نظام فاشيستي اقدام كنند براي آن هدف و آرمان از هيچ چيز هراسي نداشته باشند نه اينكه براي مسايل چيزهاي پيش پا افتاده در گير باشند شعار بر عليه اشرف غني بدهند اما اعصاي (تياق)اتمر را بگيرند!

عزيزان احساساتي نشويد، سنجيده و دقيق تصميم بگيريد يك بار قدرت و سخنان گذشته عطا را مرور كنيد، جمع شدن مردم در حمايت از وي را در آن روزها ببينيد كه چگونه با هوادران خود برخورد كرد و بلخ را تسليم فاشيست ها كرد حالا كه نه قدرتي دارد و نه آن لشكر را كه از سراسر كشور به طرف بلخ سرازير مي شد...
امپراطوري عطا امروز نه بلكه زماني از بلخ كنار رفت فروپاشيد!

گل امیری


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
عطا
بلخ
نظرات بینندگان:

>>>   این القاب بلند بالا و اغراق آمیز (امپراطوری) به شأن عطا نور مناسب نیست. لطفاّ مبالغه نکنید. نور در بلخ فقط به ثروت شخصی خود افزود و کسی را که زمانی مسؤل تمام خرابکاری های طالب قلمداد میکرد، امروز در تیم او جهت بدست آوردن ثروت و قدرت شخصی بیشتر همراه شده است. ماهیت اصلی این جنگسالاران با نوشته های شما تغیر نمی کند.

>>>   اشرف غنی کوچی احمق متعصب ترین و فاشیست ترین ریس جمهور در قرن 21 در دنیا شناخته شده است
تیم فاشیست و جنایت کار اشرف غنی کو چی با پلان و برنامه سرکوب گرنه مردم بومی نژاد اریایی توسط انفجارو انتحار آزادی خواهان
و عدالت خواهان جامعه به پیش میروند . کوچی ها نژ اد غنی کوچی در سال 1930 در تبانی با انگیس و امروز در تبانی با طالبان ،حزب اسلامی ، خلقی های سابق با پشتیبانی دوستان خارجی شان زمینه های تسلط یک حکومت تک قومی فاشیستی قبیله را برای اسکان کو چی ها ی پاکستان مهیا ساخته اند. خاموشی ملت غیور ما در برابر این حکومت فاسد وخون آشام غنی کوچی اصل تاسف بار است.
ای مردم بومی سرزمین خورشید از خواب گران طولانی در این عصر 21 فناوری بیدار شوید تا به تدریج سربازان دلیر و شجا ع تان که شهود 45000 تن به قتل رسید وحود تان با فامیل های تان نیز قتل عام از طرف گروپ فاشیستی اشرف غنی کوچی متعب روانی عاشق پشتونستان می شو ید و آزادی خود را از حکومت قبیله جعل کار و نابکار بی برنامه هرچه زودتر بگیرید. بخاطریکه هر وز ده سربازان و افسران شجاع سرزمین ما به همکاری تروریستان داخل نظام غنی فاشیست توسط دشمنان مزدور پاکستان و انگلیس و بشریت اسیر و به شهادت می رسند. بنا برین یک قیام سراسری برعلیه غنی کوچی غنی عاشق پشتونستان که منجر به ختم حاکمیت قبیله فاشیست و طنفروش خاین اشدی لازم وضروری است
حکومت نا مشرو ع غنی کوچی « یعنی حکومت حفظ الله امین ادم کش است » مقصر همه بدبختی درکشور همین غنی کوچی روانی و متعصب و گذافه گوبی برنامه اسایش و رفاه است .
در بین قبیله کوچی ناقل یک آدم هم روشنفکرد یده نمی شود و هم ندارد ولی میلیون تن فاشیست وطن فروش خاین دارد که امروز نسل کشی می کند، حکومت قبیله با طالب وحشی هم دست است جوانان پولیس و ارتش مربوط به یک قوم خاص غیر افغان را اشرف غنی هر روز دسته دسته می کشد و یا به دست طالب می سپارد.
غنی هیچ درک فهم از بدامنی ، بیچاره گی ، بیکاری ناداری، گرسنگی و بی دفاعی مردم عام کشور مانند حفظ الله امین خون خوار خون اشام و حتی هیچ درک انسانی ندارد و تنها درک حیوانی مانند کفتار دارد . سیاست و رفتار کردارغنیکوچی در مقابل جان بی دفاع سربازان ما مردم شجاغ وطن ما مانند افکار حفظ الله امین خون ریز است به آگاهی همه جامعه مدنی و سران احزاب سیاسی چه در داخل و خارج از کشور به عرض می رسانم که بودن غنی خون خوار در قدرت باعث بحران کلان در کشور است حتی کشور را بسوی تجزیه می برد و در این پنچ سال حکومت نابکار بی برنامه غنی فقد آغوشته تعصب قومی بین مردم غیر افغان آغوشته به فساد ، رشوت ، را ه گیری نا امنی بوده است .
از اینکه هر روز تابوت عزیزان مان را با اجسادشان به زیر خاک دفن کرده خسته شدیم، هیچ بی وجدان و بی غیرت تاجیک نیست که تمام جوانان ما را از جنوبی جمع کرده بیاورد تا هر قوم امنیت ولایت و خانه و محل زندگی خود را بگیرد، ما هر روز از جنوبی محافظت می کنیم، با تاسف در بدل محافظت از خانه و منزل این بزرگواران نا سپاس تابوت جوانانمان را هدیه می گیریم. مظاهره چیان زن چند روز پیش در ولایت جوزجان گفته اند که غنی مسلمان نیست و آنها به صفت ریس جهمور کشور مشور نمی شانس ؛ بخاطریکه طلبان به کمک غنی در نواحی شما کشور ظلم و بیدا می کنند . مبارز دلسوز به بوطن مرم در داخل و خارج کشور همه خواهان برکناری غنی متغصب و خون ریز و دیگر رهبران بی کفایت دولت نا و حدت ملی هستند و محاکمه ای علنی آنها میخواهند.
اولین گام درراه ازبین بردن تعصبات قومی وقبیلوی تخییر نام افغانستان است. زیرا افغان ، علاوه بر اینکه درزبان انگلیسی به سگ شکاری ، اطلاق شده است، وهم در اروپا این نام از نظر مواد مخدربنام سورته افغان« جرس سیاه افغان » ! از نظر تاریخی متاسفانه یکی ازسه نامهای یک قوم واحد است، یعنی ، افغان؛ پتان، پشتون یا پختون، هرسه این نامها به یک قوم خاص اطلاق میگردد. بقیهء ملیتهای این کشور هرگز نه افغان استند ونه هم با افغان کدام پیوند تاریخی وفرهنگی ویا نژادی دارند.
افغانها مطابق تیوری پدر ژورنالیزم اوغانی، محمود خان طرزی، زبان قومی خودشان را دارند، که زبان اوغانی یا پشتو می باشد.
ازنظر تباری،افغانها یا پشتونها تعدادی ازقبایل هندی الاصل ملتانی بوده که سرزمینهای آبایی شان اطراف کوه سلیمان، خیبر پشتخوا و وپشین وژوب می باشد و این مناطق درتاریخ بنام افغانلند یاد شده است و دریاد داشتهای تاریخی بعضی ازنویسنده گان انگلیسی منجمله ( الفنستون) مولف کتاب افغانان نمایندهء انگلیس در دربار شاه شجاع نامهای تمام مناطق افغان نشین با تفصیل آن ذکر گردیده است.
درقرن بیست ویک برای ازبین تعصبات قومی وقبیلوی، یگانه راه حل در افغانستان کنونی، تغیر نام قومی افغانستان است که اساس تعصب های قومی پنداشته میشود.
کوچی ها پاکستان با عث خطر عظیم ناهنجاری های اجتماعی درجامعه افغانستان .

>>>   معلم اتامامد حالا امپراطور نه یک قطی پیپسی میباشد که باید به کثافت دانی انداخته شود و اگر بازهم به لجاجت و شرارت خود ادامه دهد درانصورت جای شان کثافت دانی نه بلکه چاه سپتیک میباشد که برای ابدالابد مردم افغانستان از شرارت ان رهایی پیداکنند
جاهد رضایی از خواجه غار تخار

>>>   عطا نور به اینده اش سخت نگران است اگر شکست بخورد و از قدرت در مزار بیافتد شاید صفحه دوم کار وی باز شدن دوسیه ملیون ها دالر دزدی شده از گمرکات و بنادر باشد و نیز بررسی جایداد هایش که ارزش ملیون ها دالر را دارد .
مردم مزار بخصوص طبقه جوان ان به شعار های واهی و کهنه احساساتی اغای عطا فریب نمی خورند .
عطا زیر ان ریش دراز و این شعار های جهاد و مجاهد توانست خود را صاحب ملیارد ها دالر سازد .
و جان هزاران هموطنش را فدای منافع شخصی اش ساخت .
زود باشد یا دیر باید جواب این خیز و جست و این سرمایه باد اورده را باید به ملت بدهد .

>>>   سلام .
عطا محمد نور تاریخش گذشته است دیگر نمیتواند مردم را فریب دهد یا بخرد و در مقابل حریفان خود استعمال کند.عنقریب به خاطر جنایاتش محاکمه میشود.
مزاری.

>>>   فاشیستهای قبیله مانند افغان ملیتها در راسهم اسماعیلیون خبیث و همفکرانش و حزب راکیتیار { قصاب}کابل وبعضی حلقات دیگر آنقدر بالای اشرف غنی پوچ مغز جهان فشار می آورند که به هر وسیله ایکه میشود عطامحمد نور، را سرنگون و یا مثل جنرال عبدالرازق ترورش کند . عوض کردن شخص دیگری به جای رقیب مبارز از طرف اشرف غنی امکان ندارد که پزیرفته شود اگر به همچو کاری موافقه کند از طرف دشمنان سوگند خوده فارسی {دری} زبان مانند راکیتیار و رسماعیل یون کلان فاشیستای لجوج به تسلیم شدن محکوم میشود.

>>>   بلخ اگر نورانی است از نور است
گرچه خفاشان ورا دشمن بود

>>>   اگر خارجی ها مداخله نکنند سه روز ارگ را تصرف میکنم !!!!
برون مداخله خارجی ها سه ساعت مقاومت کرده نتوانست ، حالا میگوید: با قوماندان جدید مشکلی ندارم !!!

>>>   aboor Raheel
کشوری که سرود ملی اش از مغز گندیده و عقب‌مانده‌یی چون باری جهانی "باری انتحاری" تراوش کرده باشد، هرگز نمی تواند به زندگی انسانی باهمی و مدرن‌ دست یابد. باری جهانی، این ستایشگر بدویت و توحش قبیلوی، اخیرا در مورد رویداد بلخ یادداشتی نشر کرده و عطا محمد نور و حامیان سیاسی اش را "لندغر" خطاب کرده بود. همه میدانند که اگر کسی در سطح باری جهانی سقوط و نزول کند می‌تواند عناوین بیشمار مشابه و یا تندتر و زننده‌تر و حتی جاافتاده‌تر گروهی و جمعی را به باری جهانی و هم‌قماشانش بدهد. و اما پاسخ این پوپنک‌دماغ چرکین‌اندیشه را هموطن عزیز و فرهیخته دیگری- جناب آقای عارف رحمانی، به خوبی تمام داده اند که میخوانیم:

"در پاسخ باری #جهانی وزیر سابق #فرهنگ مملکت!
#جناب وزیر!
شما مثلا #شخصیت فرهنگی #افغان ها هستید. شما مثلا وزیر فرهنگ مملکت بوده اید، واقعا شرم سارم از این همه جهل و جفنگ و عصبیت و کوته اندیشی تان.
حالا می‌فهمم چرا در ۲۷۰ سال حکومت تان به جای تولید فرهنگ، علم، هنر و شکل گیری تمدن و ترقی و توسعه و تولد شخصیت های مانند مولانا، سنایی، فردوسی، ابوریحان، فخررازی، خواجه انصاری، امام ابوقتیبه بغلانی، امام ابوحنیفه، بونصر مشکان ها، رژیم های ویرانگر و آدم کش شاهنشاهی، جمهوری های آدمی خوار داودخانی و کمونیستی، امارت اسلامی و ملاعمرها، ملادادالله، نادرغدارها، عبدالرحمان خان ها، ملاهبت الله ها و مزدورانی مانند ترکی و امین و نجیب و شماری از آدم کشان حرفه ی به نام غازی فلانی خان و غازی بهمانی خان تولید و تکثیر شده اند!!
حالا راز ۲۷۰ سال شرم سازی تاریخی یک ملت و سترون بودن این جامعه را از حیث علم و فرهنگ و تمدن درمی یابم. تعصب و توحش و نادانی تو در تو و فراگیر!!
حالا می فهمم چرا هر حاکم، وزیر و والی تان( جز استثناء هایی) در طول تاریخ ۲۷۰ ساله مزدور و وابسته به بیگانه، وطن فروش و جاسوس و غدار بوده است! حالا می فهمم چرا این همه بدبخت و عقب مانده هستیم و محصولات کشورم؛ انتحاری و انفجاری و سیاست مداران فیک چون اشرف غنی است! حالا می فهمم که تقریبا همه تان سر و ته یک کرباسید! حالا می فهمم که اگر این مملکت ۲۷۰ قرن دیگر در دست سیاست مداران مثلا اهل علم و فرهنگ و ادبی چون شما باشد این کشور به عصر طلایی غوریان و غزنویان و کوشانیان و تیموریان و خراسانیان نخواهد رسید و از مولانای عشق و محبت و فرودسی حکمت و خرد و ابوریحان جامعه شناس و تاریخ دان و ریاضی دان و سنایی عارف و عاقل و بونصرمشکان مدیر و مدبر خبری نخواهد بود. و افغانستان هم چنان افغانستان خواهد ماند.‌ فاین تذهبون!"

پ. ن:
من این نوشته را از صفحه سایر دوستان گرفته ام نه مستقیما از صفحه آقای رحمانی.

>>>   چگونه از ( نفوذ ) قابل توجهی برخوردار است که سه ساعت نتواننست مقاومت کند ؟؟

>>>   ظلم بقا و وفا ندارد ، خداوند از مال حرام و زور نا جائز مسلمانان را نجات دهد، بزودي دوستان اصيل و كم مصرف امريكا يعني طالبان قدرت را گرفته و به رضاي ملت و همكار مردم سرمايه هاي نا جائز را ضبط نموده به بيت المال تحويل ميدهند.

>>>   اشخاص معاش بگیر فیسبوکی و شبکه های خبری ارگ با زیکزاک رفتار های شان دیگران را با وصف مردم داری و قوت مردمی که اشرف غنی را در ارگ هم قرار ندارد انرا با چلندیات شان شخص ضعیف و فاقد قدرت مردمی میگویند و اشرف غنی احمدزی را که امروز دو فیصد از مردم کشور ما را طرفدار ندارد انرا مردمدار و صاحب عقل و قدرت وانمود کرده اند که این چنلدیات و سخنان نادرست انها مسخره کننده است مردی کسیکه به عهد پیمان خود پابند نباشد به اسلامیت و عقلانیت و درایت ان زیر سوال است غنی غیر از دروغ و دوکه و فریب و اغوا گری شرارت و چیغ های نا موزون چیزی دیگر نداشته و ندارد از بیکاره گی و قومگرایی غنی است که کشور ما بیشتر از پیش نا امن گردیده ترورستان قویتر شده فقر و بیچاره گی و دربدری و بیکاری از حد گذشته چه افتخاری غنی دارد که مردم انرا بر کشور خود بازهم حاکم سازند و یا انرا با هر توافقی که مانند گذشته باشد بصورت قطع انرا نمیپذیرند ولو که بخون چان هم باشد .

>>>   آغای امیری جناب شما همیشه منفی بازی میکنید با وصف آنکه شما هم کدام هدف پاک در سر ندارید و نوشته های تان تعصب انگیز است در پشت سایه نور پنهان هستید وو قتی آغای نور وارد یک مشکل می‌شود شما می خواهید که ایشان باید از راه جنگ مساله را حل کند. لطفاً بس است.
منیر کانادا

>>>   امپراتور میگفت که اگر قوای خارجی نباشد کابل را در ض ف سه روز میگرم حالا نمیتواند حتی اطراف واکناف روضه را کنترول کند وبه بسیار غضب وقهر دست به سلاع میبرد و. عساکر دولتی را زخمی میکند فکر کنم این کار عاقلانه نیست
عبدالله ریحان

>>>   برای همه معلوم است که عطا به دنبال منافع شخصی خودش هست و می خواهد که تمام مال حرامی را که جمع کرده است حافظت کند و چند نفر که پشت سر وی هستند فقط با پیسه کار می کنند
گرچه غنی هم آدم ایده آل نیست اما عطا خیلی پلید و فرصت طلب است
جمشید از هرات باستان

>>>   تنها راهی بیرون رفت از این باتلاق .متحد شدن اقوامهاي مختلف غیری پشتون است.این اقوام اتلاف بزرگ را تشکیل دادند که در ابتدا لرزه به جان سلطه گران افتاده بود .وقوم سلطه با هر نیرنگ برای ضعیف نمودند این اتلاف کمر بسته


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است