مبارزات غازی اشرف غنی خان شهید و یارانش
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۴۵    ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ کد خبر: 162230 منبع: پرینت

تاریخ سال 2120 یعنی یکصد سال بعد از امروز چنین نوشته خواهد شد.

یک قرن قبل از امروز یکی از مجاهدان راه استقلال و آزادی افغانستان غازی محمد اشرف خان که در علوم اسلامی پروفسوری داشت و دومین متفکر جهان در علم ریاضیات اقتصاد ، شرعیات و خدا شناسی و در تاریخ اسلام اولین اسلام شناس نیز بود استقلال افغانستان را از آمریکا بزور نیزه بدست اورد

غازی اشرف غنی خان با یکصد هزار نفر مسلح تاقین سرخ از مشرقی جنگ را آغاز و نزده سال تمام علیه نیروهای اشغالگر کوه بکوه جهاد کرده در آخرین نبرد که منجر به شکست دشمن شد غازی محمد اشرف غنی خان همراه با مجاهدانش بطرف کابل حرکت و در قسمت پلچرخی با نیروی های اشغالگر امریکا جنگیده و درین جنگ نیروی اشغالگر تلفات سخت را متقبل شدند .

با پیروزی غازی اشرف غنی خان امریکا مجبور شد استقلال افغانستان برسمیت بشناسد و نماینده خود یعنی جانکیری به افغانستان فرستاد تا تربیتات خروج عساکر خودرا از افغانستان روی دست گیرد.

زمانیکه ترامپ ریس جمهور وقت آمریکا به میدان بگرام آمد غازی محمد اشرف خان تنها و بدون افراد مسلح در قلب عساکر دشمن به بگرام رفت و به ترامپ گفت ما شیر هستیم بی خبر نیایند که میخوریمتان دست اش را به پشت ترامپ کشید و برایش گفت میخواهی بروی یا بمانی ازین حرف غازی اشرف خان ترامپ به لرزه افتاد و از غازی اشرف غنی خان مهلت خواست تا با عسا کرش افغانستان را ترک کند.

در زمان خروج نیرور های اشغالگر از کابل گروهی از زنان شجاع به سرکردگی بی بی گل غنی در حصه ماهیپر به قشون شکست خورده امریکا حمله کرد همه نیرو های اشغالگر کشته شدن و تنها ترامپ زخمی زنده با یک هیلیکوپتر از محل فرار کرد.
از آن روز به بعد غازی اشرف خان لقب بابا و بی بی گل غنی لقب بی بی ملت را کسب کردند.

سرزمین خورشید


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
غازی اشرف غنی
تاریخ
طنز
نظرات بینندگان:

>>>   بلی قبلا هم تاریخ به عین شکل مسخ شده و بالای مردم قبولانده شده بود اینبار نیز دور از امکان نیست که عین همین جملات را در تاریخ بنویسند و از این آقا که در زمانش موبایلت را ازجیبت میدزدند موترت را از زیر پایت میگرفتند و خودت را میکشتند یک قهرمان بسازند

>>>   ا شرف غنی متفکر تعریف شتر ما خواندیم ، تو هم بخوان تاریخ ظهور قبیله افغان از پشتونستان به سرزمین خراسان

ظهور قبیله بنام افغان « پشتون » به علت خشکسالی طولانی در اطراف کوه های سلیمان در ( سال 1018 هجری , قمری ) , به دستور شاه عباس صفویی به سیستان در اطراف تالاب هامون هرمند سرزمین آبرفتی با همرای قطار شتران و گله ها مسکن گزین شده اند و از اولاد شان در مقابل بقایای شاه طهماسب « شیعه دوازده امامی » نوکر به خدمت پاس بانی میگرفت. کوه های سلیمان در شمال غرب پاکستان کنونی در مرگز شهر مستنگ در تاریخ یمنی محاربات سلطان محمد از سر زمین آبایی افغانان محل سکونت آنان در وادی رور سند و اطراف کوه های سلیمان از قبایل هندی الا صل ملتانی نام برده است و از توابع ایالت سند و از اجزاء پاکستان کنونی می باشد. در یا داشتهای تاریخی بعضی از نویسنده گان انگلیسی منجمله ( جنرال ادوارد فلینستون ) مولف کتاب افغانان نماینده انگلیس در در باره شاه شجاع نامهای تمام مناطق افغان نیشن با تفصیل آن در اطراف کوه سلیمان , خیبر پشتخوا و وپیش وژوب سرزمین آبایی افغانان می باشد و ذکر گرده است.
سید محمد یعقوب هروی در تاریخ نامه ی هرات، نیز این واقعیت را می نویسد زیستگاه اوغان« افغان » یکی از ولایات مکران بوده است. شهر مستنگ شامل دهات بسیاری بوده است چنانکه در حاشیهء کتاب تاریخنامه ی هرات هم ذکر شده است که: شهر مستنگ یا مستنج را استخری و مقدسی هر دو در آثار خود اسم برده اند.
وقتی تاریخ خراسان قدیم (افغانستان امروزی) را بررسی نماییم طایفه ی افغان و کشوری به نام افغانستان در تاریخ و جغرافیای کشور ما موجود نیست و مردم ما که امروز برخلاف صریح اسناد تاریخی افغان نامیده می شود هیچ گونه تعلقی به افغانستان دیروزی و مردم آن سرزمین که اوغان=افغانها بوده اند، ندارد.
ابوریحان بیرونی در کتاب تحقیق ماللهند نوشه است قبیل افغان در کوه های غرب هندوستان به سر می بردند وتابه حدود رودخانه سمندر میرسد.
مرحوم میرمحمد صدیق فرهنگ می گوید واژه ی پشتون و افغان در آثار نویسدگان وشا عران این قوم این قوم با مفهوم واحد به جای یکدیگر استعمال شده اند. بنا براین بطور کلی واجمالی میتوان گفت که خود پشتونها ترجیحاً خود را پشتون گفته اند، درحالیکه فارسی زبانان آنان را افغان وهندیان، پتهان نامیده اند وهرسه کلمه از سدۀ شانزدهم به بعد در کتابت راه یافته ودرمعنی واحد بکار رفته است.
دیگر کشور نیز به معنی واحد ویکسان هردو واژه ی پشتون وافغان تأکید میکند: «هنگامیکه زبان پشتو به مرحلۀ خط وکتابت رسیده است کلمات افغان وپشتون درآثار نویسندگان وشاعران این قوم با مفهوم واحد به جای یکدیگر استعمال شده اند. بنا براین بطور کلی واجمالی میتوان گفت که خود پشتونها ترجیحاً خود را پشتون گفته اند، درحالیکه فارسی زبانان آنان را افغان وهندیان، پتهان نامیده اند وهرسه کلمه از سدۀ شانزدهم به بعد در کتابت راه یافته ودرمعنی واحد بکار رفته است.»
هموطنان آگاه قلم بدست افغان تنها نام یک قوم از اقوام افغانستان امروز اینها بنام ها ی درانی و غلجائی ( غلزائی) است و افغانها نام ها تاریخ و فرهنگ و استوره یکسان در سرزمین امروز بنا م افغانستان ندارند بلکه بر ضد ان هستند و تلاش دارند هویت تک قومی خود را بر‌دیگر اقوام تحمیل میکنند. آنها بتنهایی در افغانستان حکومت تک قومی دارند و دیگر اقوام را در معادله قدرت راه نمی‌دهند.
داشتن دوکتورای غنی فقط تفرقه بهتر و سیستماتیک تر بین تمام اقوام شریف سرزمین مان و جایگزین کردن فاشیست های قبیله و کوچی های متعصب بجای آزادیخواهان نو اندیش را به ارمغان آورد .
عزیزان اقوام مختلف با سیاست های متفاوت باید بکوشند در اطراف واژه های وحدت و همدلی که یگانه راه نجات از دست متعصبان فاشیست و سران به قدرت رسیده پوشالی طاغوتی است جمع شده و با وحدت و همدلی تمام برای ساختن سرزمینی آزاد و مستقل و متکی بخود و دور از فاشیست های زمان بکوشند .
تاجیک گرسنبل است
افغان بلبل است
هزاره شاخ گل است
ازبیک خوگل است
پشه ای ساقه است
ترکمن خودل است
هرکس گوید همه افغان است
نادان , جاهل و بی ایمان است
منابع و ما خذ :
1_ آکا دمیسین دکتر عبدالاحمد جاوید، مقاله کابل در گذار گاه تارخ ، مجله سباوون ، سال اول دلو1366.
2_ میر غلام محمد غبار، جغرافیای تاریخی افغانسان
3_ عبدالحی حبیبی ، مجله آریانا کابل 1348
4 -- میر محمدصدیق فرهنگ ، افغانستان درپنج قرن اخیر، جلد اول، ص 6
5 _ ولادمیربارتولد، تشریح جغرافیا تاریخ خلافت شرقی ، ترجمه عرفان چاپ تهران صفه 374
6 _ محمد امین زواری ، جغرافیای تاریخ بلخ، بنیاد موقفات افشار، تهران 1388 . 7- افغان ( گزارش سلطنت کابل ) , مونت اسوارت افنستون , ترجمه محمد آصف فکرت 1376. 8- اقوام کوچی مجموع مقالات به کوشش حسن پاپلی یزدی 1372 .
9—غفور روف باباجان . تاجیکان . تاریخ قرون وسطی و دوره نوین دوشنبه انشار وزرات

>>>   اشرف غنی متعصب ترین و فاشیست ترین ریس جمهور در قرن 21 در دنیا شناخته شده است
تیم فاشیست و جنایت کار اشرف با پلان و برنامه سرکوب گرنه مردم بومی وطن توسط انفجارو انتحار آزادی خواهان و عدالت خواهان جامعه به پیش میروند .

نژ اد غنی در سال 1930 در تبانی با انگیس و امروز در تبانی با طالبان ،حزب اسلامی ، خلقی های سابق با پشتیبانی دوستان خارجی شان زمینه های تسلط یک حکومت تک قومی فاشیستی قبیله را برای اسکان کو چی ها ی پاکستان مهیا ساخته اند. خاموشی ملت غیور ما در برابر این حکومت فاسد وخون آشام غنی کوچی اصل تاسف بار است.

ای مردم بومی سرزمین خورشید از خواب گران طولانی در این عصر 21 فناوری بیدار شوید تا به تدریج سربازان دلیر و شجا ع تان که شهود 48000 تن به قتل رسید وحود تان با فامیل های تان نیز قتل عام از طرف گروپ فاشیستی اشرف غنی کوچی متعب روانی عاشق پشتونستان می شو ید و آزادی خود را از حکومت قبیله جعل کار و نابکار بی برنامه هرچه زودتر بگیرید.

بخاطریکه هر وز ده سربازان و افسران شجاع سرزمین ما به همکاری تروریستان داخل نظام غنی فاشیست توسط دشمنان مزدور پاکستان و انگلیس و بشریت اسیر و به شهادت می رسند. بنا برین یک قیام سراسری برعلیه غنی کوچی غنی عاشق پشتونستان که منجر به ختم حاکمیت قبیله فاشیست و طنفروش خاین اشدی لازم وضروری است .

حکومت نا مشرو ع رای گوسفندی غنی کوچی « یعنی حکومت حفظ الله امین ادم کش است » مقصر همه بدبختی درکشور همین غنی روانی و متعصب و گذافه گوبی برنامه اسایش و رفاه در کشور بی دفاع است .
در بین قبیله کوچی ناقل پاکستان یک آدم روشنفکرد با دید وصیع د یده نمی شود و هم ندارد ولی 100 تن فاشیست وطن فروش خاین دارد که امروز نسل کشی می کند، حکومت قبیله با طالب وحشی هم دست است جوانان پولیس و ارتش مربوط به یک قوم خاص غیر افغان را اشرف غنی هر روز دسته دسته می کشد و یا به دست طالب می سپارد.

غنی هیچ درک فهم از بدامنی ، بیچاره گی ، بیکاری ناداری، گرسنگی و بی دفاعی مردم عام کشور مانند حفظ الله امین خون خوار خون اشام و حتی هیچ درک انسانی ندارد و تنها درک حیوانی مانند کفتار دارد . سیاست و رفتار کردارغنی کوچی در مقابل جان بی دفاع سربازان ما مردم شجاغ وطن ما مانند افکار حفظ الله امین خون ریز است به آگاهی همه جامعه مدنی و سران احزاب سیاسی چه در داخل و خارج از کشور به عرض می رسانم که بودن غنی خون خوار در قدرت باعث بحران کلان در کشور است حتی کشور را بسوی تجزیه می برد و در این پنچ سال حکومت نابکار بی برنامه غنی فقد آغوشته تعصب قومی بین مردم غیر افغان آغوشته به فساد ، رشوت ، را ه گیری نا امنی بوده است.

>>>   هههههههه سرزمین خورشید از گلمرجان هیچ یاد نکرده.
احمد از ترکیه

>>>   درزمان غازی محمد اشرف خان عالى جناب همايونى شاه همه ستانهاى کشور در ارگ يک درخت توت از انفجار بمب غول پيکر بنام "بى بى همه بمب ها" با چاقوى کابلى و تيغ هندى مانند وزير اکبرخان مردم ناحیه آچین جلال آباد را نجات داد.
پايان هجو

گزارشی از کابل و جلال آباد
"چگونه انفجار بمب غول پيکر بنام "مادر همه بمب ها" افغانستان را آلوده ساخت ?"
نويسنده به زبان آلمانى عمران فیروز Emran Feroz
ترجمه به فارسى: حميد بهشتي
ترجمه به اسپانیایی: Fausto Giudice
ترجمه به فرانسوى : Miguel Álvarez Sánchez
ترجمه به فارسى: حميد بهشتي
گزارش کوتاهی که به ندرت مورد توجه قرار گرفت، چند هفته پیش در شبکه محلی کابل نیوز در باره ناحیه آچین واقع در استان شرقی ننگرهار پخش شد. در 2017 آچین مدت کوتاهی در عناوین اخبار جای گرفت. دلیل آن: سلول حکومت اسلامی در افغانستان و نیز افکندن "مادر همه بمب ها" (MOAB: Massive Ordnance Air Blast) بر آن منطقه بود که بزرگ ترین بمب غیر هسته ای ارتش آمریکاست. اما اکنون اهالی آچین از امراض مهیبی در عذاب می باشند که از زمان انفجار آن همواره بروز و در این میان به شدت گسترش یافته اند. چندین تن از اهالی محل از بیماری های همه گیر که بیش از همه کودکان بدان مبتلا گشته اند به کابل نیوز خبر دادند. آنان از جمله از امراض جلدی نام برده اند.

چند روز پیش شبکه خبری موسوم به طلوع نیوز که معروف به داشتن سمپاتی (دوستانه) برای آمریکا است از آثار این بمب بر انسان و محیط زیست گزارش کرد. به گفته "جم روز" که از اهالی آچین است "پس از انفجار این بمب بیماری های بسیاری بروز نمودند". یک تحلیل گر نظامی بنام عتیق الله عمرخیل بر آثار طولانی آن بر انسان تأکید نمود: "این بمب بر چشمان انسان أثر نهاده موجب خطا در دید می گردد.فزون بر آن بر اعضای درونی بدن انسان اثر دارد، زنان باردار و نوزادان نیز خسارت می یابند.

از آثار دیگر آن نابودی گسترده گیاهان و حیوانات است. بنا بر اظهارات اهالی ناحیه "مهمند دارا" در استان ننگرهار، سطوح وسیع کشاورزی که بر اثر این بمب خسارت دیده اند دیگر قابل کشت نمی باشند. از درختان خشک و گیاهان و صخره هایی که به سرعت تبدیل به پودر می گردند نیز گزارش شده است. سید جلال شایانِ آنتروپولوگ (انسان شناس) به ناشر اظهار داشت: "اینگونه گزارشات موجب دلواپسی بسیار بوده، باید مورد توجه جدی قرار گیرند. "مادر همه بمب ها" و سایر تسلیحات به کار رفته در طی سال ها افغانستان را آلوده ساخته، زیربنای زندگی افراد بسیاری را به نابودی کشانده اند. بسیاری از مناطقِ خسارت دیده، دور افتاده و به سختی قابل دسترسی می باشند. بهمین جهت نیز زمانی طولانی باید سپری گردد تا بتوان به تمامی آثار مربوطه پی برد".

در لنگرهار چه خبر است؟ و اصلا در تمامی افغانستان چه خبر است که امسال بیش از همه سال ها به شدت هدف بمباران قرار گرفته است؟ بنا بر اطلاعات پنتاگون فقط در ماه اکتبر گذشته 797 حمله هوایی به افغانستان شده است که میانگین آن روزانه 26 حمله بوده. این اوضاعِ همه روزه یِ افغانستان در 18 سال گذشته است. اینکه بارش دائم بمب، همانند ویتنام، چندین دهه عواقب خواهد داشت، فقط گمانزنی نیست، اما از جانب مسئولان نادیده انگاشته می شود.

بیش از 2 سال است که از انفجار MOAB می گذرد. اما آثار بمب مزبور در ابهام است. اندکی پس از انفجار آن منطقه ی آچین از جانب ارتش آمریکا و ارتش افغانستان به شعاع وسیعی مسدود و غیر قابل عبور گشت. به همین جهت نیز روزنامه نگاران نمی توانستند در محل گزارش تهیه نمایند و تا امروز نیز روشن نیست چه تعدادی از اهالی توسط بمب مزبور هلاک گشته اند. بنا بر اظهارات رسمی فقط مبارزان حکومت اسلامی در منطقه هدف بوده اند. دو هفته پس از بمب اندازی من به ناحیه خوگیانی در نزدیکی آچین رفته بودم. همان زمان بسیاری از اهالی بر این نظر بودند که "مادر همه بمب ها" اکثرا اشخاص غیر نظامی را کشته است. علاوه بر آن اهالی محل در باره دو امر مطمئن بودند. اول اینکه می دانستند که آمریکا از افغانستان به صورت میدان آزمایش تسلیحات سوء استفاده می کند و دیگر اینکه انداختن MOAB اوج موقتی اینکار می باشد. علاوه بر آن مردم، همان زمان نیز از امراضی که از زمان انفجار بمب گسترش یافته اند گزارش کردند.

حال دولت که متحد آمریکاست و از انداختن بمب اظهار شادی می کرد، به خاطر گزارش های روز افزون قصد دارد به موضوع رسیدگی نماید. وزارت بهداری افغانستان می خواهد پزشکان و پرسنل بهداری را به منطقه گسیل، نمونه برداری کرده و آسیب دیدگان را مداوا نماید. سیما سمر، وزیر حقوق بشر و مشاور رئیس جمهور، اشرف غنی، وجود مشکلات سلامتی را که از زمان انفجار بمب بروز نموده اند تأیید نمود.

یک پزشک در استان ننگرهار که از انتشار نام خویش ابا دارد به ناشر اظهار داشت، بیماریهایی که با بمب اندازی های آمریکا ارتباط دارند، از زمان ورود نیرو های ناتو در پایان سال 2001 در سراسر افغانستان گسترش یافته اند. "اکثر این بیماری ها جلدی و خارش انگیر می باشند. این ممکن است پیش پا افتاده به نظر آید، اما چنین نیست. کوشش های درمانی در بسیاری از موارد کافی نبوده، ما به کمبورد دارو و وسائل پزشکی دچار هستیم و فزون بر آن غالبا از آثار درازمدت اینگونه بیماری ها آگاهی نداریم". شنبه گذشته (28 دسامبر) چندین تن از نمایندگان مجلس افغانستان بدنبال گزارش آچین، ارتش آمریکا را مقصر دانسته و از ایالات متحده آمریکا خواهان پرداخت خسارت برای آسیب دیدگان گشتند.

>>>   راستگوی
نه خیر. تاریخ تکرار میشود ولی اشرف غنی نه بلکه ملا هبت الله رهبر طالبان با کشتن ۳ هزار امریکایی و معلول کردن ۱۰ هزار عسکر امریکایی امریکا و ناتو را به زانو در آورد و مجبور به ترک افغانستان کرد. پشتونها که طالبان از بطن آن بلند شدند باز هم از وطن دفاع کردند و استقلال کشور را مانند همیشه بدست آوردند. آقوام دیگر و بعضی از پشتونهای انگشت شمار مانند اشرف غنی به رهبری ربانی و فهیم همه نوکری امریکا را کردند ولی بعد از خروج امریکا به جزای اعمال شان که همان خیانب ملی بود رسیدند.

>>>   سرزمین خورشید را سلام
مامن شیران صبور و با غرور را سلام
کوهپایه های هندوکش و قلعه های شامخ پامیر و تراجمیر را سلام
آب های خروشان رودخانه های غرنده و آب دهنده و سیراب کننده را سلام
مردمان زحمتکش و بردبار و متدین و با وقارش را سلام
آری سر زمین خورشید را سلام

>>>   واقعا همیشه تاریخ های دروغین ثبت میگردد در کشور ما صد سال بعد ازین یقینا که یک قهرمان باخدا میسازند.

>>>   ....
جز ذلت انتظار بيشتر نداشته باشيد ـ
با اين نظريات احمقانه تان و ګذشته بى دينانه تان ارزش ماموريت عادى را در افغانستاڼ نخواهى داشت ، انشاالله
کابلى از نيوزيلند

>>>   پشتونها نه برای عدالت و وحدت بلکه همیشه برای ریاست قوم خود جنگیدند اگر اصل این را فراموش کنیم که تاریخ داخل شدن پشتون ها در خراسان به خوبی مشخص نیست و قبل از سیصد سال در خراسان و سییستان از ایشان رد اثری نیست و آخرین قوم داخل شده به خراسان از جنوب بودند؛؛ یک نمونه بیاورید که پشتونها برای نام خراسان جنگیده باشند که ریاست قدرت با تاجیک یا هزاره یا قزلباش یا سایر فارسی زبان ها یا حتی ترک زبان ها باشد و پشتونها تحت حمایت آنها جنگیده باشند هرگز وجود ندارد. پشتن فقط ریاست خواه است اگر بتواند با جنگ انتحار انفجار اختطاف یا تقلب یا تبانی و وطن فروشی با انگلیس و روس و امریکا و عرب دوست میشود تن به ذلت استعمار میدهد تا ریاست خود را از دست ندهد اخر کار نام ریاست طلبی و قوم پرستی خود را ملت دوستی میگزارد ؟ اما کدام ملت ملتی که نام تو افغان شود رئیست افغان شود سرود ملی و پول تو پشتو باشد تاریخ مدارس کشور سراسر دروغ و جعل به نفع قوم پشتون بزرگنمایی شود و همه مظاهر خراسانی و فارسی و نام بزرگان تاجیک و هزاره حذف شود و هرچه ستمگر خونریز در قوم پشتون هست بابا و غازی و خان و کبیر خوانده شود!.

>>>   دور نه رویم همین حالا که فقط چند سال تیر میشود از قاتلان کابلیان و ویرانگران کابل و مزدوران درجه یک پاکستان و ایران قهرمان و رهبر ساخته و ثنا و صفت شان را میکنند، مثل مسعود و گل بدین و ربانی و مزاری و شفیع دیوانه حبیب استالف و حسیب و امان الله گذر و قسیم فهیم براردران مسعود، دوستم و غیره و غیره. فوتوهای این قاتلین دون صفت بر در و دروازه شهر که مردمش را کشتند و شهر را تخریب کردند درفشانی میکنند و سالانه از کشته شدن بعضی شان مانند جنگلی های امریکا جنوبی تجلیل میکنند.

>>>   ما خود ایرانی هستیم من نفهمیده کلمه مزدور ایران یعنی چه؟ اگر منظورت ایران فرهنگی و تمدنی تاریخی است ما باشندگان فارسی زبان خود ایرانی هستیم اما اگر منظورتو ایران غربی سیاسی است ما کدام مشکلی با ایشان نداریم ایران نسبت به افعانستان هیچ تاثیر منفی نداشته است بلکه در گذشته مجاهدین تاجیک و هزاره را هم کمک کرده است اما پشتونها که خود نوکر پاکستان هستند روی نام ایران کینه و بغض دارند.

>>>   ودر عین زمان یکی از باز مانده گان چنگیز بنام بابا مزاری پندک بردار بی بی گل شد و دیگر از مغولستان بنام بابا ربانی عقب بابا غنی رفته وقت خستگی خایه های بابا غنی را با دستمال گل سیب پاک می‌کرد

>>>   به کوری چشم پشتونیست ما پارسیوانها با ایران همکاری دقیق و جدی داریم و خود را هم ایرانی میدانیم ای اوغان از عقده مندی و حسادت خود را انتحارکن!

>>>   طنز نهایت جالب نوشته شده اگر کسی این قدر در نزد مردم رسوا و بد نام نباشد کسی چنین طنزی را برایش نمیتواند بنویسد. و تشبهاتی را به وی نسبت بدهد.
گفته اند که چیزیکه عیان است چه حاجت به بیان است.

>>>   ببویته بگو که تاریخ را همینطور نوشته کند و به نام تو نشرش کندو افتخارش را هم به باداران انگلیسی ات بدهند اولاد احمق که تاریخ پر افتخار ما را و خون های ریخته شده نیاکان شجاع ما را به تمسخر میگیری و منکر قربانی ها و جان فشانی های افغان ها در طول تاریخ پر افتخار سر زمین شیران میشوی و همه را به تمسخر میگیری اولاد کدام خیله خند دهن ایلا هستی میخواهی مردم را با این دلقک بازی هایت بخندانی بهتر است خود را لچ کرده در سرک ها بگردی تا مردم بیشتر بالایت بخندند

>>>   بسیارطنز خوب واقعآ عالی اما یک چیز را نباید نادیده گرفت که امروز عصر تکنالوژی است وتاخیر تصویری ومستند نسل های بعد خوب قضاوت خواهند کرد
احمدازکابل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است